Non Stop Şile 7 Mayıs

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu etabı 30 ağustosda düzenledim ....
fakat başaramadım......
04.00 de bostancıdan kafile yola çıktı...............
ve 6 kişi başardı 270 km yi bir günde ......
bu ultra maraton etabıdır........................
ve ıron mainlik olayıdır ....................
tarih verilmek istenirse ..........yaza doğru olabilir ................
antreman topiklerim herkese açıktır hafta içi ve hafta sonu ..................
güzergahı kartepe zirve yapmak isteyenler yada istemeyenler
burada konuşarak çözeriz ...............
benim tekerler silik olduğu halde zirveyi gene düşünebilirim en zor etab suadiyeden çıkıp maşukiyeden inme şeklinde olacak ...................
daha önce açtığım 270 km ye talip olmadı .............
ve gene bildik dostlar sağolsun onlar ilgilendi..................
bu etab gene yapılacak bir gün evet ıronmainlik zor iştir olayın ne kadar zor olduğunu 30 ağustosda gördüm ve zoru yaşadım ve zevk aldım..................
bir gece öncesinden uykusunu almayan dostlar zorlandılar ................
bu arada önemli olan herkesin yapabileceği kadar yapması ...
birbirimizle yarışmıyoruz herkes limitlerini bilecek ve ona göre bu zorlu etabı yapmaya çalışacak kışın bu iş zor bu topik nisana kadar açık .............
antremanlar yaparak bu etaba hazırlanabiliriz................
tren kullanılmayacak ................
bostancı kartepe bostancı................
04.00 de çıkılırsa daha avantajlı olma durumu........gerçi karşıdan gelen dostlar parkta sabahladılar bu nedenle hasip beye teşekkür ederim............
bu tur için dışarda sabahladı..................
gruptan suadiye rampalarında kopmaca olacak muhtemelen ....1640 zirveye çıkmak offroad yoldan gene zevkli olacak
benim şahsi görüşüm bu silik tekerlerle ve amortisörsüz bisikletle zirveye çıkmak nitekim izmitten bir dostum yol bisikletini offroada sürdü ve zirveye yolla çıktı onun için çok yorucu oldu tabi ve zinciri attı.............
evet dostlar bu etap yeniden yapılacak ............
tarih belli değil ama bir gün mutlaka olacak o zamana kadar antremanlara devam edeceğim ....
nisan mayıs haziran üç aydan birinde .........
istanbul etablarının en zoru

bostancı kartepe bostancıdır ..................

(link)

sağdan sola............
kudu...
ali emre
aytekin
suha
koray
volkan
harun
resmi evren çekti

1640 metredeyiz saat 04.00 de bostancıdan çıktık 109 km bastık 22 km sonra dağın 1640 metresine çıktık evet bu iş zordur...........

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu tura tahmini olarak gelebilecek dostlarım.....

1- hasip aga
2- kudu
3- onur berberci
4- volkan akboga

Volkan Akboga

Aktif Üye
Tepki
120
İsim
Volkan Akboga
Yaz 2011 de yapariz bida öyle bir Tur, belki Abimde gelir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Volkan Akboga

eyvallah hocam 2011 nisan mayıs haziran 3 aydan biri olabilir sıcaklarda çekilmez o yol ....

1- kudu
2- volkan akboga
3- ağbisi
4- hasip aga
5- onur babo...

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
neden olmasın ki :) kaybedecek bişey yok.en azından denemek gerek

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@enver avcı

gel sende katıl bize enver üstad...

1- kudu
2- volkan akboga
3- ağbisi
4- hasip aga
5- onur babo...
6- enver ....

tarih belli değil nisan mayıs haziran....
3 aydan biri.....

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe

TEK TEMENNİM HAFTA SONU OLMASI :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@enver avcı

hafta sonu olur tabi....
alper yazdım

1- kudu
2- volkan akboga
3- ağbisi
4- hasip aga
5- onur babo...
6- enver ....
7- dapoet alper kısmet...

duruma göre kartepede isteyen dönüşü trenlede alabilir ....

