Okul İçin Bisiklet Seçimi

Tepki
0
Merhabalar..
Adım selman lise 2 öğrencisiyim Şanlıurfa'da yaşıyorum okulum karaköprü Anadolu Lisesi bilen bilir gidiş rampa yüksektir. servis veya otobüsle gitmek istemiyorum cok sıkıcı oluyor. Bisikletle gitmeye karar verdim. fakat rampa çıkmak için hangisini seçeneğini bilemedim nefes nefes bırakmayacak hangi tür bisiklet seçmeliyim ekipmanları neler olmalı? yağmurlu yollarda neler yapmalıyım?
boyum 1.84 kilom 90 Bahçelievler oturuyorum yani okulda uzak biraz. nelere dikkat etmeliyim?

Scudo

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rampa çoksa başlangıç için yol bisikleti zorlayıcı olabilir. MTB veya şehir bisikletlerine yönel derim.
Ekipman olarak kask, eldiven, gözlük. Havalar soğudu termal giysiler de lazım. Bugünkü tecrübeme dayanarak kulaklar ve yüz için de buff şart :)
Arkaya bagaj takıp çantanı orda taşırsan rahat edersin. Yağmurlu havalarda yol tutuşu iyi bir lastik, çamurluk ve yağmurluk kurtarıcı olabilir..
Bir iki gün git gel neye dikkat etmen gerektiğini anlarsın zaten :) 4 tekerli araç kullanan hayvanlar göreceksin yolda, en çok onlara dikkat et.
Ha bir de yağmurda yaşta filan kullanacaksan bence disk frene yönel. Forumda V fren seviliyor, gerçekten bakımı kolay çok da güzel iş görüyor ama çamurda ve sağanak yağmurda 2 kere kurtardı disk frenler

Ayrıca baya kıskandım seni :D Git-gel 40 km çok bir şey değil ama dönüş hep yokuş yıkarı koca dağa çıkmak gerekiyor resmen dönüşte,yaşadığım semtten aşağı bakınca şehir ayaklarımın altında, o kadar rampayı her gün çıkamam diye bisikletle gidemiyorum, motorsiklet var fakat ehliyet almadım seneye B ile beraber alırım diye ona da binemiyorum. Her gün 4 saat toplu taşıma :( Lise 4'üm

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Bende lise 2 ogrencisi olarak nacizane fikrimi diyeyim, bizim okul oyle cok yokuslu bi yerde degil. Ancak egimi fazla olan yokuslardan cok cıkarım.
Bende 29 inc salcano astro var arkadasimda 26 inc bianchi tdl1300. 26 inc ayni yokusta daha uygun oldugunu farkettim.

Not: Sehirici ve asfaltta MTB insani yoruyor. Arazi surusleri yapmayacaksan MTB tavsiye etmem :)

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

Berkcan E.

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Bence şehir bisikletlerine yönel carraronun güzel şehir bisikletleri var bide bütçesini söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Megarange dişli olursa faydalı olur forumda araştırarak ne olduğunu öğrenebilirsin.

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Bütçe o şekildeyse, uygun fiyatlı bir salcano ng serisi dağ bisikletine 700x28c tipi ince lastik ve "megarange" tipi bir ruble takılarak rampa performansı artmış bir bisiklet elde edilebilir. Ancak kondisyon zayıfsa rampalarda yapılacak tek şey kondisyonu artırıcı spor yapmak. Yoksa bisiklet de bir yere kadar. Sürekli bıkmadan binerek birkaç içinde alışırsınız. Sonrasında zaten kolayca gidip gelirsiniz okula.

ibrahim Ö.

Aktif Üye
Tepki
47
Bende lise 2 deyim (üye olurken tarihi yanlış yazmışım :D ) gerçi benim evim okula yakın ve rampa az ama bisikletle gidip geliyorum. sana en başta bir çamurluk şart . bisiklet olarak ise ben ng750 26 md man kullanıyorum ince lastikleri ( 1.95) ile asfalt performansı iyi ben tavsiye ederim. Tabi ng 650 lileride düşünebilirsin.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Güzel bir katlanır bisiklet işini görür.Hem katlayıp sınıfına da koyabilirsin.Böylelikle kimse sağını solunu,vitesini,frenini bırkalamaz.

Tepki
0
yok ya nereye koyacağım buldum kameraların önü güzel gözüküyor kimse kolay kolay bişey yapamaz birde sınıfa götürün arkadaşlarla papaz olmak istemiyorum