''non stop tempo belgrad ''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet yüksek tempodan hoşlananlar ......
beşiktaş ......
saat 10.15 ....hareket.....
barboros heykel önü....
belgrad girişine kadar durmak yok.....

benzincide mola 5 dakika kemere hareket .....
belgradda çay mola .......dönüş aynı yerden .....

yerlek ıslakta olsa durmak yok bu pazar belgraddayız...,

hiç kimse gelmezse tek basarım....

:in: :in: :in:

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/12_int.jpg

Sunday 1/23/2011
Cloudy and mild with a couple of showers; breezy in the afternoon
High Temperature: 12°C
RealFeel: 8°C
(link)

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/12_int.jpg
Cloudy and mild with a couple of showers; breezy in the afternoon

High Temperature
12°C

RealFeel®
8°C

Winds
SSW 21

Maximum UV
2

Thunderstorm Probability
6%

Amount of Precipitation
1.52

Amount of Rain
1.52

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
3 Hours

Scudo

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
hava yağmurlu ve durmak yok acaba sizinle pedallasam benden geriye ne kalırdı :DD:D gerçekden isterdim ama nonstop olunca ister istemez korkuyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@engin güner

engin kendini kasma ,bu işi ben tek yapacağım gelen olursada yüksek tempoda bisiklet süren arkadaşların tecrübesi olması lazım ,aksi takdirde yeri öperler ,yerler ıslak olacak 3 saatlik yağmur sonrası,
anadolu kavakta, yağmurlu beter havada yüksek tempo bastım ne hikmetse o gün silik tekerler kaydırmadı ama virajlarda kesik kesik frenleme yaparak tehlikeyi önledim, tecrübe gerekir yerler ıslakken ,tüm yol arkadaşlarım bu havaları sevmez gerçi yol bisikleti ile çok daha tehlikeli bu havalar ama benim bisiklet ne yol nede dağ bisikleti, ikisinin ortası olduğu için durumu kurtarıyorum ......

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Çavuş senin lastikler tam slick yani su kanalları yok onun için ıslak zeminde tutuş bira zor oluyor ama arazi lastikleride asfalt zeminde çok güvenli değildir..
yani sonuç olarak zemine göre hız ayarlaması yapmak gerekir...
benim kaza yaptığım gün evden çıktığımda asfaltta acayip bir tabaka vardı ve buz gibi kayma yapıyordu...bu yüzden hızımı çok fazla azaltmak zorunda kalmıştım ki o güzargahın bir kısmını sizde gördünüz işte o tehlikeli yolu dönüşte geçmek istemediğim için dönüşte daha işlek bir yol kullanayım dedim ama bu seferde geldi bi araba vurdu bana...
sonuç olarak dikkat dikkat ve dikkat....
herkese şimdiden emniyetli ve keyifli sürüşler dilerim...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasip Çehre

çok doğru evet ....
anadolu kavağına giderken yuşa rampasını almak zor olmadı benim için
fakat yuşadan sonra anadolu kavağına oldukça uzun süren bi iniş var oralar ormanlık olduğu için o an yağmur sicim gibi indirdi ve iniş çok riskli bi hale geldi benim için...
fakat yavaş inme durumu ve kesik kesik frenleme yaptım ,tekerin kayacağını zannettim arkadan ama kaymadı .....
ve tabi virajlar var inerken esas tehlike orda beni bekliyordu ...
fakat viraja gelmeden önce kesik kesik frenleme yaparak viraja mümkün olduğu kadar yavaş girdim bu pazar çamurluğu takacağım hiç sevmiyorum ama ne yapalım, arkadan seleye kadar çamurlu suyu atıyor teker ,sele çamur içinde kalıyordu.....şimdi zemine göre hız ayarlaması çok önemli evet kuru iken üçlü yaptığımız tempo gibi olmaz herhal yalnız sen ben volkan tempo 35 leri biz nasıl yaptık arkadaş gebzeden kartepe ye giderken uçtuk o yağmurda hereke inişinde tam viraja gelirken arka hafif kayma yapınca hızı kestim zati ta baştan hızı kestim hereke inişinde ama demekki yeterli değilmişki kaydırma yaptı virajda ......fakat biliyorsun sağ salimen vede hiç düşmeden suadiyeye 63 km full tempo gittik o havaya rağmen .....
ya gerçekten avrupa yakasında çok sakat yerler var....
bide aytek biliyorsun yolla daha sakat ....
aytek artık işlek yollardan kaçmaca .......mecbur olmadıkça bu yollara girmeme
nitekim kayabaşı mesire yeri bence gidiş sirkeciden floryaya vede dönüşü son derece tehlikeli .... diğer güzergahın sultanbeyli oraların yol durumunu bilmiyorum ne kadar işlek olup olmadığını...
aslına bakarsan garipçe ve belgrad dönüşleri sahilden sakat, trafik çok fazla ben zati yüksek tempo yapacağımdan katılım fazla olmaz olursada 10 kişide kalmaca fazla insan burda tempo yapamaz dönüşte istemeden trafik sıkışıklığından bölünme olur grup kopar birbirine yetişmek için acele eden adam orda kaza yapabilir dönüş için risk var.....
birde gezi amaçlı yapılan turlarda limit 25 kişide kalınması normal ama bu kadar kişinin bile dönüşte sorunlar yaşayacağı aşikar ve bunları hep gördüm yaşadım sahil yollarına az adamla gitmeli gerek yüksek tempo gerekse düşük tempo .....

bu pazar tüm raporları sana vereceğim makine olsaydı çeker buraya koyardım emme yok ne edek...

