Okulumuzda bisiklet dersi başlıyor...

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında abrean tarafından paylaşıldı.

1. abrean

abrean Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Bisikletçi Arkadaşlarım.

Uzun uğraşlarım sonunda okulumda önce öğrencilerime bisikleti sevdirmek daha sonra okul yönetimini ikna etmekle yapmış olduğum çalışmalar meyvesini vermek üzere...

Artık okulumuzda bisiklet dersleri seçmeli ders olarak verilecek. Bu çalışma şu anda pilot uygulama olup yıllık planları bile hazırlandı. Dönem sonuna doğru talim terbiyeye yaptığımız çalışmaları ve planlarımızı sunacağız.
    Bu çalışmamızdan Milli Eğitim Müfettişleri ile koordineli olarak hareket ediyoruz.

Okulumuzda bisiklet sınıfı bile olacak.

Sizlerden bir konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Bisiklet sınıfımızın duvarlarını afişlerle ve bisiklet ile ilgil broşürlerle düzenlemek istiyoruz.
    Öğrenci sınıfa girdiği anda kendini bisiklete dair bir ortamda bulması için ve sınıf atmosferinin verilen derse uygun olması gerekliliği ile buna ihtiyaç duymaktayız.

Elinizde bisiklet afişleri veya broşüşürlerinden fazla varsa eğer lütfen bize gönderir misiniz. Yapılan bu çalışma sonucunda Türkiyede ki okullarda bisiklet dersinin önü açılacak ve bir ilki hep birlikte başarmış olacağız.
    Dolayısıyle buda ailemizin büyümesine ve çekirdekten yetişmiş bisikletçilerle gelecekte daha duyarlı ve eğitimli bisikletçilere sahip olmamız demektir....

İlginizi ve düşüncelerinizide beklemekteyim. Herhangi bir öneriniz veya paylaşımınız olursa çok sevinirim.

Esen kalın.

Aydın ŞAHİN

Özel Ata Kültür Okulu
    Merkez Mh. Eski Köy Cd.
    Mezitli-MERSİN

0 539 778 77 52

0324 357 13 30

ay_dinsahin@hotmail.com

ayd_insahin@yahoo.com

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Aydin Bey, öncelikle bu güzel haberler icin cok tesekkürler.

Gercekten cok güzel bir gelisme, ben, kendi kuzenlerimden, Almanya'da ilkögretim siniflarinda toplu bisiklet gezilerinin düzenlendigini, cocuklara bu sekilde egitimler verildigini biliyorum. Umarim bunun bir örnegi de sizin öncülügünüzde baslayacaktir.

Size bu konuda yardimci olmak isterim. Bulabildigim, örnek olabilecek fotograflari tarayip size gönderebilirim.

Ayrica, forumda kimi üyelerimizin uzun günler süren sehirlerarasi, kimi zaman kisa günlük turlari var. Oradaki fotograflari kullanip ögrencilerinize güzel ve özendirici ayni zamanda örnek teskil edecek nitelikte sunumlar hazirlayabilirsiniz diye düsünüyorum.

3. elmas

elmas Yeni Üye

Seviye:
    verdiğiniz bu güzel haber için size çok teşekkür ediyorum umarım yeni yetişen nesillere katkınız büyük olur elimde bisiklet ile ilgili olan resim ve yazıları sizinle paylaşmak isterim umarım işinize yarar başarılar...

4. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle önemli ve takdire şayan girişiminizden dolayı tebrik ederim.
    Uğraşınca ve karşımızdakiler öğrenme kapasitesi olan insanlar olunca biryere varabiliyoruz, ne güzel.

Afiş olarak kullanacağınız fotoğraflarda şuna özen göstermenizi rica ediyorum;

1) Mutlaka kasklı binicilerin fotoları olsun.
    2) Çoğunlukla (bence hepsi olabilir) Türk bisikletçilerden oluşabilir.Sonra bu ülkede kim biniyor ki diyenlerin ağzı baştan tıkanmış olacaktır.
    3) Her yaşta insanın bu sporu yapabileceği, bu aracı kullanabileceğini göstermek için sadece yarışçı fotoları değil, halkın her kesiminden ve her yaştan binicilerinin fotoları gerekiyor.

