Normal ve elektrikli bisiklet önerileri

Hangi bisikleti alırdınız?

• Kron XC 1000 - 1.750 TL (2016)

• Kron XC 800 - 1.350 TL (2015)

• Kron XC 450 - 1.250 TL (2016)

• Salcano Astro 27.5 - 1.200 TL (2016)

• Salcano NG350 27.5 - 1.300 TL (2016)

• Mosso Raceline - 1.100 TL (model bilmiyorum)

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@Arai
Carraro kullanan bir sürü arkadaşım var ve memnunlar :) Sedona kullanan üç arkadaşız, bir sıkıntısı yok. Bence bu fiyata en iyilerindendir.

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Arai Siz iyisimi bisikletlere iyice bakın ;fiyatlarına ,markalara ,fonksiyonlarına(şehir-dağ-yol) göre.Sonra beğendiklerinizi araştırın belki 2. el temizini bulursunuz.Keşke dememek için aceleye getirmeyin.Araştırmakta fayda var

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
2. el almıcam ondan eminim ikinci el bişey kullanmayı sevmiyorum. daha düşük model olsun ama sıfır olsun mantığı var bende araba alırken bile öyle oldu. önceki 2. el aracımı 4 yıl 2 ay kullandım ama bir türlü içime sinmedi. gittim sattım yenisini sıfır aldım. Şuanda izindeyim 1 ay. o araayı iyi değerlendirmek istiyorum zaten 1 hafta vakit kaybettim o nedenle alayım bitane diyorum artık :) zaman sıkıntı, izin sonrası hem iş hem de havalar kötüleşecek yavaş yavaş. o nedenle biraz acele ediyorum

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
eğer kron almayı düşünüyosanız 2015 altı almayın çünkü 2015 altı modelleri gerçekten çok dandik

kronun adının kötü anılması bu yüzden

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

onurordek

Üye
Tepki
62
Bisiklet
Scott
Ankara'da bisiklet alma maceram yakın diye Delta bisikletle başladı. Dağ bisikleti almak üzere iken Turuncu Bisiklet ile tanıştım. Kevser Hanım (sahibi) beni bunun yanlış bir karar olduğunu söyledi. Boyuma uygun bisiklet olmadığı için Erdoğanlardan aldım. Aynı marka Yiba da ucuz oluyor, yanına da hediye veriyorlar ama bakım ve garanti konularında tereddüt oluyor. Eşime de Btwin aldık.

Özetle ucuz olsun dersen; Yiba,
Nispeten ucuz ve seyrek kullanım dersen; Dechatlon,
Samimiyet ve ilgi olsun dersen Turuncu Bisiklet,
İlgi ve çeşit olsun dersen; Erdoğanlar.

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@onurordek
Ayrıca Erdoğanlar Bisiklet'te zaman zaman çok uygun indirimler de oluyor. İyi bir bisikleti seri ve kadro degiştiği için indirimle alabilirsiniz. Aynı şey Delta Bisiklet'te de geçerli. Otomobiliniz de varken, Birlik mahallesine giderek bu iki magazayı da görmelisiniz.

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
Evet arkadaşlar bisiklet maceram başlamadan bitti şimdilik. Öğleden sonra evden çıkıp ankaraya gittim Performans bisiklet'e oradan Matrix bisiklete gittim. Ordan çıktım çankaya tarafına doğru gidip erdoğanlara felan bakayım derken kaza yaptım. @Cemil Dada anlayacağın artık araba yok. Zaten elimde azcık olan para da sanırım diğer arabayı yaptırmaya gidecek. Neyse enazından cana gelmedi diyeceğim ama mal da canın yongası, aylarca bekleyip daha 2 hafta önce teslim alıp jelatinlerini söktüğüm sıfır araba, 2 hafta sonra kaza yapınca insan herşeyden soğuyor. Neyse olacağı varmış demekki ne diyelim

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu kadarla geçmiş olsun kardeşim. Cana gelmesin yeter mal yerine er geç konur sıkma canını...

