Nur topu gibi köprümüz olacak

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Soner Sarihan tarafından paylaşıldı.

 1. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.835
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Ulaşım sorunumuzu hemen çözecek bir proje kesinlikle destekliyorum :D . dünyanın en pahalı benzini ile , toplu taşımaya ısrarla hayır demeye devam . Afferim bize :boese157:
  Sanki 3. köprüden diyelim ki en kuzeyden sarıyerden bile daha kuzeyden karşıya geçtik diyelim. Yine Topkapıya, Eminönüne ne bileyim Bakırköye doğru gidip sıkışmayacak mıyız ? :eek:
  Bunun yalanı hazır ama, transit geçenler rahatlayacak kardeşim !!! O transit geçen ne taşıyorsa o kamyonunda , otobüsünde. Zaten o araçlarında kara yolu ile transit gitmemesi gerekiyor zaten 2,5 tarafı deniz olan ülkemde. Yada kimse halka bir şey sormadığına yada kimsenin umrunda olmadığına göre kimin ülkesi ise burası.


  ntvmsmbc den alınmıştır.

  ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ
  İstanbul Boğazı’na yapılması planlanan üçüncü köprüye ilişkin soruları da yanıtlayan Bakan Özak, önümüzdeki günlerde köprü güzergahının belirleneceğini belirterek, “Güzergah belirlendikten sonra gerekli teknik, idari, mali altyapısı hazırlanarak ihaleyi yap-işlet-devret modeliyle yapmak istiyoruz. Güzergah belli değil. Ama dört tane güzergah var. Biri, ikiköprü arasında. Üç tanesi de kuzeyde...” dedi.

  İki büyük köprü ve 11 viyadüğü kapsayan çalışmalarla ilgili olarak Japon firmalarıyla anlaşma sağlandığını anımsatan Bakan Özak, “Tabii Japonlarla konuşacağız. Onların uygun olduğu bir zamanda bunu yapmaya çalışacağız” dedi.

  Tüp geçiş nedeniyle üçüncü köprünün güneyde yapılamayacağını belirten Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, “Özellikle kamulaştırmayla ilgili sorunların az olmasını, çevreye ve İstanbul’un suyuna zarar vermemeyi, ulaşım modlarıyla bütünlük sağlamayı ve İstanbullunun istediği bir güzergah olmasını istiyoruz” dedi.
   
 2. #2
  Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.835
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Dünyanın en pahalı benzinini kime satacaklar sonra değil mi ? Devlet satsa ve para devlete gitse yine bir türlü. Araç sayısına bakılınca resmi benzin satışındaki artış komik. Sanırım 2.5 ytl verip ( 2 ytl si vergi ) aldığımız benzinin , bazılarına maliyeti 200 kuruş bile değil. yüzde 1000 kâr. Vergi diye ödediğimiz de devlete gitmiyor yani. O yüzden oran olarak avrupadakinin 5 katı benzinci var.
  Bizde galonu( her ne biçim ölçü birimi ise ) 7 dolar olan benzin . ABD de 2,3 dolar. Kıyas yapalım biraz.
  Türkiye de ortalama ücret 750 ytl olsun diyelim. 5 depo benzin alıyorsunuz.
  ABD de 1500 - 2000 dolarlar normal ücret kabul edilse. 2500 ytl olsun. Yaklaşık hesapla 50 depo benzin alıyor. Nasıl bir sarmal olduğunu hayal edin !!!
  Yani benzin fiyatı nerelere ne kadar yansıyor. Nasıl tüm ekonomiyi boğuyor.
  Ve nasıl kısıtlıyor hayatımızı.
  Neyse . Şu köprünün geçeceği civardan biraz arazi kapatsaydık bari . :)
   
  Şahin Bulut ve MertSayın bunu beğendi.
 3. #3
  Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.835
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Benzin fiyatlarına Nisan ayında üçüncü kez zam yapıldı. Çıplak metreküp rafineri çıkış fiyatları, kurşunsuz benzinde yüzde 5.28, 98 oktan kurşunsuz benzinde ise yüzde 5.12 arttı. Pompa fiyatlarını ilgilendiren vergili rafineri çıkış fiyatındaki artış ise kurşunsuz benzinde yüzde 1.8, 98 oktan kurşunsuz benzinde de yüzde 1.7 oldu.

