Nike'dan Bisikletçilere 250 derece görüş açısı sağlayan Gözlük!!

Konu, 'Giyim' kısmında Cyclopower tarafından paylaşıldı.

 1. Cyclopower

  Cyclopower Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  77
  Beğeniler:
  203
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  [​IMG]

  Nike, bisikletçiler için özel olarak geliştirdiği Hindsight adlı yeni gözlük modeliyle ‘özellikle’ şehir içi bisiklet kullanımına farklı bir boyut kazandırmayı hedefliyor. Gözlüğün yanlarında kullanılan ‘Fresnel Lensleri’ sayesinde Nike, insan gözünün normalde algılayabildiği 180º’lik görüş alanını daha da genişleterek yandan gelebilecek tehlikeleri sürücünün farkedebilmesini hedefliyor. Daha teknik bir deyişle dikey olarak yerleştirilen Fresnel lensler, görüş alanının her iki yönde de ilave 25º artmasını sağlıyor.

  [​IMG]

  Yüzde yüz netliğin hedeflenmediği yanal Fresnel bölgesinde önemli olanın sürücünün hareketi farkedebilmesi olduğunun altı özellikle çiziliyor.

  [​IMG]

  Ayrıntılı Bilgi : http://www.crunchgear.com/2008/10/21/cool-sunglasses-give-you-super-vision/

  NOT : Uzun zamandır bu gözlüğü araştırıyorum ancak henüz ürünün nasıl ve nereden tedarik edilebileceğini bulamadım. Ürünle ilgili daha önceden araştırma yapmış ve ürüne sahip arkadaşlarımız var ise bizleride bilgilendirirlerse memnun oluruz. Görüşmek dileğiyle...
   
 2. Önder Tarım

  Önder Tarım Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  3.400
  Beğeniler:
  1.908
  Şehir:
  Bologna / İtalya
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Melike S. Ünver bunu beğendi.
 3. #3
  Cyclopower

  Cyclopower Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  77
  Beğeniler:
  203
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  pardon! Aynı konunun daha önceden açıldığını farketmemişim. Moderatör arkadaşlar tarafından konunun yayından kaldırılmasının benim için herhangi bir mahsuru yoktur Ancak konu içeriği ve başlık uyumu bakımından bu konu, arama motorlarında "nike gözlük" veya "bisikletçi gözlüğü" şeklinde yapılan aramalar sonucunda bisikletforum'a ziyaretçi gönderme bakımından faydalı olabilir diye düşünüyorum..
   
 4. lizardking

  lizardking Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  155
  Beğeniler:
  27
  Şehir:
  mersin
  Seviye:
  Harikaymış adamlar yapmış gerçekten.
   
 5. gezgin2

  gezgin2 Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  20 Haziran 2009
  Mesajlar:
  435
  Beğeniler:
  370
  Şehir:
  Kendi dünyam...
  Seviye:
  Bu gözlüğü farklı bir firma çok daha ucuz fiyata üretiyordu fakat kişiler üzerinde yapılan araştırmalara göre %45'i göz rahatsızlığı sebebiyle doktora 2 ay içerisinde gitmiş, %25'i de 6 ay içerisinde doktora gözlerinden şikayetlenerek doktora gitmişler...

  Onun için bilmiyorum ama gözlükleri orjinal almak gerekiyor fakat bu gözlükler orjinalı içinde tabiri caizse anasının gözünü istiyorlar onu biliyorum :)

  İyi forumlar...
   
 6. derşan sezer

  derşan sezer Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  30 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  1.220
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  iyide ben miyobum napıcam :) gözlük üstüne gözlükmü takıcam hehe bunun numaralısınıda yapsınlar parası neyse nike a veririz :)