Nick kullananlara

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Hasan Hakan Koç tarafından paylaşıldı.

 1. Hasan Hakan Koç

  Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.304
  Beğeniler:
  1.217
  Seviye:
  dostlar eğer kullanıyorsanız nick inizin bir anlamı varmı.. paylaşmak istermisiniz. benim asıl nick im gulllife (martı hayatı anlamında kullanıyorum ) yaklaşık 16 senelik bir nick .. ama forumda kullanmıyorum . buranın dışında hep bu isim .. bu nicki kullanma sebebim martı isimli bir roman ..

  siz kullanıyorsanız neden bu nick --paylaşmak istermisiniz ..
   
  hacı, tugayabicim, suskun ve 7 kişi daha bunu beğendi.
 2. Fatih Buzgan

  Fatih Buzgan Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.579
  Beğeniler:
  3.241
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Athletic; Türkçe Atletik.
  Beynelmilel olması açısından İngilizce seçtim.Yabancı forumlarda farklı, bizimkilerde farklı olmasını istemedim.
  Eski bir atlet olduğum için kendimle özdeşleştirdiğim bir nick idi.Yaptığım her sporu önemsedim ve imkanlar dahilinde hakkını vermeye çalıştım.Atletizmi bıraktıktan sonra bisiklete geçtim fakat bu nick'i değiştirmedim çünkü bir sebebi daha vardı.
  Halkımızın %95'i ideal boy/kilo oranına sahip olmadığı, yağ dokusunun her iki cinste de haddinden fazla olduğu, sağlıksız olan herşeye rağbetin fazla olduğu, sağlıklı/dimdik/kaslı insanlara ise dalga geçen gözlerle baktığı için ben de yanlış kanıların aksine atletik bedenin sağlık için önemli olduğunu vurgulamak amacıyla bu nick'i değiştirmedim.
   
 3. CROSSCU31

  CROSSCU31 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  349
  Beğeniler:
  38
  Şehir:
  ESKİŞEHİR dağ
  Seviye:
  dangeer(hepimiz anlamını biliyoruz gerek yok soylemeye)
   
 4. swunk

  swunk Kıdemli Üye

  Kayıt:
  15 Aralık 2005
  Mesajlar:
  308
  Beğeniler:
  59
  Şehir:
  antalya
  Bisiklet:
  Dahon
  Seviye:
  swunk
  müzikte birçok tür vardır, bunlardan iki tanesi swing ve funk.
  swing ve funk ı ritimsel olarak bir araya getirirsek ortaya swing hissiyatlı ama funk altyapılı bir ritim çıkar. bunuda tabi amerikalı müzisyen abiler çoktan bulmuşlar ve bunada kısaca swunk demişler.
  ben bu iki türü ve karışımını çok sevdiğim için bu nick i kullanıyorum:)
   
 5. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  7.281
  Beğeniler:
  9.882
  Seviye:
  :) Benim adım aslında kendi adım ancak bazı arkadaşlarımız beni Halili Öztürk diye birisi sanıyorlar...
  Aslında tam adım Halil İbrahim Öztürk. Ancak foruma ilk üye olurken hızlı bir şekilde yazdığım için yanlışlıkla HaliliOzturk yazmışım :(. Üye olduktan hemen sonra bu durumu farkettim ancak değiştirme şansım yoktu. Dedim arada kaynayan "İ" de İbrahim'in "İ"si olsun :). O günden beri bu şekilde kullanıyorum, şu anda yönetici olarak değiştirme yetkim var ancak değiştirmiyorum, böyle daha orjinal :D :cool:
   
  ismailofli bunu beğendi.
 6. Selim Çam

  Selim Çam Onursal Üye

  Kayıt:
  1 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.905
  Beğeniler:
  548
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Çok net değil mi?:)
   
 7. Lay Lay Lom

  Lay Lay Lom Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Ekim 2004
  Mesajlar:
  122
  Beğeniler:
  45
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  :)benimkisi bunlar içinde çok ciddiyetsiz kalıyor sanırım.
  Bura dışında hiçbir yerde kullanmıyorum bu nicki, foruma üye oluyorken taksimdeki Lay Lay Lom müzik mağazasından aramsışlardı, dans kursuna başlayacaktım orada.
  Hem telefonda konuşuyor hem bilgileri dolduruyordum, böle bişey oldu :)


  Asıl kullandığım nickim Demeter

  Demeter Yunan Mitolojisinde bereket ve doğa tanrıçasının adı.Aynen bu şekilde yazılıyor. Asıl adımın demet olması ve felsefe mezunu olmam dolayısyla çok örtüştürüyorum kendimle.Ama yabancı forumlarda mutlaka daha önceden birleri üye olmuş oluyor bu nickle, buna sinir oluyorum. :)

  ----------------------
  Vikipedi den alıntı

  Demeter, Yunan mitolojisinde tarım ve bereket tanrıçası. Homesros'un destanlarında, "güzel saçlı kraliçe" ya da "güzel örgülü Demeter" diye geçer. Insanlara toprağı ekip biçmesini öğreten bu tanrıçadır. Ekinleri, özellikle de buğdayı simgeler.

