NG650 v pişmanlıktır.. 1 haftada olanlar

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
Çok büyük bir hevesle sevda ile bu bisikleti aldım. Bütçem olmadığı için bunla yetinmek zorunda kaldım. Belki bu bütçeye daha iyisi vardı ama tek bunun tavsiye edildiğini gördüm veya tam araştırma yapamadım. Pişman oldum... Bisikletim geldiğinde çok mutluydum. İnternetten aldım biraz daha ucuza getirebilmek için. Durumlar çokta iyi değil malesef. Bisiklet, bisiklettir dedim. Sürme keyfi yeter diye düşündüm. Her neyse daha geldiği günden hayal kırıklıkları başladı. Çevremde 3 servis vardı 2 si kabul etmedi bir tanesi etti. Ama o da 3 gün sonra yapabilirim dedi. Neyse bekleriz sıkıntı yok dedim. Süreceğim yerleri günleri düşünüyordum. O gün geldi çattı. Gittim bisikletimi büyük bir hevesle aldım. Hemen geldim eve akşam yemeğimi yiyip gezmeye çıktım. Önceki bisikletim çok kötü ve eski olduğu için çok iyi gelmişti bana bu bisiklet. Başlamıştık sürmeye . Tam tadını çıkarırken daha ilk sürüşten zincir attı. Sıkışmıştı tamamen. Arkadaşımla zar zor 30 dk çekiştire çekiştire çıkardık. Yolumuza devam ettik. Hala hevesliydim sürmeye. Ertesi akşam daha uzun yol yapmak için yola koyulduk. Evime en uzak noktadaydım tam dönecektik ki yine zincir attı. Bu sefer daha da kötü sıkıştı. Yine 30 dk çek uğraş zar zor çıkardık fakat yamulmuştu zincir süremedim. Arkadaşın evine yürüyerek elimde bisikletle gittim. Babasına da haber verdik saat geç olmuştu ayaklarım ağrıyordu yürümekten. Sağolsun 2 pense bulup arabayla bizi bulmuştu. Yamulan yeri düzelttik. Hafif pişmanlıklarım başlamıştı. Servise götürdüm çırağı oradaydı sanırsam ve suriyeliydi tam anlaşamadık, dedim vitesler zor geçiyor bir küçük vidayı oynatıp yolladı . Ön viteslerde değiştiricinin üstünde ki 2 küçük vidanın birisini. Neyse hala vardı biraz zorluk ama olacak o kadar diye düşündüm. 3. ve 4. gün bir badire atlatmadım sanırsam. Tabi bu arada viteslerden tır tır sesler geliyor pedalları hızlı çevirince böyle sanki vites atacak ta atmıyormuş gibi. Hadi bir şey olmaz dedim ses ne kadar sinir etsede. Bu arada frenlerden de bazen iniltiler çıkıyordu fren basınca onu geçmeyeyim :) 5. gün koltuğum sallanmaya başladı çıkacaktı. Onu kendimiz halledebildik. Sorunlar bitmek bilmiyordu. Hep endişeyle yola çıkmaya başladım. 6. gün ise tekerleğim patladı yine yolda kaldım :) Yine arkadaşımın eniştesinin evine gittik bisikletlerden anlıyormuş. Ona yaptırdık bu seferde. Arkadaşın ailesi kurtarıyor beni :) . 7 günümdeyim ve şuan olan sorunlarım arka tekerleğim hafiften 8 çiziyor, viteslerden hala hızlı pedal çevirince sesler geliyor ve frenler bazen uğulduyor. Daha ilk haftamdan bisiklet sürme sevda mı körelten bu bisikleti size hiç tavsiye etmiyorum. Almayın aldırmayın. Biraz daha eklemeye çalışın daha iyileri vardır belki onu alın. Daha 120-110 km yol yapabildim. Hep bir sorun çıkmasa belki daha fazla yapabilirdim. Artık şunu da düşünmeye başladım. Bisiklet sürme sporu da paraya dayanıyor. Paran varsa kaliteli malzemeler alacaksın. Sıkıntı yaşamayacaksın. Hadi aldın diyelim zar zor iyi bir bisiklet veya topladın. Sonrası aksesuarlar almak lazım kask felan. Hep para bunlar da :) Durumunuz yoksa bisiklet sporuna bulaşılmamalı diye düşünmeye başladım bu bisiklet sayesinde. Sürme sevdam için güvenliğimi gözden çıkardım kask felan alamam çünkü. Alabilsem bile aylar sonra. Artık elimden geldiğince güvenli sürerim diye düşündüm. Ama yeter ki süreyim dedim. O keyfi alayım. Bacaklarım patlasın böyle ağrıdan. Ama sağolsun NG650 v tüm hevesimi kırdı. Ne yapacağım diye kara kara düşünüyorum... NG650 almak isteyen arkadaşlara belki yol gösterir bu yazı.

