Ödüllü oyun...Bakalim kim çözebilecek:) Kolay gelsin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Size bir oyun baslatacagim.Siz bir dedektifsiniz ve olayi çözeceksiniz :) Söylemeliyim ki gerçekten zor bir oyun oyunu bitirene 5000 puan degerinde rap verecegim.Rap isin bahanesi ödülü olsun diye istedim.Gerçekten çok zor :)
Bakalim kim daha dikkatli :) oyuna asagidaki linkten baslayabilirsiniz...Kolay gelsin
(link)

• Beğen
Tepkiler: ZaRaKi
Scudo

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
Polisleri manastıra çağırıp kısa bir sorgudan sonra yine polislerle birlikte büyükbabanın evine geliyorsun. Cesedi ve cinayet kanıtlarını götürüyorlar. Tek bir şeyi gizleme gereği duyuyorsun: Üvey amcanın evden çıkarken almaya gerek duymadığı kripteksi ve notu.

Not hala kafanı karıştırıyor.

TÜM SIRLAR MANASTIR'DA GİZLİ!

MANASTIR'I KORUYUN!

Manastır'a gitmişti. Orada bir şeyler olmalıydı. Ama ne? Gerçekten bir elmas olabilir miydi? Büyükbabası gerçekten Illuminati'nin sırrını miras olarak kuşaktan kuşağa aktaran bir zincirin parçası mıydı? Bilimin, aydınlığın ve sanatsal simgelerin kardeşliği Illuminati'nin...

Hala çözülememiş bir sır perdesi vardı. Son bir sır...

ben burdayım...son bir sır falan diyo sanırım sondan bir önceki sayfadayım ben :D

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
@cado

nerde kaldınız acaba?
link verirseniz yardımcı olabılırım?

sniper

Forum Demirbaşı
Tepki
557
Nefesini kesen şaheser gözlerinin önünde hayranlıkla büyürken, zekanın, bilimin, sanatın ve aydınlanmanın dahiyaneliğine bakakalıyorsun. ...... ( bu kısımda oyunun son şifresi var onu ), Bernini'nin son gizli şaheseri, burada, karşında duruyor. Ve sen onun son koruyucususun.

bu yazıyor arkadaşlar...:):):) kafa denen bi şey kalmadı ama allak bullak oldum... eve nasıl gidicem bilmiyom :(:(:(

xcangel... puanlar ne zaman gelecek:):):):)

not :önümde kaç adet a4 oldu sayamıyom :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
hemen geliyorrrr :) Tebrik ederim sniper.Tebrikler arkadaslar :) kafaniza takilan yerler olursa yardimci olabiliriz...

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
@Özgür!

Da Vinci Şifresi filmine benzemiş:D:D

Bu arada 2 sene önce edebiyat öğretmenimiz bir sınavında cevapları böyle kodlarla yapmış.Eğer bulmacayı çözebilirseniz tüm cevapları bulabiliyordunuz.Ve bu şifreyi sınıfta sadece bir kişi bulabildi ve şu anda RC'de okuyor:D:D:D

• Beğen

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Valla benim kafa hiç basmadı buna...Aptal mıyım neyim?...:D
Şifreyi neye göre bulacağımı,nasıl bulacağımı,nerde arayacağımı....Yani hiçbir şey anlamadım...:)

ZaRaKi

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
SeRHaT
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
23 12 7 21 6 5 18 15 1 20 24 1 anladıysam arap olayım:D ilk soru da bukadar kazık olmaz ki canım:confused:

• Beğen