  Hesiodos’a göre Kronos’la Rheia’nın kızı, ikinci tanrı kuşagındandır. Tanrılar tanrısı Zeus'un dördüncü evliliğini onunla yaptığı söylenir. Bu evlilikten de yeryüzü ecesi Persephone doğmuştur.

  Demeter, heykellerinde baygın bakışlı, sarı saçları omzuna dökülen, güzel bir kadın olarak gösterilirdi. Sağ elinde bir buğday başağı, sol elinde de yanan bir meşale tutardı. Roma mitolojisinde ona Ceres denilirdi.

  Efsaneye göre, bir gün Persephone arkadasları ile tarlada çiçek toplarken çayır birden ikiye yarilir ve yeraltı tanrısı Hades, yeryüzüne çıkar. Aşık olduğu Persephone'u yeraltına kaçırır ve ona orada nar yedirir. Inanışa göre ölüler ülkesinde bir şey yiyen bir daha oradan çıkamaz. Demeter kızını aramak için yollara düşer ancak onu hicbiryerde bulamaz. Üzüntüsü öyle büyük olur ki hayata küser. Sonunda her şeyi gö*ren ve bilen güneş tanrı Helios ona kızının yer altına kaçırıldığını söyler. Bunun üzerine Deme*ter Olympos’tan kaçar, yüreği sızlayarak ıs*sız bir yere çekilir. Onun küsmesiyle topra*ğın bereketi kalmaz, insanlar kıtlık tehlike*sine uğrarlar. Zeus onu barıştırma*ya çalışır, Hades’ten kızı geri vermesine.. Ancak Tanrı kadın yalvarmalara kulak vermez. Bütün yalvarmalarının boşa gittiğini gören Zeus, en sonunda Persephone’nin yılın üç*te ikisini yani çiçek açma ve meyve zamanı*nı, anası Demeter’in, geri kalan üçte birini, yani kışı da kocası Hades’in yanında geçir*mesini kararlaştırır. Böylelikle toprağa ye*niden bereket gelir. Persephone her yeryüzüne çıktığında, Demeter, yeryüzüne baharı getirir..

  --------------------------

  Görüldüğü üzere hepinize fark attım asıl nickimin ciddiyeti ve asaletiyle :)
   
  ahmetdogan ve HaliliOzturk bunu beğendi.
 8. Sinto

  Sinto Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.724
  Beğeniler:
  2.246
  Şehir:
  Taşındı...
  Seviye:
  Her üye olduğum sitede sinto nickimi kullanıyorum.İsmim Sinan ve babam bana küçüklüğümden beri sinto diyor. artık bütün arkadaşlarım beni Sinan yerine Sinto diye çağrıyor :)
   
 9. t-genc

  t-genc Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  21 Haziran 2006
  Mesajlar:
  715
  Beğeniler:
  440
  Şehir:
  etiler/istanbul
  Seviye:
  muraT genç
   
  sare, Ozge Deniz, cobike ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 10. bora_jb

  bora_jb Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Ocak 2007
  Mesajlar:
  469
  Beğeniler:
  105
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  benım kı yarı nıck yarı ısım gıbı bırsey nedenıyse bıraz farklı cogu yerde bu nıck ı kullanıyorum ozgur le cok ıyı arkadasız onda jack daniels hastalıı var ne zaman bırsey ıcsek olsak dırek mevzuya gırer(jack daniels)
  bende de J&B hastalıı var zevk meselesı ıste :)
  bıoraz sacma ama boyle gelmıs boyle gıdıyor
  komik bır olay oldu ıkı sene once msn ımı degıstırırken msn ım bora_jb yaptım kız arkadasımın adı cansu ama onada kucukken jancu dedıgı ıcın jancu dıyor herkes msn adrsımı jb dıye alınca bu da kendı adı sandı tesekkur falan ettı bende bozuntu yoktu hiç:):D:)
   
  Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
 11. OzgurIskin

  OzgurIskin Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2006
  Mesajlar:
  298
  Beğeniler:
  230
  Şehir:
  Istanbul
  Seviye:
  Drag F5'imin arka amortisöründen ses geliodu. Daha o zamanlarki bilgime gore de markası modeli ne olursa olsun her zaman havalı shock > yaylı shock die düşünüyodum. Buraya üye oldum. Maksadım havalı amortisörlerin Istanbul'da nerde satıldıgını ögrenmekti. Cevapları okuyup bi daha ugramicaktım sonra. Nickimi de o aceleyle seçtim. Zaten şimdi düşünüyorum da daha absurd bi nick seçemezmişim cidden :D

  Oyle oyle forumun buyusune kapıldık tabi, kopamioruz şimdi de :p
   
 12. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  7.281
  Beğeniler:
  9.882
  Seviye:
  Hazır aklıma gelmişken söyleyeyim :)
  Nicklerinden memnun olmayan arkadaşlar, yeni nickleri kendi adları olmak şartı ile nicklerini adminlere müracaat ederek değiştirebilirler :).
   