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
@buhari altıntaş Öyle tabi ama daha arabanın ilk taksitini bile ödemedim, yarın gidip bir ton masrafı yükleneceğim tekrar. Önceki aracımın arka bagaj kapağı değiştiğinde 6.800 tutmuştu. O arabanın fiyatı 35 bindi. Bu araba sıfır araba 80 bin tl. Motor kaputu, tampon, çamurluk, farlar lastikler değişecek. Birde çarptığım arabanın masrafları çıkacak. eski arabanın bi bagaj kapağına 7 bine yakın para aldılar şimdi kara kara düşünüyorum buna ne kadar kitleyecekler diye. Neyse yaşımız genç herşeyin altından kalkarız bi şekilde.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Arai çok geçmiş olsun içim cızzzzz etti,kasko falan yokmu acaba.

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
@Arai kaskonuz yoksa, hata sizde bile olsa zorunlu trafik sigortası diğer aracın masraflarını karşılar diye biliyorum. En azından ben kaza yaptığımda karşılamıştı. Bir araştırın bence.

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
Kaskom var ama şu nedenle kendim kaskosuz yaptırmayı düşünüyorum. Kaskodan yaptırdığın zaman servis hiçbir parçaya onarım yapmaz. minicik göçük bile olsa komple o parçayı sıfırıyla değiştiriyor. buda hasar gören tüm parçaların yani ön takımın komple değişmesi demek. Ayrıca da tüm bunların tramer e işlenmesi demek. O saatten sonra aracı satarken kimseye derdini anlatamazsın. küçük bi göçük nedeniyle motor kaputu değişti desen de kimse inanmaz istediğin kadar kaza fotoğrafını göster. (Eski arabamda tavanda ki kurşun deliğine bi türlü inandıramamıştım satarken)

Tüm bunlarda yetmiyo gibi birde önümüzdeki sene trafik sigortası 3 katına kasko 2 katına felan çıkar kaza yaptığım için. Bende tüm bunlar olacağına bari kendim yaptırayım diyorum napayım.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Arai üzücü ne yapalım sadaka falan vermiyosunuz herhalde:)

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
28 yasındayım böyle şeyler söylenmez ama 2 kişiyi okutuyorum. onun dışında da ne zaman burs arayan olsa tanıdığım kişilerden burs bağlatmaya calısıyorum. Yolda molda da gariban görsem yardım ederim. Sadaka da sorun yokta kendimde var bi cenabetlik.

• Beğen
Tepkiler: Owlknife

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
@Arai ören bısıklet, emre bısıklet. Performans ve erdoganlar daha sattıgı urunu bılmezler. Delta dersen bazıları ıyı oluyormus ama bazı subelerı cok kotu

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
Bugün zaten onlarda kafamı karıştırdılar. Hele gittiğim bi bisikletçi Hidrolik freni sakın ama sakın alma mutlaka kesinlikle V fren alman lazım felan dedi. Türkiyede yok dediği bisikleti de az önce baktım heryerde onun söylediğinden 300 lira daha ucuza var. Karbon Alimünyum karışım kadro dediği de alüminyum kadro çıktı. Sedona markasına toplama bisiklet onlar boşver onu dedi. Ben anlamıyorum ne tür bi dümenin içine düşüyoruz

Cyhn_24

Üye
Tepki
33
Hocam çok geçmiş olsun ya. Malı da rızkı da veren belli. İnşallah yerine koymayı da nasip eder. Tekrar geçmiş olsun

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@Arai
Yani ne diyeceğimi bilemedim gerçekten. "Birlik Mahallesi tarafına da uğrayabilirsiniz hazır araba varken" diyen dilim kopsun desem yeridir. Gecirdiginiz kaza ve karşılaştığınız külfet nedeniyle çok üzüldüm.

Umarım bir daha kaza dert görmez, bu sıkıntılı dönemi çabuk atlatarak bugün magaza magaza gezerek aradığınız bisikletlerden çok daha iyilerine sahip olursunuz.

Tekrar büyük geçmiş olsun

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
Lastikte yarılmış. İlk bakışta görünen 7-8 bin civarı birşey iç tarafları açtıkça göreceğiz tam olayı dedi. 5 gün sonraya randevu verdi teslim almak için. 15 günde yapımı sürcekmiş. Eylüle kadar yok araba. Karşı tarafın aracıda bıraktık 1 hafta sonra alacak o arkadaşta 525 lirada onunkine verdim. Neyse enazından nefes alıyoruz yaralanmalı ölümlü kazalardan korusun Allah

Dosyalar

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Arai abi kaza nasıl oldu biraz anlatabilir misin?
Neden bütün masrafları sen ödüyosun?