Numaralı Bisiklet Gözlüğü

engin kızılcan

Daimi Üye
Tepki
260
İsim
Engin Kızılcan
Bisiklet
Lapierre
Merhaba Bisiklet Forum,

Ben gözleri bozuk biriyim ve net görüş, görsellik benim için çok önemli, ve ben de bisiklete binerken, gözlerimin rüzgardan yaşarması, artistik olması :D, toz vs.'den koruması için bir Bisiklet Gözlüğü istiyorum ve buna numaralı cam takılabilir olmasını istiyorum.

Bu tür gözlükleri nerden bulabilirim? Hangi isimle geçiyor bu gözlükler, aratayım internette?

Siz gözü bozuk diğer arkadaşlar, alternatif bir çözümünüz var mı ?

Şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Caner Geyik
Scudo

alp güven

Üye
Tepki
56
internette zor o işler hocam,gidin adam gibi kızılayda güzel bir optikçiye deyin böyle böyle,istediğiniz modeli gösterin onlar yapabilir diye umuyorum

fletcher

Forum Bağımlısı
Tepki
196
furkan beyin önerdigine çok benzeyen ama fiyat oalrak çok daha uyugn bi kaç model gösterebilrm size mail adresinizi verirseniz..

fiyatları 55-60 tl seviyesinde...

bi tanesi şu mesela..

(link)

Tepki
62
Bu gözlükte gayet güzel ve kullanışlı duruyor bütçenize göre kara verebilirsiniz. Ancak tavsiyem bazı büyük firmaların sitesinde bulunan optik çerçeveli gözlüğe pek yanaşmamanız, numaralı cam aparatı "çok" küçük ve sağınızı solunuzu maalesef göremiyorsunuz. Benim gönderdiğim linkteki gözlüğün de liste fiyatı 190 lira daha uygun fiyata iniyor ancak yinede fletcher arkadaşımızın gösterdiği gözlüğün en azından 2 katı hatta biraz daha fazla fiyata geliyor. Ankara da yaşıyorsunuz gözlüğü gösterebilirim sizde bütçenize göre karar verebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: fletcher

brnylmz128

Üye
Tepki
0
İsim
Baran
Bisiklet
Carraro
Merhaba numaralı gözlük kullanıyorum ve bisiklet gözlüğü aldığımda ileriyi tam göremiyeceğim için sorun çıkacağını düşünüyorum bir videodan duymuştum herhangi bir bisiklet gözlüğünün arkasına gözlükçülerde taktırılıyormuş galiba aliexpress den (link) (link çok uzundu kısalttım) bu gözlüğü alsam taktırabilirmiyim şimdiden teşekkürler. :)

Tepki
45
İsim
Tebyen
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@brnylmz128

Kavisli bisiklet gözlüklerine malesef optik cam uydurulamıyor. Yapılsa bile sıcak ve soğuğu zamanla yedikçe çerçeveden çıkabiliyor. Deneyimle sabittir. Benimkisi biraz pahalı oldu. Shimano gözlük ve çerçeveye takılan klips aparatı malesef ayrı ayrı satılıyor. Alternatif olarak xlc nin benzer ürünü çok daha uygun fiyatla bulabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Normal gözlük alıp onu esnaf gözlükçüye görtürül bu anlattıklarını anlatırsan hallolur.

Tepki
69
İsim
Mustafa AYDIN
Bisiklet
Merida
@engin kızılcan aslı bisikletin getirdiği lazer marka gözlükler var aparatları sayesinde dilediğin gibi gözlük camı Monte edilebiliyor.

(link)

(link)

Nox

Üye
Tepki
9
İsim
Emrah
RockBros Polarized Cycling GlasseS - internette bir aratın ebay den 12 13dolar civarına alabilirsiniz. Youtube da incelemesi dahi mevcut.