Ben de zamanında bir devlet okulunda seminer vermiştim.Hatta kurs bile açtım fakat velilerin ilgisizliğinden 2.derste kursu kapatmak zorunda kaldık.
    Kendi hazırladığım sunum dosyasını sizinle paylaşmak istiyorum.
    Maalesef bisikletli yaşamda eksikliklerimiz çok olduğu için, ben de sunum dosyamda yerli fotolar bulamadıkça yabancı fotolar kullandım.Ama bu oran gün geçtikçe azalıyor :)

Linki alttadır;
    http://www.dosya.tc/BisikletE_itimi1.rar.html

5. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aydın hocam,
    tebrik ediyorum.
    Milli eğitim sistemi içinde herhangi bir yenilik yapmak genelde çok çok zordur.
    Müfredat, kanun , tüzük vs vs ne kadar emek verdiğinizi tahmin edebiliyorum.
    Yine de başarmışsınız.

Elimizden ne gelirse yapmaya çalışacağımıza emin olabilirsiniz.

6. Bixekolik

Bixekolik Kıdemli Üye

Seviye:
    umarım en kısa zamanda emeginin karsılıgını alırsınız.emegi gecenlere hepsine cok cok tesekkürler bisiklet adına cok guzel bir teşvik. uamarım herkese örnek olur devamını butun okul'lara yaygınlastırmak.
    ülkemizde varmı bılmıyom ama arastırdım lakın bir tane spor lisesi bulamadım .insallah bisiklet okulu olurda arac sayısı kadar bisiklet gormek isteriz yollarda ornek ülke verirsem hollanda bisiklet ülkesi diyebilirim, cünkü bisiklete bindirmek için teşvik var bizde mi sorun varnedir anlamıs degilim,. ülkemiz rahatına cok düskün markete pazara bile arabayla gidiyoruz..:mad:bisiklete bindirmek için yolumuz yok bu bir gercek..!!

7. carlosbauer

carlosbauer Üye

Seviye:
    tebrikler işin fizik kısmına girerek teorik eğitimlerde verip ilgisi olanların bu işle daha detaylı ilgilenebilmesinde de öncülük yapabilirsiniz

track standing gibi basit uygulamalar yaptırarak kendilerine olan güvenlerini de yükseltebilirsiniz

internet büyük bi nimet bir sürü paylaşım var eğitim videosu , görsel anlatımlar vs .

tekrar tebrik ederim .

ertugrul.egemen, mehmet özbay ve abrean bunu beğendi.
  8. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Büyük bir gelişme sağlamışsınız. Tebrik ediyorum. Bisiklet posteri veya afişi bulabilirsem mutlaka göndereceğim.

ertugrul.egemen, mehmet özbay ve abrean bunu beğendi.
  9. ENDORPHIN

ENDORPHIN Kıdemli Üye

Seviye:
    bende beden eğitimi ve spor öğretmeniyim.6 yıldır atama bekliyorum ama maalesef.1 atansam aklımda hep bu fikir vardı.çalıştığım okulda bisiklet sporunu 1 ders olarak uygulamak burdan çıkacak yetenekli gençleri yarışlara sokup kendilerini bu alanda yetiştirip belkide bu işten hayatlarını idame ettirebilecek geçimini sağlayacak 1 işleri olsun isterdim.ama şuan ülkemizde bu imkansız gibi.en başarılı sporcumuz bile şuan çok az 1 gelirle bu sporu yapmaya çalışıyor.izmirde ki beden eğitimi hocamız birol toraman okulundaki yetenekli öğrencilerini yıllardır çalıştırıyor ve şu ara yarışlara sokmayada başladı.ama maalesef bu spor seçmeli 1 ders değil ve 1 sürü sorunla mücadele etmeye çalışıyor.tabii en başta sponsor sponsor lazım.inşallah ilerde avrupada ki sporcular gibi olurlar.bunun ilk adımlarını atanlardan abrean nickli arkadaşımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

10. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sevgili dostum bu güzel girişiminiz için sizleri kutluyorum. Ayrıca sevgili Fatih'in değindiği noktalar gerçekten çok önemli dikkate almakta yarar vardır. Selamlarımla...

NOT : Derslerinizden fotoğraf karelerini de paylaşmanızı rica ediyoruz. Sabırsızlıkla beklemekteyiz.