( Not bu servisten de hiç memnun değilim arkadaşlar. İlgilenme sıfır. Zaten bir usta varmış bir türlü denk gelemedim. Hiç ilgilenmiyorlar. Dersiniz götür güzel bisikletçiye yaptır sorunlardan kurtul fakat ona da para lazım. Benim kask felan almaya param yok. Ona nereden bulabilirim. Böyle servis , ev arası gel git yapacağız hep..)

Scudo

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
es kisa zaman da goturmen tavsiye ederim

Mustafa555

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Mosso
@Jokurx dostum geçmiş olsun büyük talihsizlik.Vites kullanımında bi sıkıntı olabilir.Normal bir durum değil ilk gunden zinciri eğmek...

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Öncelikle geçmiş olsun bisikletin kötülüğüyle alakası yok montajı yapan adamın ihmalkarlığı yada bilgisizliği bende ilk aldığımda fren ayarlarını yapmadıkları için bir süre balata sürterek kullanmıştım bence gidin hakkınızı arayın adamın vitesleri ayarlamamasından dolayı doğan bir sıkıntı diye düşünüyorum muhtemelen çamura yatacaklar gerekirse firmanın kendisini arayın dediğim gibi servisin işini düzgün yapmamasından dolayı mağdur olmuşsunuz

byhsyn34

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Hüseyin I
Bisiklet
Salcano
Penseyle olacak iş değil o sanırım penseyle yaparken yamultmuşsunuz orayı zincirin diğer tarafları nasıldır bilemiyorum
Büyük ihtimalle zincir ilk attığında zaten iptal olmuş bunda da zorlayıp kırılmıştır. Arka aktarıcıda umarım zarar yoktur.
Garanti falan bir şey çıkmaz ben sana söyleyeyim. Yine de şansını denemek istiyorsan git montajı yaptırdığın yere yanlış takmışsınız falan bir bilenle götür anlat ama bir şey çıkacağını sanmam. Zincirin eğer 1-2 baklasındaysa sıkıntı ucuza halledersin zincir anahtarı alıp ya kendin değiştirirsin ya da bisikletçi de değiştirsin
Pense işi kötü olmuş dediğim gibi Sıfır zincir 50 tl civarlarında bulursun

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
Çok önemli bir problem değil tahminimce. Servise götür vakit kaybetmeden. Yamulan zincir baklasını değiştirmek çok kısa bir işlem. İyi bir de vites ayarı yapılırsa o zaman zincir atması gibi olaylar yaşamazsın. Ancak vites ayarını iyice kontrol ettirmeni ve kadro kulağı, aktarıcı bacağını kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Bunlarda oluşan ya da var olan yamukluk zincir atmasına sebep olabilir.

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@byhsyn34

Zincir zaten o sıkıştı yerden çıkarmaya çalışırken yamuldu sanırsam. Veya oraya girince çünkü çok yamuk bi şekilde girmişti nasıl girdiyse. Önceki günde zincir atınca sıkışmıştı. Biz o yamukluğu düzeltebilmek için pense kullandık. Bisikleti sürebilmek için. Eğer olmasaydı eve gece 1-2 gibi varacaktım yürüyerek.

@Snorlax

Zaten ön vitesin yanında dönen bir şey var oradan ayarlanıyor galiba bilmiyorum. Ama bu kadar da olmaz ben vites değiştirmek istedim benim ne suçum var ..

@Fırat Y.

Bana yakın 3 servisleri var. 2 tanesi almadı bile yapmıyoruz dedi. Şikayetvar comda şikayetim var bunla ilgili. Geriye bir tane kalıyor

@Mustafa555 2 gün ard arda birde .. 2. gün yamuldu

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
geçmiş olsun, montaj sırasında vites ayarı gerekmez, fabrika çıkışı vitesler hemen hemen tam ayarlıdır aslında, ama bisikletçinin bir hatası da olabilir tabi.

bir öneri; vites değiştirirken pedala fazla güç uygulamayın. bırakın zinciriniz güzelce dişlisine otursun, daha sonra güç uygulamaya başlayın. vites değiştirir değiştirmez oturması mümkün değildir, dişlilerin 1 tur atması gerekir. ve bunu sabırla beklemelisin, yani pedala neredeyse güç uygulamamalısın.
yani bu da şu anlama geliyor; yokuşlarda olabildiğince az vites değiştir. zincir atmalarının/koplamalarının büyük oranda yokuş yukarı yaşandığını göz önüne alırsak, vites değiştirirken pedaldan güç kesmemizin daha sağlıklı olduğu sonucuna da zaten varabiliriz.

ve vitesleri teker teker küçültün, birden bire 3-4 vites arttırmayın yada azaltmayın :)