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
az ciseliyen yağmur ve yerdeki toz toprak ufak bir çamur tabakası oluşturuyor..üstünede soğuk hava eklenince sanki buz gibi kayıyor lastikler..ben lastiklerime yüksek hava vurduğum zaman viraj donemiyorum...aman dikkatt beyler..

• Beğen
Tepkiler: Alper Onur ARSLAN

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sonEr´´

soner işin yoksa gel....
şiir gibi oldu...
evet çok doğru aynen katılıyorum , havasını almak lazım benimkilerin bu pazar....
max 80 basıyoruz oha ....

:D :D

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Kudret Abi, Kayabaşı'na gidilecek diğer yol Sultanbeyli'den değil Sultançiftliği (Sultangazi)'nden geçiyor. O yol Habibler'e kadar kalabalık, oradan sonra tenhalaşıyor.

• Beğen
Tepkiler: krankmili

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

istanbul içinde gerek avrupa gerekse diğer anadolu yakasında çok işlek yollardan kaçmaca ...zati her yer işlek malesef pazarları bile ...
sabahtan pazarları çok az trafik oluyor ama akşam trafik doluyor..
ben dönüşü rampa yapacağım bebekten yukarı çıkacağım ve ordan zincirlikuyu ve beşiktaş bunun nedeni ortaköy çırağan dönüşte beni deliye çevirmekte gidemiyorsun araçları ortalamak son derece tehlikeli.
birde rumeli hisarında dönüş riskli ve emirgan buraları geçince sorun yok...
bu pazar belgrad dönüşünü bebek üzerinden yaparak devam edeceğim .....
belgradda çay demiştim ama dışarda masa yoktur finiş kemer olacak ve orda 15 dakika mola yaptıktan sonra dönüşe geçerek bebek üzerinden etiler ve zincirlikuyu ve beşiktaşa ineceğim evet sırf o ortaköyden kaçmak için...

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
vay vay vay...
Bebekten yukarıya Etilere kulağa hoş geliyor...
yapalım bunu çavuş...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasip Çehre

çabuk iyileş bunu hiç yapmadık çünki............

:in: :in:

beşiktaş...
kemer................
dönüş.............
bebekten beşiktaş....

ömer başkıran

Aktif Üye
Tepki
152
BU pazar bende müsait olacağım takipteyim.. duruma göre eşlik etmeye çalışacağım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ömer başkıran

allah derim günaydın ömer bizim zekeriyaya faceden özel mesaj attım bisiklet foruma az uğramakta gelirse şık olur saat 10.15 hareket kemere kadar basmaca belgrad kemer orayı biliyorsun ..orda 15 dakika dinlenme eğer sen istersen belgradda çay içeriz sonra dönüşü bebekten rampa yaparak etiler ve beşiktaş ,,,,dönüş çile ortaköyde biliyorsun...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Zekeriya Gecenoğlu

şimdi girdim sabahtan beri sele üstündeydim hava mükemmel pazar ise o biçim muhabbet var....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/14_int.jpg
Times of clouds and sun with a couple of showers; mild

High Temperature
12°C

RealFeel®
7°C

Winds
W 21

Maximum UV
2

Thunderstorm Probability
3%

Amount of Precipitation
2.29

Amount of Rain
2.29

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
4 Hours

Hours of Rain
4 Hours

yüksek temponun müdayimleri yağmura rağmen ,,,dört saat yağmur yerler ıslak olacak...

müdayimler..
1- kudret kurtcebe
2- ömer başkıran
3- zekeriya gecenoğlu..

saat 10.05 hareket ..beşiktaş...kemer -ve belgrad.. .......saat oynayabilir...duruma göre...
sürüş disiplini--- yüksek tempo ...
yardımlaşma--- herkes tekdir....
grup disiplini ....
grup halinde gitme fren mesafesi ....
ip gibi gitmek ön değişebilir rüzgar lodos arkada ....
kopmalarda herkes tek olduğu için kendi disiplinine uyacak
bu da ıslak zeminde hız kontrolüdür
bu konuda tecrübesi olmayan yere çakılır..
inişimizin en can alıcı yeri kemerden aşağı iniş olacak orada yerler tabiatıyla ıslak olacak...
ve bebek rampasından yukarı etiler ve zincirli kuyu beşiktaş..
gazanız mübarek olsun dostlar...

biri kurt diğeri başkırıyor diğeri jet gibi gidiyor vay anasını şimdi...

bizler riski severiz
riski sevenler klübü.
RSK

:in: :in: :in: :in:

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
RSK grubuna katılma koşulları nelerdir, alabilir miyiz Kudret baba?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@krankmili

uyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
uzun sürecek şimdi...
bi kerem sevgili dostum krank mili bisikletin arkasından sökecen nevaleleri çanta almayacan ...bisikleti hafifletme ki bunu gerçekten yapabilirsin ....
bel çanta ayarlamaca .....sırt çanta noooooooooooooooooooooo
artı yol tekeri......ama risk var bu pazar .......
daha önce yüksek tempo hiç yağmurlu havalarda sürmediysen tehlikeli olabilir bu pazar senin için ...
tabi gelmeyi düşünüyorsan.......
tabi kask çünki hız yapılıyor .......
ve eldiven........
artı evet spd pedal.....
tabi bunlar olduktan sonra hafta içi çalışmaca da çalışan insansın nasıl olacak sorunsal sorunlar, herkes benim gibi emeklimi ,sabah akşam bisiklet üstünde olacak yahu....
benim mesleğim bisiklete binmek ....