Obama'ya özel bisiklet

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında sebiarus tarafından paylaşıldı.

 1. sebiarus

  sebiarus Yeni Üye

  Kayıt:
  6 Nisan 2008
  Mesajlar:
  44
  Beğeniler:
  46
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  http://mircara.blogcu.com/obama-ya-ozel-bisiklet_39498351.html


  24/3/2009

  Obama'ya özel bisiklet

  ZONGULDAK (İHA) - Bisikletliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Suyabatmaz, ABD Başkanı Obama'ya bir Türk tarafından özel olarak bisiklet yapıldığını belirtti.
  Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi ve ZKÜ Bisiklet Kulübü'nce "Bisikletli Yaşam" konulu bir konferans düzenlendi. ZKÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Spor Salonu'nda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Bisikletliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Suyabatmaz ve AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki katıldı.

  Konferansı, Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Erdal Coşkun, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, öğretim görevlileri ve öğrenciler takip etti. Konferansın başında slayt gösterimi eşliğinde konuşmacıların hayatları anlatıldı.Bisikletliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Suyabatmaz, dünyada bisiklet kullanımının çok farklı yerlere geldiğini belirterek, Asya, Afrika gibi yoksul kıtalarda ekonomik gerekçelerle, Avrupa ve Amerika gibi kıtalarda ise sağlık, çevre ve ulaşım gerekçeleriyle bisikletin yaygın olarak kullanıldığını söyledi. Suyabatmaz, Hollanda'da bisikletlerin çoğunun bir Türk tarafından yapıldığını ve ABD Başkanı Obama'ya da bir bisiklet yaptığını söyledi.
  BİSİKLET EĞİTİCİ BİR ARAÇTIR
  Ülkemizde 40 il, 80 ilçede yoğun olarak bisiklet kullanıldığını anlatan Suyabatmaz, şöyle konuştu: "Ereğli'den az ilerlediğiniz zaman Düzce'de bisiklet kullanımının yaygın olduğunu görüyoruz. Yalçın diye bir arkadaş yapıyor. Bisiklet Anadolu'nun çoğu yerinde atın yerini almış durumda. Şehirlerde bisiklet yollarının olmadığını görüyoruz. Dünya Sağlık Örgütü 'Sağlıklı Kent Sertifikası' almak isteyen şehirlerden karayollarının bisiklet yollarına oranının belli bir miktarda olmasını şart koşuyor. Bisiklet yolları sahilde göstermelik değil, karayollarına alternatif olmalı." Bisikletin aynı zamanda çok eğitici bir araç olduğunu belirten Suyabatmaz, şunları söyledi: "Bazı ülkelerde okullarda öğrencilere trafik polisleri tarafından eğitim veriliyor. O eğitimde başarılı olamayanlar trafik dersinden geçemiyor. Bisiklet ulaşımın bir parçası ama biz bunun farkında değiliz. Hollanda'da bisikletler bir Türk tarafından üretiliyor. Yalçın diye bir arkadaş Nisan ayında Obama'ya özel bir bisiklet yapıp getirecek. Bu bisikletler 33 ülkede satılıyor."

  BİSİKLET ÇOK İŞE YARIYOR

  Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki de, bisikleti hayatın içine sokmanın çok önemli olduğunu söyledi.Bisiklete uygun alt yapı, üst yapı ve kültürün oluşturulmasında belediyelere önemli görev düştüğünü anlatan Mahruki, şöyle konuştu: "Afet ve acil durumlarda iletişim ve ulaşım kilitleniyor. Bu durumlarda bisiklet çok işe yarıyor. Böyle durumlarda tüm problemi çözemese bile sistemin üzerindeki yükü kaldırıyor. Bisiklet kullanımı kültür haline geldiğinde, yerel şartlarla ilgili çözüm kendiliğinden gelişecektir. Gerek sağlık gerek çevre anlamında bisikletle çok şey yapabiliriz."
   
 2. #2
  sebiarus

  sebiarus Yeni Üye

  Kayıt:
  6 Nisan 2008
  Mesajlar:
  44
  Beğeniler:
  46
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Şahin Bulut bunu beğendi.
 3. #3
  sebiarus

  sebiarus Yeni Üye

  Kayıt:
  6 Nisan 2008
  Mesajlar:
  44
  Beğeniler:
  46
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. #4
 5. #5
  sebiarus

  sebiarus Yeni Üye

  Kayıt:
  6 Nisan 2008
  Mesajlar:
  44
  Beğeniler:
  46
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
 6. Emre Özhan

  Emre Özhan Forum Demirbaşı

  Yaş:
  24
  Kayıt:
  20 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  449
  Beğeniler:
  688
  Şehir:
  Kocaeli
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  paylaşım için teşekkür
   
 7. #7
  sebiarus

  sebiarus Yeni Üye

  Kayıt:
  6 Nisan 2008
  Mesajlar:
  44
  Beğeniler:
  46
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  arkadaşlar kusura bakmayın.. resimleri yükleme konusunda acemiyim, o yüzden küçük küçük çıktı ama linkten de görebilirsiniz aynı resimleri..

  ayrıca web'te çok daha iyi resimleri de var..
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-25_19-42-19.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...
20150320_122950-1.jpg
Arkadaşlar bisikletten düştüm köprücük kemiğimi kırdım ..köprücük kemiğini kıran arkadaşlara sorum olucak..özel hastaneye gidiyorum kaynamaz diyor doktor devlete gidiyorum kaynar diyor ben...
58a53c7-kingston-university-21f4138-.jpg
İngiltere'deki Kingston Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre her gün siyah (bitter) çikolata yemek atletik performansı artırmaya yardımcı oluyor. Çoğumuzun bildiği gibi pancar suyu...