# Nİkelaj & Deore # ?

xXmekrogXx

Aktif Üye
Tepki
35
Arkadaşlar sedona 711 imi kuzene vermem sonucu elim boş kaldı :D bende yeni bir sedona için para biriktirmeye koyuldum fakat kilerden NoName buldum(pasific-thomisus , adını kimsenin bilmediğine inandığım için noname dedim :D neyse)
Şimdi ben bu bisikleti restore etsem mi etmesem mi ? size soracaktım nasıl olur diye

arkadaşlar aklımdaki fikir bisikleti ilk olarak sanayide nikelaj boyaya soksam(fırın boyaya)kadro nikelaj görünüme geldikten sonra yavaş yavaş (2-3 ay sonra:D)toplasam tabii bunlar CARBON değil...
#gidon+gidon boğazı = 45 $
#sele +(sele borusuna gerek yok) = 25 $
#aynakol+pedal (shimano) = 55 $
#vites+zincir = 105 $
#fren (V-fren takım) = 65 $
#jant+lastik = 70 $
#IVIR-ZIVIR = 20 $
---------------------
toplarken soğudum bisikletten :D
TOPLAM : 385 $ :eek:
Ve Esas Soru :D : Bu bisikletmi - Yeni bir bisikletmi (yeni bir bisikletse markası)
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar :D

Scudo

ibrahim ALBAY

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Giant
Bu Rakamlara Bisikleti Topladıkdan sonra Resimleri Paylasmani isterim simdiden kolay geLsin :D

• Beğen
Tepkiler: xXmekrogXx

Blasto

Üye
Tepki
33
385$!
bence 2.el ürünlere yönelin donanım olarak...
forumda birisi galiba altus seti 200tlye satıyordu... mtb baslıgı altında...

• Beğen
Tepkiler: xXmekrogXx

xXmekrogXx

Aktif Üye
Tepki
35
tüm ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim arkadaşlar biraz düşündüm dandik bir bisiklete (carbon olsaydı :D belki)bu kadar yüksek rakamları vermem mümkün değil malum öğrnci :D
o yüzden aldığım yere koycam bisikleti yaza doğru biriktirip daha güzelini alıcağım

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
@xXmekrogXx

en iyisi bu olurdu zaten.

Blasto

Üye
Tepki
33
doğru karar

yada ileride ygs yada lys gibi sıkıcı sınavların yoksa...
ve bisikletin uzerindeki donanımlar iyiyse (eski model shimano gibi) tüm donanımları bisikletten cıkart wd40 ile temizle.... büyük olasılıkla göbeklerde baya eskimistir yaklasık 20-30tlyede 2 tane göbek al hatta birazdaha ileri git kadroyu boya sonrada bu bisikleti ben hayata dondürdüm diyerek yüzünde büyük bi gülümsemeyle uzun yolculuklara çık ;)
tabi bunları yapmak için bisikletinde buna biraz değmesi lazım :)))

mertcan gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
513
dostum bak bende arkadaşıma bir bisiklet toplamasında ön ayak oldum istersen sende öyle yap öncelikle 0 bisiklet veya parçalar 2.el parçalar temiz ise fuzulidir ayrıca 385 $ demişsin buda yaklaşık 500-550 tl ye denk geliyor arkadaşıma yaptığımız bisikleti sana yazayım ona göre düşün bu ayarlarda bir şey yaparsan tahminimce güzel bir verim alırsın parçalar sunlar

2007 kron xc 1000 kadro (125tl)
deore göbekli rıgıda cemberli taiwan telli jantlar(50 tl) tanıdıkdan geldiği için
alivio vites kolları (40 tl)
avid fr-5 fren kolları (20 tl )
Rst gila maşa ( 70 tl )
xt arka xt ön acera fren bacakları vitra barendler amoeba sele borusu sele royal sele acera zincir acera dişli pedallar ( 200tl )

toplamda şunla bunla 550 tl yi bulur yani dediğin hesaba geliyor ben arkadaşıma böyle bir bisiklet toplattım oda şuan memnun tabi ki de karar senin yeni bir maşa alacağı için 1.5 aylık tertemiz rst gila maşasını satıyor almak istersen özelden mesaj atabilirsin saygılar...