yetkin palgın

Aktif Üye
Tepki
71
@Kudret Kurtcebe

kudret hocam ben de katılmak istiyorum bu tura benide eklerseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederrim (yetkin palgın)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yetkin palgın

o.k

1- kudu
2- volkan akboga
3- ağbisi
4- hasip aga
5- onur babo...
6- enver ....
7- dapoet alper kısmet...
8- yetkin

dostlar
bu turu 270 km olarak düşündüm yalnız katılan dostlarımın bu kadar km yapması gerekmeyebilir burda önemli olan hepimizin limitleri görmemiz yalnız aramızda temposu yüksek olanlar vardır bu durumda ceplerimizle haberleşeceğiz ...iki grup ister istemez oluşacaktır....
ayrıca erken çıkılma durumu 04.00 gibi herkesin bostancıda olması lazım enver dostumuz bu konuda bize yardımcı olursa sevinirim....
minibüse alabileceği kadar arkadaşı alarak bostancıya gelebilir saat tam 04.00 de ...
dostlar bu tur feragat istemekte erken yatılması lazımki 04.00 de olabilelim bostancıda ...
suadiyeye kadar toplam 103 km vardır gebzede hafif rampalar alınacak
izmiti geçerek suadiye girişine geleceğiz ....
burdan sonra 103 km nin üstüne yorgunluk olacak mola verilme durumunda pedalşörler tekdir...ben en fazla 3 mola düşünürüm bunların toplamı 2 dakikayı geçmez...
mesafe uzun olduğu için çok fazla mola takdir edersinizki veremeyiz en kısa sürede en uzun mesafeyi kaç saatte alabiliriz diye düşünmekteyim...
şimdi 28 km zirveye olan yol suadiyeden ..bunun 6 km sinde rampa yok ama 22 km lik zirveye kadar olan rampalar var bu 22 km nin 4 km si offroad taşlık kayalıklı rampa yoldur işin en zoru sonda beklemektedir ama istek olursa otelin orda bitiriz durumu 1300 rakımda ............
dönüşü otelin ordan asfalttan yaparak 18 km ineriz maşukiyeye
maşukiye ile bostancı arası 113 km dir dönüş 113 km dir ...
evet ultra maraton bisiklet turu bu .....ve ıron man lik olayı evet hiç birimiz ıronman olamayız ama bu olayda herkes limitlerini görecek asla kendimizi yormadan devam edeceğiz temposu yüksek olanların peşine takılmama olursa pedalşörler arasında iyi olur iki grup oluşabilir yüksek tempocular alçak tempocular sonuçta hepimiz kartepe otelin orda veya zirvede buluşabiliriz yalnız burda bir sorun daha var zirveye varanlar en fazla yarım saat bekleyebilirler bir saat fazladır dönüşte oldukça uzun bir yol bizleri beklemektedir bu ağır turun yapılabilmesi için aşırı sıcaklara kalınmamasında fayda vardır ayrıca tren kullanılmayacak işin zoru burda ....
bende dahil kesilen biten arkadaşlar en yakın tren istasyonundan trene binerek tabi gebzeye varabilen banliyöye ve gebzeye varamayan adapazarı treni ile dönme durumunda olabilir eğerki enver dostuma uyarsa karşıdan arkadaşları alarak maşukiyeye minibüsle gidebilir ve tırmanışı yapabilir ama bu durumda aramızda kopukluk olur .....
evet aklınıza takılan sorular varsa sorun derim dostlar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
10 mayısta yapılan turda otel tarafı soğuk ayaz idi -1300 rakım-
hava güneşli idi fakat otel tarafı soğuktu....
sıcaklık aşağıda ılık idi şimdi rampa çıkılacağı için terleme olacaktır yukarda durulduğu vakit üşüme olacaktır bunun tek çaresi içe gazete evet sırta ve gögüse konacak....
içe kalın giyinilirse hata olur ....
inişte göğsümüzü gazete koruyacak aşağıda atılır.
ayrıca 28 mayısta gebzeden maşukiyeye pedallanarak gidilmiştir....
fakat maşukiyeden çıkılmıştır 40 derece sıcaklıkta kavrulduk rampalarda evet
görünen köy kılavuz istemez dünya bisiklet bayramında ben bu olayı düşündüm ama alayımız kavruluruz.....
en müsait ay nisan ayıdır nisanın son haftası tabi o günün hava durumu yağmurlu olursa bir hafta ertelenebilir bu olayı cumartesi yada pazar olarak kararlaştırırız ...evet makul ay nisan.......

eğer alternatif isterseniz...

1- gebze kartepe gebze etabı
trenle gebzeye ,haydarpaşadan binerek gitmek gebzeden kartepeye dönüş gebzeye
2- adapazarı trenine binerek büyük derbentte inip direk bir km sonra kartepe rampasına gelerek 21 km rampa sonunda zirveye çıkarız iniş aynı yerden yapılır...
ve maşukiyeden istanbul bostancıya döneriz...