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Bence vites ayarları, fren ayarları gibi konuları internetten öğrenmenizi tavsiye ederim.
Vites ayarları çok zor bir konu değil zaten, yolda arıza çıktığında işinize çok yarar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Jokurx Senin kabahatin yok, sana o bisikleti toplayıp verenin sallapatı yaptığı senin başına patlamış.
Arka artırıcının limit ayarı tam yapılmamış, ki bu bisiklete ilk binenler çoğu o ayarları zaten yapmasını bilmez. O şirkete mail atmana gerek yok sen önce "bimer" (link) başvuru yap ve şikayetçi ol ve devamında bağlı bulunduğun ilçe kaymakamlığında görev yapan "Tüketici Hakem Heyetine" başvur cepten masraf yapma. İşlerini düzgün yapmayı öğrensinler. Nasıl kar etmeyi düşünüyorlarsa aynı şekilde müşteri memnuniyetinide düşünmeye başlıyacaklar.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Gidin montajı yapan cahile hakkınızı SÖKE SÖKE alın.
Vites ayarını yapamamış. Bisikletle alakalı olan bir durum değil bu. Keşke ikimci gün sürüşe çıkmadan bi sorsaydınız foruma iki üç vida sılarak 5 dk de halledeceğiniz sorun şimdi başınızı ağrıtıyor...

• Beğen
Tepkiler: Invisibleman

bayram37

Üye
Tepki
41
Bisiklet
b'Twin
merhaba geçmiş olsun kaza bile yapabilirdiniz şansınız varmış ama bu yapmıyoruz diyen servisler salcanoyu pek bağlamıyo gibi yani kurumsallıktan nasibini almamış bir firma işte ondan sonra yerli malına destek verelim falan verelimde kardeşim sattığın ürünün arkasında adam gibi dursan zaten seni kimse tutamaz reklam bile yapmana gerek yok millet zaten senin reklamını yapar iki günlük bisiklet merdiven altı yerlere servis yetkisi verirsen sonuç bu almamda aldırmamda sizde almayın ki ders olsun

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
İşte bu salcano servislerinden 3 tane çevremde var. İlki ben tek çalışıyorum dedi yapmıyorum montaj hem zaten gideceğim şimdi dedi yallah çekti. Diğerine gittim adam bir de aşağılar gibi diyor internetten almışsın. Benden alsaydın şimdi hemen yapardık. Şimdi git mahalle arası bisikletçide yaptır dedi. Neyse son servise gittik orada bile en fazla 30 dk olacak iş sıradan dolayı 2 gün sürdü. Anca 2 gün sonra alabildim bisikletimi fakat olanlara bakın. Çok üzücü bir durum. Hevesle aldım bisikleti sürmek için fakat burnumdan getirdiler..

Bide gerizekalı herif benden alsaydın demez mi. 560 tlye aldığım bisikleti 740 a satıyordu aptal . Uyuz oldum yine hatırlayınca

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@Jokurx
Kusura bakmayında sizde de hata var.
Kardeşim kendini neden ezdiriyorsun o kadar !? Benden almamışsın Ben yapmam mahalle bisikleçtisine yaptır diyen adama niye cevap vermedin ? Yapmak zorunda. Salcanoya hemen şikayet onu. 2dk durman saçma. Müşteri hizmetlerini ara mail at. Tüketici mahkemesine başvuracağım de. Bana böyle böyle dediler de. Bak Nası yola geliyorlar. Sana yeni bisiklet bile yollarlar. En azından o şerefsiz adama "peki yapmayın, şikayet etmeye gidiyorum ben de" desen bile 3 dk de yaparlardı. Bu tür insanlar bundan anlar.

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@ahmtayd

Tam geri dönerken demişti bir buçuk saat 36-37 derecenin altında elimizde o ağır bisikletle yürümüştük arkadaşımla. Artık halim kalmamıştı. Salcanoya şikayet etsem ne olacak. Bir şey fark etmez uğraşmazlar bile bence. Salaklar işte kendi üzerlerinden reklam yaptırıyorlar. Bu mekan ise bursa da bisiklet center diye bi yer. (link)

buda şikayetim.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Bisikletin sucu yokki. Attiricinin limit ayarlari yapilmamis o yuzden vites atiyor. Ayrica internetten almissin diyen adam, onun onarimini yapmak zorunda. Oyle bir dunya yok.

• Beğen
Tepkiler: C. Yavuz

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Dostum arkadaşlar zaten yardımcı olmuşlar sana ama, zincirini çapraz konuma düşürmemeye dikkat et. Ayrıca vites ayarların sıkıntılı olduğu için bunu yapıyor büyük ihtimalle :) Can sıkacak şeyler değil bunlar ufak problemler olur arada :) Yamulan kısmı söktürüp oraya bakla ekletebilirsin. En mantıklısı o olur :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Jokurx Düzelsede tam düz konuma gelmeyeceği için ruble ve aynakolun ömrünü çok kısaltır. Bence sağlıklı bi çözüm değil :)

• Beğen
Tepkiler: CANOZAN