11. Erdem Yıldırım

Erdem Yıldırım Kıdemli Üye

Seviye:
    emeklerinizin karşılığını fazlasıyla almanız dileğiyle.sadece bilinçli eğitimli ve çekirdekten yetişmiş sporcular için değil bisikleti bir yaşam tarzı olarak belirleyen bir nesil için atılan büyük bir adım.

abrean

abrean Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Arkadaşlar
    Göstermiş olduğunuz ilgi bizleri daha da yüreklendirmekte...

Küçük adımlarla başladığımız bu projede en büyük desteği ve öncülüğü yapan bisikletçimiz baymekanik Mehmet abiye teşekkür ederim.

Ben ilk bisikletimi 26 yaşında aldım! Bu yüzden ülkemiz de ki koruyucu aile yapısını ve önyargılı yaklaşımları çok iyi biliyorum. Bisiklette teknik olarak çok iyi değilim. Ancak bu forumdaki siz değerli arkadaşlarım sayesinde gün ve gün bisiklete karşı olan ilgim arttı.
    Kapadokyada değerli bisikletçiler Can Dede, Nuri ve İsmail ile arkadaşlık edinmem benim için çok büyük armağan oldu.
    Mersin de ise Baymekanik ve Mersin MTB grubu ile tanışmam bisikletteki adıımlarımı daha da pekiştirdi.
    Bizler diğer hiç bir spor da göremediğim büyük bir birliktelikle bisiklet çatısı altında toplanan insanlarız. Emeklerimiz bizi bencilliğe değil paylaşıma sevk ediyor. Araba kullanır iken karşıda gelen bir taşıta selam verme ihtiyacı duymaz iken bisiklet üzerinde iken karlımdaki bisikletçi ile karşılıklı selamlaşırız.
    Bu duyguları hepimiz büyük bir içtenlik ile yaşıyoruz.

Geçen yıl okulumda bisikletçilik hakkında konuştuğumda yönetimin ne kadar da uzak olduğunu ve bisikleti küçümsediğini üzülerek gördüm. Ancak Trafik ve Güvenliği derslerinde öğrencilerime bisikletçilik hakkında ve tarafikete bisikletçilikte bir çok konuyu paylaştım. Değerli arkadaşlarımın forumda yayınlamış oldukları fotoları ve sunuları öğrencilerime sınıfta paylaştım.
    Bunlardan en ilgi çekeni Kevser serinin bisiklet gezisi oldu.
    Kız öğrencilerimin bisiklete bakış açılarını bir nebzede olsa değiştirebilmişsem eğer Kevserin de bunda emeği büyüktür.
    Sevgili dostlarım Soner Sarıhan, Serkan Taşdelen ve Feyyaz Alaçam uzun yol turları öğrencilerimin bisiklere karşı olan ilgisini daha da artırdı.

Dışarıdan bakıldığında basitmiş gibi görünen bisiklet dersini okulda Bisiklet Kulübü adı altında vermeyi planlamıştık. Okul Kulüplerinin yıldan yıla değişmesi ve yönetimin isteği ve beğenisine göre seçimin yapılması bizleri seçmeli derse yönlendirdi.
    Öğretmen arkadaşlarım bilirler ki MEB deki bürokrasi çok dikkat ve titizlik gerektirir. Bu yüzden I. Dönem vermeyi planladığımız ders II. Döneme sarktı. Bisiklet dersinin, kazanımları ara disiplinlerle ilişkilendirilmesi, etkinlikler, öğrenme ve öğretme teknikleri ve ölçme ve değerlendirme konularında Baymekanik ile kafa kafaya verip uzun ve yorucu çalışmalarımız sonucunda Yıllık Planı taslak şeklinde hazırlayabildik.
    Yazılı Kaynak ihtiyacımızı da daha önceden iznini aldığımız sizlerin çalışmalarından derliyoruz.

Birşeyin altını özellikle çizmek istiyorum: Bu çalışmalarımızda herhangi bir maddi beklentimiz yoktur. Özverili bir şekilde zaman ayıran Baymekanikle sabahın 3'üne kadar uğraşımızın ürünü: gelecekte daha çok bilinçli bisikletçilere yol açmamızdır. Buda okullarımız aracılığıyla büyük kitlelere ulaşılabilir.

Okulum özel okul bu yüzden imkanlar devlet okullarından kat ve kat daha fazla! Vizyonumuz gelecek yıllara bu dersin MEB talim terbiyeden onaylanarak yaygınlaştırılmasıdır. Bu yöndeki inancımız büyüktür.

