Öğrenci Harçlıklarıyla Ancak Bu Kadar - Yeni Dizaynıyla Salcano Insomnia'm

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Merhaba ben Ali ERTURAN.Öğrenciyim.Uzun zamandır yüklemeyi düşündüğüm ve vakit bulamadığım için atamadığım bisikletimin fotoğraflarını nihayet paylaşma vakti geldi. Kalite olarak çokta iyi olmasa da o benim herşeyim :) Bir de bunları harçlığını biriktirip yapınca benim için değeri daha da artıyor.Ama farkettiğim birşey var bisiklet bu şekilde çok daha pahalıya geldi :( Ama bu sayede parçaları tanıma fırsatım oldu :)

Bisikleti aldığımdan bu yana değiştirdiğim parçalar ;

Aldığımda: >>>>>>>>>>>>>>>>>> Değişen Parçalar:

Shimano Tourney Arka Attırıcı>>>>>Shimano Deore Arka Attırıcı
7 li Shimano Ruble>>>>>>>>>>>>>>Shimano Alivio 8li Kaset
Arka Göbek>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Shimano Parallax
Shimano Ön Attırıcı>>>>>>>>>>>>>Shimano Acera Ön Attırıcı
Shimano Revoshift Kollar>>>>>>>>>Shimano Acera 8li Dual Kol
Asses Mekanik Disk Fren >>>>>>>>>Shimano Alivio V-Fren
Standart Aynakol ve Göbek>>>>>>>ShimanoAcera(emin değilim)
Kalın Gidon ve Boğazı>>>>>>>>>>>>Amoeba Borla Gidon-Boğaz
Dişli Lastikler>>>>>>>>>>>>>>>>>>:) :) Rubena 26*1,75 Yol Lastiği

Şimdilik ancak bu kadar değiştirebildim ve de konfor olarak iyi derecede artış gösterdi.En büyük eksiği hi-ten kadro olması.Şimdiyse sırada bekleyen kadro ve maşa var.

Scudo

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Böyle az az. yavaş yavaş toplanan bisikletin manevi değeri bir anda alınana göre daha çok olduğu kanısındayım benimde öğrenci harçlığı ile yaptığım bisikletim var... Haftaya toplatıp fotolarını paylaşacağım..

Kazasız belasız mutlu umutlu sürüşler dilerim..:)...

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
@Mustafa Acar

Çok teşekkür ederim Mustafa bey :) bir de alacaklarından kısıpta bisiklete yatırınca daha da artıyor değeri :) Sizinde bisikletinizin fotoğraflarını merakla bekliyoruz..

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Acar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence çooook güzel. Hatta öyle birden Acera'dan yada düşük bir modelden çok üste atlayanlarınkinden bile güzel. Bende öğrenciyim, yavaş yavaş topluyorum. Gerçekten manevi değeri çok büyük oluyor.;) Dişimizden tırnağımızdan, yemeden içmeden topluyoruz nerdeyse. :D

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
@Muzaffer Yılmaz

Çok sağolun Muzaffer bey :) Bu konular da sizinle hem fikirim.Bisiklet size hediye gelmesinden ya da babanın verdiği parayla alınmasından veya toplanmasından kendi biriktirdiklerinizle arttırdıklarınızla almanız çok daha değerli.

Kazasız, belasız sürüşler ;)

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Kendin toplaya toplaya daha güzel bir bisiklet ortaya çıkacaktır. En azından ne yaptığını, ettiğini biliyorsun. En önemliside bu ya. Kazasız sürüşler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Ali ERTURAN
Tepki
43
Tebrik ederim, böyle kanaatkar bir yolla bisiklet toplamak, büyük üreticilerin pek işine gelmese de, bizim için önemli ve değerli olan, her bir parçanın, ayrı ayrı bilinmesi, tanınmasıdır. Bu bile bisikletle kullanıcı arasında manevi bir bağ oluşması için yeterlidir.

• Beğen

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

@Muzaffer Yılmaz

Bisiklet bodrumda olduğundan üzerine bakamadım ama nette gördüğüm kadarıyla kod olarak FC-M361 sanırım.Ve de acera olduğuna eminim artık.Yine de sağolun sayenizde modelini buldum :)

Mehmet Aktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
72
Bende bilirim onu. :D Bisiklet alabilene kadar tam 2 yıl para biriktirdim. ve şu anda sedona 741 var ve yine harçlıklarım ile bisikletimi ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum sanada başarılar bu arada bisikletinde güzel... ;)

• Beğen

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
teşekkürler mehmet bey =) sedona gerçekten iyi bisikletler yapıyor.2010 model 741 için en hoşuma giden renkte kırmızı-beyaz. Sizin bisikletinizin resimlerini de görmek isteriz.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Aktaş

murat ırmak

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Buraya kadar gelmişsiniz. Tebrikler, artık daha ileriye gitmek hiçte zor değil iyi günlerde kullanmanız dileğiyle

• Beğen

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
@Murat Irmak

Teşekküler Murat bey :) Yazdıklarınız insanı daha da heyecanlandırıyor.İnşallah hep daha iyiye doğru yol alacağız. Durmak yok.Yola devam!

• Beğen
Tepkiler: murat ırmak

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
@niyazi keşo

teşekkürler niyazi bey =)

niyazi keşo

Daimi Üye
Tepki
143
rica ederim ali bey :) ayrıca bende okul harçlıklarımı biriktirip bisiklete çok yatırdım ve hala yatırmaktayım :D ama çok güzel bi duygu alın teri sayılır sonuçta...

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Bende kendim toplayayım dedim.Ama baktım gerçekten daha pahalıya geliyor.Şimdi parça parça yükseltmek yerine yeni bir bisiklet aldım :D en az 600-700 lira kar etmişimdir rahat :D bu arada gerçekten çok güzel harika bir bisikletiniz var :D bir de jant maşa ve pedallarıda kilitli yapsanız süper olur :D kadroyuda bir ara değiştirirsiniz elbet :D

• Beğen

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
@niyazi keşo

Bisiklet hayattır, hayat güzel. Öyleyse hayatımızı daha da güzelleştirelim :) Ve de haklısınız biryerde, bisikletimizin arkasına da "Miras değil, alınteri. " yazmak lazım ;)

@M.Burak KARADAĞ

Öncelikle teşekkür ederim Burak bey.O kadar karlıysanız sizin ki de iyi bir yöntem.Ayrıca bisikletinizin garantisi de oluyor.Bizim yaptığımız toplama şeklinde takılacak her parçayı araştırdığımızdan bisikleti daha iyi tanıma şansımız oluyor.Böyle yapmamızın asıl sebebi ise bu değil tabi ki ;) Elimizde yeni bir bisiklet alacak kadar toplu para geçmiyor olması.Malum harçlıklar :) Ayrıca ben zarar ettim derken de baştan düşük seviye de bir bisiklet alıp üzerinde ki tüm parçaları değiştiriyor olmamdan ötürü.Malum parçaları 2. el değeri ve alanıda yok zaten.Ya elimizde patlıyor ya da arkadaşlara hediye ediyoruz.Aslında sıfırdan bisiklet toplatmaya kalksam daha ucuza getirebileceğim yerlerde var ama en başından aldık tabi.Almadan önce tecrübe de olmayınca işte =) Şimdi sırada düşündüğüm ise kadro ve maşa.Araştırmaya başladım şimdiden.Ama büyük ihtimalle kron xc4000 kadro alacağım.O yüzden 2011 i bekliyorum belki yeni nesil kadro üretir diye.Tekrar sağolun =)

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