  Kurşunsuz benzinin çıplak rafineri çıkış fiyatı metreküpte (1000 litre) 690.79 YTL’den 727.32 YTL’ye, vergili fiyat ise 2.424,23 YTL’den 2.467,33 YTL’ye yükseldi.

  98 oktan kurşunsuz benzinin çıplak rafineri çıkış fiyatı da metreküpte 725.81 YTL’den 763 YTL’ye, vergili fiyat da 2.609,53 YTL’den 2.653,42 YTL’ye çıktı. Akaryakıt bayilerinin bugünden geçerli zammı pompa fiyatlarına yansıtması bekleniyor.

  Benzine daha önce 3 Nisan’da yapılan zam sonrası fiyatlar 5-6 kuruş zamlanmıştı. 13 Nisan’da yapılan zamla ise fiyatlarda 2-5 kuruşluk artış yapılmıştı.
   
  specialagent bunu beğendi.
 4. çağatay_çankaya

  çağatay_çankaya Onursal Üye

  Yaş:
  29
  Kayıt:
  18 Eylül 2004
  Mesajlar:
  2.831
  Beğeniler:
  851
  Şehir:
  İstanbul / Eyüp
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  nur topu gibi köprümüz mü oluyoo allah analı babalı büyütsün :D:D:p
   
 5. ufuk güneş

  ufuk güneş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  442
  Beğeniler:
  336
  Şehir:
  İST
  Seviye:
  Bak bugün benzin 5 tl olsa bizim milletin gıgı bile çıkmaz, o gün herkes bunu konuşur belki ama bu asla harekete, tepkiye dönüşmez; avrupalı veya amerikalı gibi tepkisini ortaya koymayan pısırık v sessiz bir millet elbetteki bu ve benzeri şeyleri hakediyor.
  Bir şahısın şu sözü sanki bizi anlatıyor; Jean Baptiste Colbert "Vergileme sanatı, kazı bağırtmadan, ondan mümkün olduğu kadar fazla tüy almaktır"...
   
  Şahin Bulut bunu beğendi.
 6. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.122
  Beğeniler:
  43.634
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  ikinci kurtuluş savaşı tüm yabancı tekellerin ülkem içindeki emellerini kırarak onlara rakip olarak
  makinemle motorumla uçaklarımla teknolojimle uzay teknolojimle ve nükleer silahlarımla ne kadar karşıda olsam silahlara amma dünya vahşi bir orman silahınız vurucu olmalı kendi ürettiğim dünyanın en vurucu konvansiyonel silahlarımla dünyaya satacak en iyi otomobillerimle motorsikletlerimle bisikletlerimle üretim üretim ve gene üretimle dünyanın süper devleti olacağım o vakit ekonomik kurtuluş savaşı kazanılır
  petrolü ben çıkaracağım
  amma dünyanın başka yerlerinde ki petrol doğal gaz kaynaklarını o ülkelerin çıkarına türkiye olarak koruyacağım evet dünyadaki adil zenginliği bütün dünyanın insanlarının yararına sağlayacağım devlet olarak
  bunun için silahlarınızın pazar gücünüzün yaptırımlarınızın çok kuvvetli olması gerekir adil devlet olarak dünyada adaleti tüm yaşayan insanların yararına sağlayacağım evet bunlar ütopya biliyorum
   
  Eren AYDIN, ZekiAlper ve Mehmet Keten bunu beğendi.
 7. GiciK eRay ADALI

  GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Nisan 2009
  Mesajlar:
  829
  Beğeniler:
  732
  Şehir:
  Ankara (Eryaman) || Edirne (Merkez)
  Seviye:
  2006 baslığı... ama hala güncel baslıkta gecen konu.. ne kadar acı bi durum aslında...
   
 8. Celasin Telli

  Celasin Telli Kıdemli Üye

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  255
  Beğeniler:
  274
  Şehir:
  istanbul-anadolu
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Müstehak...
   
  Eren AYDIN bunu beğendi.