II. dönem sonunda çalışmalarımızı kendi illerinde ki okullarda uygulamak isteyen arkadaşlara göndermekten büyük zevk duyacağız. Referans olarak yapacağımız çalışmaların bir çok eğitimiciyi de etkileyeceğinden hiç şüphem yok.

Okulumdaki bir sınıfı Bisiklet Dersi için düzenliyoruz. Duvarlarında bisiklet posterlerinin ve yazılarını olması yeni başlayan öğrencilerimin dikkatinin dağılmamasına ve odaklanmasına yardımcı olacak. Bu yüzden bu yöndeki eksikliğimizi sizlerden gelecek yardımlarla kapatacağımıza inanıyoruz.

Değerli arkadaşım, 1978 lerde Almanyada yaşayan Baymekanik ( Mehmet abi )
    okulunda bisiklet dersinin olduğunu söylediği zaman şok olmuştum. Bizler biraz geriden seyir ediyoruz ama önmli olan bu çalışmalarımızın amacına ulaşmasıdır.
    İlgin için teşekkür ederim.
    İlginiz için teşekkür ederim. Eksikliğimiz bu konuda büyüktür. Yazılı kaynaktan çok resim afiş, poster daha çok faydalı olacak.
    esen kalın
    Sevgili Fatih
    Bisiklet için vermiş olduğun emekleri forumdan çok iyi takip ediyorum. Benim için bisikletçiler arasında çok önemli bir yerdesin. Afişler hakkındaki yorumuna aynen katılıyorum.
    Söylediğin gibi karşımızdakiler öğrenme kapasitesine sahip ise bir şeyler başarabilriz ancak. Sunum dosyanı indirdim ve kullanacağım. Teşekkür ederim.
    inanıyorumki son yıllarda güçlenen bisikletçilikte hep birlikte büyük başarılara ulaşacağız.
    Sevgili Dostum, İlginden dolayı teşekkür ederim. Seninle yüz yüze tanışmadım ama kocaman yürekli bu adamla bir gün aynı yollarda pedallamayı isterim.
    Esen kal
    Değerli arkadaşım, çok haklısın. Hep birlikte sesimizi çıkarır isek daha güçlü olacağımıza inanıyorum. En kötüsü ümidimizi kaybetmek. Benim yinde bu ülkede bisikletçilik adına daha çok şeylerin yapılacağı inancım büyüktür. Düşüncelerine katılıyorum.
    Teşekkürler
    Sınıf ortamında önce teorik eğitim ve ardından pratik eğitime geçilecek. Pratik eğitim öncesi öğrenciler sınıf ortamında mini bir birifingle dışarıdaki pratik eğitimleri için hazırlanacak.
    İlgin için teşekkür ederim.
    Çok teşekkürlerr bu konudaki eksiğimiz büyüktür.
    Sevgilerimle
    Değerli dostum sen olayın bir başka yönünü ele almışsın. Seçmeli ders konusunda çok haklısın eğer bu şekilde olur ise yarışçılarımızın teknik bilgileri ve yarışma kabiliyetleri çok daha gelişecektir. Sponsor konusu maalesef işadamlarımız için şu anda bir reklamdan çok bir yük olarak algılanıyor. Bu engeli de aşmak için bir kapı değil yüzlerce kapı çalmamız gerek...
    İlginden dolayı teşekkür ederim.
    Sevgili Dostum
    Teşekkür ediyorum. Kesinlikle çalışmalarımızı bu ortamda sizlere sunacağım.
    Dönem sonunda kendi illerinde ki özel okullarda veya devlet okullarında Bisiklet Dersi vermek isteyen arkadaşlarıma da çalışmalarımı paylaşmaktan mutluluk duyacağım.
    Esen kal
    İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.
    Kesinlikle yaşam tarzı olarak belirlemek büyük bir adımdır.
    Esen kal

Son olarak bu dersi verecek Bisiklet Öğretmeni Baymekanik ve değerli Mersin MTB üyelerine ve adını yazmadığım siz değerli dostlarıma beni yüreklendirdikleri için teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

13. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Duyduğum en güzel haber buydu. İnanın diyeceklerim tarifsiz ve yetersiz siz büyük bir işe imza attınız.:)
    Umarım yolumuzda karşılaşacağımız engelleri rahatlıkla aşarız.. Bu girişimde katkısı bulunanları ayakta alkışlarım bunun bir devrim niteliğinde oldugunun siz de farkındasınız, sizi ne kadar tebrik etsek azdır. En başta yeni nesillere trafikte bilinçli bir bisikletçi olmayı öğreticeksiniz ve bisikletçi ölümlerinin önüne geçilip trafikte saygı kazanacagız bundan daha güzel bir haber olamaz...

