Kadın bisikletçilerin azınlıkta olması

yaprak

Üye
Tepki
6
bugune kadar hiç etraf ne der derdim olmadı :)
bisikletimide kullandım taekwondomuda yaptım :)
ama uzun bi ara vermişim herşeye şimdi neden diye düşünüyorum ve bir salakçada olsa bi neden bulamıyorum. aradan gecen 6 seneden sonra bisiklete taekwondoyada yeni bir başlangıç yaptım bırakmamak üzere.. :)

Scudo

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@yaprak

Bulunduğunuz bölgede köpekler çoksa ve rahatsız ediyorsa, köpek kovucu cihazlar var.Onlardan edinebilirsiniz.İnsanın duyamayacağı kadar yüksek frekansta ses çıkaran bu cihazlar köpekleri rahatsız ediyor ve kaçırıyor.

Ukalalık gibi olmasın ama , büyük bir çoğunluğu saldırı vaziyetinde yaklaşır ama son hamleyi yapmaz.Muhtemelen kendi belirlediği bölgesini koruyordur.Bölgesine girdiğinizde sizi tehdit olarak görür.Bölgesinin sınırına kadar sizi kovalar ve sonra geri döner.Niyeti sizi ısırmak değil bölgesini terk etmenizi sağlamaktır.Böyle bir durumda kesinlikle ayaklarınızla köpeği kovmaya çalışmayın, ona ısırabilecek bir hedef vermiş olursunuz.Ayaklarınız pedalda olsun ve mümkün olduğu kadar hızlanın...Bölgesini terk ettiğinizde tehlike sona erecektir.

Ancak bazı vahşi cinsler (Pitbull vs..) varki, uzaktan gördüğünüzde istikamet değiştirmek en iyisidir. :rolleyes:

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@yaprak

Bisikletli kızlara laf atan ezikler...DİKKAT ! laf attığınız bisikletli kız aynı zamanda taekwondocu olabilir :eek:

:D :D :D :D :D :D :D

• Beğen
Tepkiler: yaprak

yaprak

Üye
Tepki
6
aydın çoooookk güldüm son mesajına ya :) çok yaşa emi :)
evet olabilir ama yolda hiç bir aksilikle karşılaşmadım. hatta yol veren belediye otobüsü ile bile karşılaştım :) buyur önce sen geç dedi adam :)

• Beğen
Tepkiler: Aydın Diricanlı

pelinaksoy

Aktif Üye
Tepki
84
Bisiklet
Trek
Merhabalar

aslında kadınlar oldukça fazla sayı olarak. toplanmamız gerekli sadece. bunu amaç edinmiş bir grup kuruldu. facebooktan aktif olarak çalışıyoruz. tüm kadınları bekleriz.

(link)

En kısa zamanda toplanıp bir tur planımız vardır.

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
@yaprak

benim kendi gözlemlediğim birşey var; o da bindiği bisikletin üzerinde emanetmiş gibi duran ve görünüş itibariyle de efendi, hele hele biraz da hanımevladı havası olan bisikletçilere trafikteki ayılar daha bir hevesle sataşıyor. bunda kadın/erkek diye bir ayrım yok.

sizin duruşunuzda net bir özgüven olduğu sürece; insanlar alkış da tutar, yol da verir. kadın olmanız ise size ayrıca saygı duyulmasını sağlar ;)

başka bir arkadaşın da dediği gibi; kadınlı-erkekli olarak gittikçe sayımız artıyor. siz bir avuç kadın bisikletli öncüsünüz ve bisikletin yaygınlaştırılması için size biraz daha fazla görev düşüyor. zaten işin zor kısmını aşmışsınız, 2 tekerleğin üzerine binmişsiniz bir kere. bundan sonrası çok daha kolay olacaktır :)

• Beğen
Tepkiler: Xoqo ve yb123

adem er

Daimi Üye
Tepki
143
diğer avrupa ülkeleriyle karşılaştırınca erkeklerin oranıda cok ama çok az. bayanların durumunu söylemee gerek yok... fillandıya ya gitmek için bisiklet bilmeniz gerekir... yarı şaka yarı ciddi. bu soruyu vize almak için gittiğim de bana sormuşlardı

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@adem er

Bisikletin kızı-erkeği yokki zaten.Bu ülkede herşeyde olduğu gibi bunda da ayrıştırmaya çalışıyoruz.Ama sorun bakın kızların hatta erkeklerin (tayt falan :eek: ) bisiklete binmesine negatif yaklaşanlara, hepsi özeniyordur o avrupa ülkelerindeki hayat şekline...

Ama güzeldir benim ülkem.Evet hep sorunlarımız olacak ama güzel günlerimizde olacak.HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK...

Çoğalacağız, çıkacağız dışarı göstereceğiz kendimizi.Göründükçe olağan şüpheli olmaktan çıkıp, olağan vatandaş olacağız.Hep birlikte olacağız.:in:

mehmet kendir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.876
amaç bisiklete binmek ise gerisi kişisel egolarımız ...bisiklete binmek isteyen, bütün pedal çevirmeyi seven arkadaşlar biz'' avrupa yakası pedal gurubu'' olarak çarşamba ve cuma günleri pedallıyoruz.. bizim herhangi bir kriterimiz yok ortalama 15-20 kişi ile bakırköy çıkış noktamız yeşilköy-florya sahil yürüyüş yolunu gider döneriz ..senede 2-3 kamplı tur yaparsak bizden mutlusu olmaz... kriterimiz (kask+eldiven+aydınlatma) ..gelin pisilete binelim...

Volkan Aykul

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Carraro
@Hasan Can BAM

Ne kadınları, erkeklerin bile kask kullanarak bisiklete binmesine şaşıranlar var. İşe bisiklet ile (kask takarak ve üzerimde gömlek, pantolon ve kravat var iken) gidip gelirken insanlar bana sanki oradan bando takımının geçişi varmış gibi bakıyorlar. Kask takmadığım zaman ise bakanların sayısı yarı yarıya düşüyor.

Ben de tanığım bir çok hanım ve erkek arkadaşımı bisiklet kullanmaları için destek oldum. Onlarda bana bisikletim yazlıkta, kömürlükte, orda burda veya yok dediler.

İyi günler.

Fatma ER

Aktif Üye
Tepki
272
@Pelin N.

Selam arkadaşlar,
Bende varııım :) ve sizlere katılmak isterim. Haberleşelim lütfen

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Haberleşin, çoğalın, dışarı çıkın, BİSİKLETE BİNİN...:) Sokaklar renklensin, ön yargılı gözlerdeki gri perdeler kalksın...!! :)

Ama anca 6 mı oldunuz yaw...!!! Konu başılığı gerçek mi ne !!?? :rolleyes:

pelinaksoy

Aktif Üye
Tepki
84
Bisiklet
Trek
ya ama beni kimse dinlemiyor mu????

Pembe bisikleti diye bir grup açtık. tüm kadınları bekleriz...... şu anda ankara , bursa ve mersin sayfalarımız var.
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Fatma ER