şimdi ikinci şık grupça uygun gözükmekte adapazarı treninde sabah yük vagonu olmakta ...
4 ytl bisiklet tam bilet 7 ytl...

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
hafta sonu malesef katılamam. katılıcak herkese başarılar dilerim şimdiden

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe

abi madem ki limitlerimizi zorlamak istiyoruz araç ile gelip diğer arkadaşlara haksızlık yapmayalım.benim için farketmez ama aracımızı sadece o saatde motor yoktur belki diye karşıya geçmek için kısa mesafede kullanırız en fazla.ben araçla gelirim ama sadece tırmanış noktasına gelsek ne anlamı kalırki.oraya kadar pedal basıp tırmanışı nasıl yapacağımızı görmek gerek bence.oraya kadar gelip de sadece kartepeye tırmanırsak ben kartepeye çıktım demem asla...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
abi madem ki limitlerimizi zorlamak istiyoruz araç ile gelip diğer arkadaşlara haksızlık yapmayalım.benim için farketmez ama aracımızı sadece o saatde motor yoktur belki diye karşıya geçmek için kısa mesafede kullanırız en fazla.ben araçla gelirim ama sadece tırmanış noktasına gelsek ne anlamı kalırki.oraya kadar pedal basıp tırmanışı nasıl yapacağımızı görmek gerek bence.oraya kadar gelip de sadece kartepeye tırmanırsak ben kartepeye çıktım demem asla...

enver teşekkür ederim...
evet araç zati kullanılma durumunda saat 04.00 de nasıl bostancıda olunacak şimdi enver dost sen gelecek olan arkadaşlara cepten ulaşırsan sevinirim karşıdan hasip aga ,onur, yetkin, dapoet alper çalışmakta hafta sonları ....
büyük olasılıkla volkan ve ağbisi araçla bostancıya gelir zati biliyor volkan bostancıyı .....
evet kararına sevindim birlikte zoru göğüsleyeceğiz yalnız tempo en hızlıya göre yapalım o vakit hepimiz karlı olacağız zaman açısından ben volkan hasip aga iyi bir tempo tutturarak gebzeden suadiyeye 63 km yi iyi bir time de aldık
tempo 35 leri gördü.....
yalnız büyük olasılıkla bostancıdan suadiye 103 km tempo 35 lerde olabilir yer yer gidişte tabi mola ve yemek yenecek ben yemeğin suadiye girişinde yapılması taraftarıyım mola ihtiyaç çiş miş su içmece şeklinde ama kısa olması lazım 10-20 saniye felan ....
103 km tempolu gidildiği vakit haliyle yorulma olacaktır 6 km sonra 22 km lik rampada kopmalar olacak orda kesin kez cepten haberleşmece aksi takdirde yolu bilmeyenler kaybolur tırmanışta soğuğu hissedeceğiz nisan ayının sonu soğuk olur mayısın ilk haftasıda gidilebilinir ama mayıs sonuna kalınırsa iş çetin olur haziran bence yaş ....
nisan ayı sonları ile mayısın ilk haftası hareket...havanın durumu önemli...
genelde hasip aga otele kadar çıkmayı öngörebilir bence öyle olması daha iyi son zirveye 4 km lik yolu almanın bir durumu ve avantajı da yok 1300 rakımda iş biter ama illa 1640 deniyorsa gideriz iniş maşukiyeye orda durum değerlendirmesi isteyen orda adapazarı trenine binerek dönebilir
maşukiyeye bostancı arası 113 km ....

görünen kadro...

1- kudu
2- volkan akboga
3- ağbisi
4- hasip aga
5- onur babo...
6- enver ....
7- yetkin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1) Ana gurup turun başlangıcı ve bitişi olarak bostancı olarak belirlemiştir......
2- Ana gurup bostancıdan suadiyeye kadar durmaksızın pedal çevirecektir...
lastik patlamarı, aksilikler olursa bekleyeceğiz ...mecburen
amaç Suadiyeye ana gurubun tamamın aynı anda varmasını sağlamaktır...
3- tur en önde hızlıya göre olacaktır bu durum ara sıra değişebilir..
4) Suadiyede beslenme ...3-4 dakika..
5)Tırmanış kesinlikle serbest
6)Tırmanış bitiş noktası otelde son bulacak
yada 1640 da buna ortak karar verilir
7)Tırmanış bitiş noktasına ulaşanların yarım saatten fazla bekleme yapmaları kendileri için iyi olmaz.......
8)Dönüş hızı ...........
gene temposu en yüksek olana göre...
9- kopmaların kesinlikle suadiye rampalarında olacağı aşikardır mümkün olduğu kadar 22 km lik rampalarda durulmaması gerekmektedir yolu bilenler için sorun yoktur bilmeyenlerle irtibat cepten olacaktır....