 13. cobike

  cobike Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  3 Şubat 2007
  Mesajlar:
  658
  Beğeniler:
  318
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  şimdi geçmişte kokoşun yazımı ile ilgili geyik sırasında, ingilizce de cocosh tur vs gibi konuştuk hali ile tarz olayında bana yakıştırılan da bu olunda ben birçok yerde cocosh nickini kullanıyordum. yıllar böyle su gibi akıp geçti:):):) derken burası çıktı. hiç düşünmeden cocosh un co su, bike ın bike ı oldu cobike.. düşünüp yazsaydım da çok farklı olmazdı kanımca:):):)
   
 14. bisikletci

  bisikletci Bisikletkolik

  Kayıt:
  19 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.253
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Abu Sari
  Seviye:
  Dominike fakat kısaltılmısı DOM .. 7 senelik bir nick dominike sayning to ' dan gelior .. Wining eleven falan varya .. birde eskiden sacı sıfıra kazıtmıstım vin diesel i andırıomusum o nedenle kısaltılıp Dom oldu .. Ama bende kullanmıyorum .. Son 1 yıldır nick im Overcome yani üstesinden gelme alt etmek manasındaa ..

  Buradaki nickimdee türkce bi kelime olması icin sectim .. sıradan bisikletci :D
   
 15. Ergün Gündoğar

  Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  13 Eylül 2004
  Mesajlar:
  679
  Beğeniler:
  216
  Şehir:
  Tuzla - İstanbul
  Seviye:
  Ergün adım, Divinity 98'den beri kullandığım nickim, mitolojik olarak "tanrısal özelliği olan" demek.
   
  t-genc bunu beğendi.
 16. Burak Meşe

  Burak Meşe Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  19 Ocak 2007
  Mesajlar:
  597
  Beğeniler:
  282
  Şehir:
  İdealtepe-İstanbul
  Seviye:
  wagnar ı nereden buldum hatırlayamıyorum ama eskiden online oyunlarda yazacak nick bulamadığımdan biryerlerden bulup yazdığımı hatırlıyorum. Anlamını bilmiyorum, belkide anlamı yoktur :D Normalde çoğu yerde Rispekt nickini kullanıyorum. Rispekt'in bir anlamı olduğunu sanmıyorum. Birkaç dilde araştırdım karşılık bulamadım. Bu kelimeyi Lombak dergisinde bir karakter kullanıyordu. Benimde hoşuma gitti. Böylece benim nickim oldu
   
 17. İsmail Ağıllı

  İsmail Ağıllı Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.707
  Beğeniler:
  930
  Şehir:
  Ürgüp, Kapadokya
  Seviye:
  benim asıl nick'im isoking KİNG ingilizcede kral anlamında işletmemizin ismi kral ordan çağrıştırıyor ismailin kısaltılmışıda iso ortaya isoking çıktı ama forumda mod olunca kendi adımı soyadımı kullanıyorum ismail Ağıllı. :)
   
 18. felis911

  felis911 Bisikletkolik

  Kayıt:
  17 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.368
  Beğeniler:
  918
  Şehir:
  ce
  Seviye:
  kedileri cok severim hep seveceğim
   
  billcycle bunu beğendi.
 19. Ozge Deniz

  Ozge Deniz Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.002
  Beğeniler:
  342
  Şehir:
  Izmir
  Seviye:
  babam yumoşum diye severdi çocukken:D .lisedeykende kedi derlerdi:p .ama genelde adımı çok sevdigim için deryayı kullanırım.halimden memnunumda...
   
  Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
 20. mcyc

  mcyc Kıdemli Üye

  Kayıt:
  15 Mart 2007
  Mesajlar:
  322
  Beğeniler:
  156
  Şehir:
  Edirne
  Seviye:
  yaklaşık 8-9 yıl önce NFS oynarken kullandığım tek bir araba vardı: McLaren F1!

  aslında doğrusu McYC, aceleyle girdiğim için küçük harflerle yazdım. McLaren' ın Mc' si ve Yiğitcan' ın YC' si. McYC...