Non-spd / kilitsiz ayakkabı önerileriniz

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren Teşekkür ederim dikkate alıyorum bunu. Anladığım bi 1.000lira çıkarmak lazım gözden düzgün bir pedal ve ayakkabı ikilisi için.

Belki bir süre idare etsin diye şunu ((link)) alabilirim. Bir arkadaşın önerisi üzerine dikkatimi çekti.

Zira bisiklet için ayırdığım bütçeyi bir hayli aştım başlangıç için. Bir iki ay sonra bahsettiğiniz gibi iyi bir ikili alınabilir.

Scudo

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@uslsy Nerede satılıyor bi tane de ben alayım ama bisikletime SPD pedal da almam lazım bunu kullanmam için.

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider

Ne nerede satılıyor.

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Linki tiklarsaniz Decathlon'da satıldığını görürsünüz

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu ürünü tecrübe eden var mı? (link)

• Beğen
Tepkiler: danceros

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@uslsy abi sen neden ısrarla pişman olacağın şeylere bakıyorsun :) 1000lerce lira vermene gerek yok bak şu iki ürün gayet makul ve kullanışlı.

(link)

(link)
bu arada spd ayakkabıda ayak numarandan bir numara büyük alıyorsun bilgin olsun :)(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Non-spd / kilitsiz ayakkabı önerileriniz

Başlığı altında sayfalarca spd önerisi yazılması :D

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@Cem cm konu sahibi sonradan spd almaya karar verdiğini söylediği için olabilirmi? sanırım o kısmı atlamışsınız :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
3.mesajdan itibaren başladı zaten öneriler. Spd konusunda insanlara baskı yapmamak lazım. Eğer performans sürüşleri yapılmıyorsa günlük kullanım kısa turlar vs için lüzumsuz spd. Zaten spd kullanmamak üzerine bir cevap arayan birini masrafa şu zamanda ekstra para harcamaya yönlendirmek bence uygun değil.

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Btwin marka ROADC 100 model ayakkabıyı kullanıyorum.
Kal bağlantı yerleri diğer ayakkabılar gibi çok başarılı olmasa da mevcut. Tabanı oldukça sert (silikon taban) ve güzel yaklaşık 1 ay oldu kullanmaktayım.

Benim gibi tur ya da şehir bisikleti kullanarak, performans sürüşleri yapmayanlar için uygun olabileceğini düşünüyorum. Mağazada 159 lira olması lazım, 1 ya da 2 numara büyük sipariş vermeniz gerekebilir.

• Beğen
Tepkiler: uslsy

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
geçen sene tur için şu ayakkabıyı almıştım, bugüne kadar giydiğim en rahat ayakkabı, pamuklar üzerinde yürüyor gibisiniz, bisiklette ise tamamına yakını fileli olduğu için ayaklarınız sürekli serin ve kuru, klimalı gibi sürüyorsunuz.

çok sıcak havalarda sürüş yaparken benim ilk ve tek önceliğim serin kalmak, ayakların ısısının artması ciddi bir konfor düşüşü yaratıyor, karrimor 3 mevsim outdoor kullanıyordum mesh kaplı o bile kesmedi, çıplak ayağa en yakın bunu buldum:)

(link)

• Beğen

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir tane tabanı spd ler gibi sert spd olmayan havadar ayakkabı önerisi alamadım.

• Beğen
Tepkiler: Esatesat

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam bu ayakkabıyı aldım. Aslında Shimano alacaktım ama numarasını bulamayınca bunu denedim çok rahat geldi, aldım. Ama görüntüsü sanki merdiven altı ayakkabılar gibi. Pedal olarak da Shimano m 520 aldım. Pedalı yarı otomatik istedim ama gerek yok dediler. Normal ayakkabı ile de rahat kullanılır dendi.

Tecrübeye gelince. Boş bir arazide (İzmir hipodromu) 2 saat denedim. Açıkçası şimdilik bir hayal kırıklığı ve korku var. İtme aynı zaten ama çekme kuvveti beklediğim gibi olmadı. Korkuya gelirsek, çıkarması zor geldi. Trafikte çok tehlikeli durumlara düşebilirim. Umarım çabuk alışırım. @uslsy

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@uslsy Yukarıda bahsettiğim ROADC100 model ayakkabı spd ayakkabılarda olduğu gibi kaygan sert plastik değil.
Alt kısmı sert silikon rahat bir ayakkabı, gündelik olarak bile kullanılabilir.