10-eğer alternatif isterseniz...

1- gebze kartepe gebze etabı
trenle gebzeye ,haydarpaşadan binerek gitmek gebzeden kartepeye dönüş gebzeye
2- adapazarı trenine binerek büyük derbentte inip direk bir km sonra kartepe rampasına gelerek 21 km rampa sonunda zirveye çıkarız iniş aynı yerden yapılır...
ve maşukiyeden istanbul bostancıya döneriz...
adapazarı trenine 07.30 da haydarpaşada buluşarak binebiliriz...

şimdi ikinci şık grupça uygun gözükmekte adapazarı treninde sabah yük vagonu olmakta ...
4 ytl bisiklet tam bilet 7 ytl...

yetkin palgın

Aktif Üye
Tepki
71
@Kudret Kurtcebe

kudret hocam nasip olursa bu yolculuğun tarihi bellimi acaba

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yetkin palgın

şöyle diyelim...............
hava durumuna göre ........
mayısta - tenmuzda -ağustosda- eylülde -ekimde-kasımda - ocakta yaptığım turların hava ortalamasını alırsak en ideal ay nisan sonu ile mayısın ilk haftası.........
yani nisan ayının son haftası cumartesi olması mantıklı nedeni pazar herkes yatsın bu tur çok ağır çünki pazartesi işe gidecek arkadaşlarımız var aramızda
onlar için zor olur ve hatta işe gidemezler ölü gibi olurlar............
eskort yok işin zoru burda tam ıronman lik bir durum.....
270 km yapılmayabilir duruma göre herkesin fikrini kesin kez belli etmesi lazım....
ayrıca zirveye 1640 a çıkılıp çıkılmayacağı konusunda anladığım kadarıyle herkes tam fikrini söylemedi....
ayrıca bu yolda daha önce pedallamış olan dostlarım hasip aga onur ve volkandır..................
volkanın ağbisi ultra pro olmakta volkanın bize söylediğine göre bu şu demek
hasip aga volkan ve ağbisi ve onur müthiş bir tempo yapacaklar demek ben naçizane moruk onları yakalamaya çalışacağım ...
ama kendi tempomu korumak durumundayım benim bütün derdim 270 km yi tamamlayabilmek için dönüşe dil ovası rampasına kadar gücümün kalmış olması ....sadece dönüşte kesin olarak bu müthiş tempoda basan dostlardan geri kalma durumum var önemli olan benim açıdan dönüşte süre önemli değil bu tura sadece katılma olayı o kadar yarış yapmıyoruz ...
şimdi hasip aga ve volkan ve onur dostlarım 1640 konusunda bir mesaj yazmadılar onlarda evet derse 1640 yapılır .................
tekrar söylemek gerekirse suadiye ye kadar müthiş bir tempo yapılacak daha önce yapıldığı gibi ben hasip aga ve volkan ile çok az mola hatta yok gibi durmadan basıldı ................
bostancıdan suadiye girişi 103 km dir durmadan gidilecek kısa molalar fazla değil burda zaman önemli.....
esas kopma suadiye rampalarında olur burda cepten kesin haberleşmece ben burda tempomu koruyacağım ................bu 22 km rampadır eğer otele kadarsa durum o vakit 1300 de kalınır .............bu konuda herkes fikrini belli etmeli 1300 mü 1640 mı...
zirveye önce varacaklar en fazla yarım saat bekler fazla değil işte burda kopma epey fazla olabilir benim açıdan sorun yok ben geride kalsam dönüş yolunu biliyorum .................
otele kadar karar alınırsa 18 km iniş maşukiyeye .........
ordan 113 km bostancı yolu dönüş çok zahmetli olacak bu kesin şimdiden söyleyeyim...
hava durumu ve yukardaki prosedürler çok önemlidir................

yetkin palgın

Aktif Üye
Tepki
71
@Kudret Kurtcebe

hocam nasip olursa bu işi yapıyorsak adam aklılla olmasını isterim kondüsyonum iyi o yüzden birazda sınırları zorluyacağım inşallah bu işi 1640.a ulaştırmak isterim tabiki grubun ortak fikirlerine uymak kaydesiyle yeterki sağlıklı bir şekilde gidip gelebilmek nasip olsun inşallah