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Konuyu hortlatayım. Sene 2022 hangi numaralı bisiklet gözlüğünü kullanıyorsunuz. Memnun musunuz? Tavsiyeniz nedir?

• Beğen
Tepkiler: alidenizpusat

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Konuyu hortlatayım. Sene 2022 hangi numaralı bisiklet gözlüğünü kullanıyorsunuz. Memnun musunuz? Tavsiyeniz nedir?
Aliexpress, N11, Hepsiburada gibi yerlerdeki yurtdışından gelen değişebilir camlı ya da kromatik gözlüklerin çoğunda numaralı cam takmak için iç çerçeve var. Ben o çerçeveyi takmıyorum ama oğlum miyop olduğundan o zamanki derecesine göre onun iç çerçevesine cam taktırıyoruz, gözlüğü değiştirme ihtiyacı olmuyor. Bizim kullandığımız (link) ama N11'de kargo-gümrük dahil daha hesaplı olarak satılıyor: (link) (bu satıcıdaki tüm gözlükler: (link) )

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aliexpress, N11, Hepsiburada gibi yerlerdeki yurtdışından gelen değişebilir camlı ya da kromatik gözlüklerin çoğunda numaralı cam takmak için iç çerçeve var. Ben o çerçeveyi takmıyorum ama oğlum miyop olduğundan o zamanki derecesine göre onun iç çerçevesine cam taktırıyoruz, gözlüğü değiştirme ihtiyacı olmuyor. Bizim kullandığımız (link) ama N11'de kargo-gümrük dahil daha hesaplı olarak satılıyor: (link) (bu satıcıdaki tüm gözlükler: (link) )

Peki rahat mı hocam. Ağırlık yapıyor mu çok. Düşme, çıkma gibi şeyler oluyor mu

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Peki rahat mı hocam. Ağırlık yapıyor mu çok. Düşme, çıkma gibi şeyler oluyor mu
Ağır değil, düşme çıkma olmuyor. Beraberinde sapına takılan ipten de geliyor ama ben kullanmıyorum.
Ben gözlük takabilen biri değilim. Uzun süre güneş gözlüğü ya da dinlendirme gözlüğü takamıyorum, rahatsız ediyor, baş ağrısı yapıyor. Bu gözlük ise hiç rahatsız etmiyor. Hafifliğinden ya da görüşü engelleyen bir kısmı olmadığından olabilir. 3 saat taksam çıkarma ihtiyacı duymuyorum.
Siyah camı iyi ayarlanmış, karanlık çökene kadar kullanılabiliyor. Cam değiştirme işiyle uğraşmamak için bir tane de boş çerçeve aldım, birinde siyah, birinde renksiz takılı duruyor, karanlığa kalınca beyaz gözlüğe geçiyorum. Kromatik tercih edilirse buna gerek kalmaz.

Yalnız ben doğrudan AliExpress'teki geçmiş alışverişlerimdeki üründen link gönderdim ama bendeki 5 camlı model ürün seçeneklerinde yok. (link) linkteki ürün benim kullandığımın aynısı.

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü

Acedia

Aktif Üye
Tepki
794
İsim
Habib
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba, beğendiğim bir bisiklet gözlüğüne fotokromik cam yaptırmak istiyorum. Tek parça camdan oluşuyor, böyle bir şey mümkün mü? Mümkünse yapabilen yer önerebilir misiniz?

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Merhaba, beğendiğim bir bisiklet gözlüğüne fotokromik cam yaptırmak istiyorum. Tek parça camdan oluşuyor, böyle bir şey mümkün mü? Mümkünse yapabilen yer önerebilir misiniz?
Cam çerçevenin içine takılıyorsa bence bütün gözlükçüler yapar. Sonuçta aldığımız herhangi bir normal gözlük çerçevesine numaralı fotokromik cam takıyorlar. Camını söküp takmak için bir mekanizma varsa, ona göre özel bir şekli, çıkıntıları, girintileri varsa yapamayabilirler.