ODTÜ'lü bisikletçiler

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar uzun zamandır ODTÜ lü arkadaşların forumda faal olmadığının farkına vardım. Artık havaların da güzelleşmesi ile beraber faaliyetler yapalım. Hiç olmazsa birbirimizi tanıyalım diye bu konuyu açıyorum.

Scudo

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Hala buradayım hocam :D

Bizim okulda da kulübümüz varmış her ne kadar yeni haberim olsa da benim :D onlarla irtibata geçeriz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet hocam mevcut bir topluluk var. Oradan görüşmek dileğiyle o zaman :)

Hkmt

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Specialized
ODTÜ'de MTB kullanıcıları daha aktif sanırım, kendi toplulukları da mevcut. Bu forumda yol bisikleti kullanıcısı arkadaşlar varsa biz de kendi aramızda etkinlik yapabiliriz aslında.

Tepki
85
İsim
Tuğrul Erkılıç
Bisiklet
Mosso
Ben ODTÜ lü değilim ama her türlü faaliyete de açığım :)

Sert79

Üye
Tepki
258
İsim
Sertaç K.
Bisiklet
b'Twin
Her ne kadar Dokuzeylül mezunu olsamda takibinizdeyim arkadaşlar[emoji4]

Tepki
111
İsim
Tahir
Bende bilkentteyim ama bizim unide bisiklet kullanim 3 kisi felan var :(
Benide araniza alin :)

eleenorr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Ghost
Hocam selamlar, okulumuzda yıllardır faaliyet gösteren bir bisiklet takımı mevcut. Facebook sayfamızı ve grubumuzu takip ederek etkinliklerden haberdar, dönem başlarındaki tanışma toplantıları ve eğitimlerimize gelerek takımımızın bir üyesi olabilirsiniz.

Angaralı Barış

Aktif Üye
Tepki
206
İsim
Angaralı Barış
Bisiklet
Peugeot
Konuyu hortlatayım yeniden..
İster MTB, ister Yol bisikleti olsun farketmez..
Her ikisi içinde bir ODTÜ çalışanı olarak oluşacak gruba katılmak isterim..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1997 yılında odtü amatör bisiklet topluluğunu kurmuştum. Ertesi sene mezun olup ardından 16 ay askere gidince topluluk sahipsiz kalıp kapatılmış.
Okul içinde koşu yolunda epey kalabalık kızlı erkekli bir turumuz, odtü orman içinden eymire bir turumuz, bir de mezunlar derneği ile beraber bisiklet yarışı organizasyonumuz olmuştu. Koca okulda, topluluğa bir oda bulamadım. Bulsam, tamir aletleri ile bakim onarım eğitimleri düzenlemeyi istiyordum. O zaman bisan, thbt 'ni o zamanki barakası gibi bir baraka inşaatını hatta bina inşaatını üstlenecekti ama kültür işleri müdiresi hanım karşı çıktı, okul gecekondu dolar diye. Belki haklı belki değildi. Bakım için gereken tüm ekipmanı da o zamanki bianchi den temin edecektim.
Bir de o zaman farkına vardığım, öğrencilerin, sponsor ile 3000 dolarlık bisiklet alıp kafalarına göre takılma sevdası vardı. Velhasılı başarılı olamadım. Ekip kuramadım. Benim yeteneksizliğim ve yetersizliğim.
O toplulukla yaz tatillerinde, uzun turlar ve kamplar hayal etmiştim. Hayallerimi gerçekleyemedim. Tek tesellim, en azından bir adim attım. Biraz emekledim. Ama olmadı.
O zaman da bisiklet takımı vardı odtü 'nün ama o zaman ki x kuşağı daha tepeden bakıyordu. Aralarına girmek o zamanlar için konuşuyorum, imkansıza yakındı. Yeni kuşak çok güzel. Daha iyi anlaşıyorum. Kendimi, erken y kuşağı diye adlandırabilirim. Erken sürüm oluyorum ben. Kendi neslime anlaşamamamı da buna yoruyorum.

Kurun bir topluluk, bizim gibi gocuman abiler de gelir işten güçten vakit yaratıp illa ki. Burdan, ordan şuradan eksiğinizi tamamlayacak kodamanlaşmış mezunlar da destek atar.

Bir dostum oldu forumdan, odtülü de değil ama, yazları uzun turlara çıkıyor, gittiği yerlerden resimler paylaşıyor, kendim gezmiş gibi oluyorum. Bir çıktı mı 2000 km nin altında tür yaptığını görmedim daha.

Yapın bu işi, 44 yaşımdan bildiriyorum, hayat ertelenmiyor, yaşayın bu hayatı, beklemeyin birşeyleri.

Angaralı Barış

Aktif Üye
Tepki
206
İsim
Angaralı Barış
Bisiklet
Peugeot
@Mehmet Metin Levent Bende 74 doğumluyum, 21 yıldır ODTÜ`de çalışıyorum.. Ankara`daki ulaşım-konum-güvenlik vb. gibi bütün imkanları bünyesinde barındıran ve hemen hemen tek ormanlık alana sahip bir bölge ve şehir içinde.. Dediğiniz gibi zaman su gibi akıyor..

Yapalım işte bi şeyler.. Her zaman.. Her yerde..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İşi bırakıp izmire kesin dönüş arifesindeyim. Bir aksilik olur da ankara da içecek suyum yiyecek ekmeğim hala varsa biraz daha, yapalım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu takım herkese seslenmiyor, dışarıdan gördüğüm kadarıyla.
okulda amatör bi şeylere ihtiyaç var.
merdivenlerden uçamayacak, uçmayacak insanlar var.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Yahu bu odtülülerin kümeleşme takıntısı nedir böyle, burada da mı var :ssrtcbya:

• Beğen
Tepkiler: Deniz A