*Teorik bilgi alırken öğrencilere kazandırabileceğiniz ufak bir tavsiye verebilirim . Bisiklet parçalarını bir şekilde temin edip sınıf ortamında öğrencilere tanıtabilirsiniz hem böylece benim bile ilk başta yabancı oldugum(uz) kelimelere görsel yollardan aktarmalar yaparak hafızalarında daha fazla yer edinlemelerine ve hızlı ögrenip olayı çabuk kavramaları ve dolayısıyla pratikte daha verimli olmalarını sağlayabilirsiniz:)..
    Başarılar dilerim öğretmenim!..

ertugrul.egemen ve abrean bunu beğendi.
    abrean

abrean Kıdemli Üye

Seviye:
    İlgin için teşekkürler.
    Okulumuz sınıflarında akıllı tahta kullanıyoruz. Bu yüzden görsel olarak öğrenciler tahtadan izleyecek ve duyacaklar bunun yanı sıra sınıf ortamına bisikletler getirilerilerek bütün parçaları sınıfların algılma düzeyleri gözönünde bulundurularak anlatılacak.
    Bu konudaki detayaları kaçırmamaya çalışıyoruz. Bisikete ilk başladığımda gerçeği söylemek gerekirse hafife almıştım Ancak bilgim arttıkça bu konuda ne kadarda çok şey öğrenebileceğimin farkına vardım. Şu anda da öğrenmeye devam ediyorum...
    Sevgilerimle
    Esen kalın

15. mehmet özbay

mehmet özbay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bizimle bu duyguları paylasan arkadaşlara gönulden cok tesekkur ederım önerı ve bılgı paylaşımlarınız devamını dılerım

16. Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sevgili Aydın Hocam...
    BUraya uzun uzadıya onlarca güzel sey yazmam gerekiyor,taktiri hak ediyorsunuz.Ve insanları seven,karşılık beklemeden iyilik yapan insanların varlıgının bir örnegisiniz.Sizi tanımak beni onurlandırıyor...

Projeniz şimdiye kadar,ben dahil cogu bisiklet severin hayali olan ''toplumda bisiklete anlam kazandırmak,insanların saygısını ve sevgisini kazanmak'' için yaptıgımız onca turdan daha etkili bir proje bence.

Bisiklete ''saygıyı ve doğru yaklaşımı'' en temel en dogru yerden verme girişiminiz muhakkak sevindirici sonuçlara ulaştıracaktır.Kendi adıma sevinmeye başladım bile.Eminim yüzlerce bisiklet sever bu çabayı alkışlıyordur.Ben ayakta alkışlıyorum hocam... Elimden gelen herşeyi yapıp bu paylaşımın içinde olmak istiyorum,Türkiye turunda çektigim birkaç özel fotografı sizinle paylaşabilirim başlangıç olarak...

İyiki varsınız hocam iyiki var ediyorsunuz... Destekçinizim,her zaman...
    Mutlukalın

17. uur

uur Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam mersin mtb olarak böyle bir olguya imza attığımız için bütün bbisiklet camiasına gelecek için büyük adımlar attınız.
    Bu şekilde ülkemiz bisikletçileri en kısa zamanda takip ettiğğimiz ülkelerin bisikleçileriyle es değer olacagına inanıyorum.
    2005 yılında katılmış olduğum yarışın afişini gönderdim umarım elinize ulaşmıştır.
    ayrıca baymekaniğin beni yardımcı öğretmen olarak görevlendirmesınden dolayı çok mutlu oldum.
    sevgilerimle.

ertugrul.egemen bunu beğendi.
  18. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:
    :in: Buna ne kadar sevindim anlatamam ama ne kadar sevinsem yine az...Ülkemizde Bisiklet için atılması gereken geç kalınmış bir adımı atmayı başardığınız için sizi tebrik ediyorum.:in:

19. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aydın bey sevgili bisiklet dostum
    ülkemizin çoçuklarını bisiklet konusunda eğitmek müthiş bir fikir sizi kutlarım
    ilkokullardan başlamalı hatta yuvalara kadar bu eğitim inmeli belediyeler bu konuda öncü olmalı ve valilikçe desteklenmeli
    ülkemizin pek çok meselesi çözüm beklemektedir bu ülkede sivil örgütler
    güçlenmelidir en başta bütün illerde bisiklet dernekleri kurulmalı
    binlerce onbinlerce olmalı sivil katılım sağlanmalı
    ülkemizin en büyük sorunlarından biri kara yollarıdır otoban yollarda bisiklet kullanılmayacağını hepimiz biliriz
    bu ülkenin alt yapısının bisiklet için uygun olmadığınıda biliriz
    istanbulda trafikte bisiklete saygı etkinlikleri yapıldı bu tip etkinliklerin her ilde çoğaltılması sürekli tekrarlanması gerekmektedir
    çoçuklarımızı bisikletsiz bırakmıyacağız onları bisikletini seven kendini seven
    bireyler haline getirmeliyiz bu ülkede ne çoçuklar var babaları onlara bisiklet
    alamıyor bisiklet dernekleri devreye girmeli kampanyalarla paralar toplanmalı ve fakir ailelerin çoçuklarını bisiklet sahibi yapmalıyız
    kendimden örnek verirsem ben bir memur çoçuğuyum çoçukken
    babamı kaybettim 12 yaşındaydım annemin hiç bir zaman bana bisiklet alacak parası olmadı 1975 de bisiklet sahibi oldum oda turhalda dedemin toprakları satılınca 1975 den bu yana bisikletlerim oldu en son nokta scott karbon 30
    scale 2008 ile işi noktaladım bu karbon bisiklete sahip olsun tüm fakir aile çoçukları derim onlarda sevinsin bu ülkede çok fakir var
    bu konuda yapılacak en büyük işi yapıyorsunuz sizi kutlarım
    robocop karbon apaçi

20. Cool_uzak

Cool_uzak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Harika bir iş çıkardığınız gerçeği su götürmez. Helal olsun.

Yukarıda yazılan tüm mesajları okudum. Özel okulda başlayan bir faaliyet olması nedeni ile yine bir para farkı ortaya çıkıyor. Adım attığınız bu eğitim bizbisiklet severler için ne kadar başarılı olur ise inanıyorum ki sizinle ortak çalısan müfettişler aracılığı ile ülkemizde bisiklet ve bu başlık altındaki her seviyede ciddi bir atılıma sebep olacaktır.

Her zaman bisikletim vardı. Her zaman bisiklet yarışları vardı. Televizyonlarda izlemedik ve yaşadığımız semtlerde bu konularda haberdar olmadık ve yönledirilmedik. Dünün bu gerçekleri bugün hala yaşanmakta olan gerçekleri. Hani 4 ay öncesine kadar bisiklet hakkında benimde ciddi bir birikimim ve diğer faaliyetler hakkında bilgim yoktu. Birkaç yıl önce bir doğa yürüyüşünde tanıştığım ve İstanbul'da bisiklet sever arkadaşları ile turlar düzünleyen Mert arakdaşım ile tanışmıştım. Bu bir kaç yıl içerisinde kendisi bana bireysel olmasa bile her hafta yapılacak olan bisiklet turlarını e mail yolu haber vererek benide içlerine çekti ve onlar ile bu güzel duyguyu yaşamama vesile oldu. Büyük bir boşluğumu doldurdu dersem tam yeridir. Temennim bisiklet konusunda bu yola baş koyacak ve eğitimini alacak öğrencilerinize yaptıklarının bireysel değil toplumsal bir bütünlük kazandıracağı gerçeğini gösterilbemeniz. Gençler deli kanlı olduklarından heyecanları bazı konuların önüne geçebilir. Ben en iyisini yapacağınıza inanıyorum.

Açmış olduğunuz bu başlığın sürekli olarak takipçisi olacağım. Yaşanacak herhangi bir sorunda size destek vermek için ben buradaki her bisiklet severin size destek vereceğinde yürekten inanıyorum. Sanmıyorum ki onlardan biri ben olmayayım.

Saygılar. Başarılarınızı daimi olması dileğiyle..

Kel, şişman, hımbıl ve öyle biri işte...:cool: