NG600 / drag ontario / sedona borla

mrtcnplt

Üye
Tepki
0
Merhaba Beyler, Bayanlar,
bisiklete tamamen yeni baslayan bir insanim. is-ev araliginda gunluk kullanmak amaciyla bir bisiklet almak niyetindeyim. Su andaki durusum itibariyle uzun tular dusunmuyorum. Fethiye'de oldugum icin servislere ulasimim cok kolay degil. Burada sadece salcano'nun servisi mevcut.
Boy 1.81 o nedenle 18'' gibi bir niyetim var. Butce de kuskusuz ki onemli. maximum 400 ytl. Son olarak baslikta yer alan bu uc secenege kaldim. sagolsun ercan bayram yardimci oldu ancak baska arkadaslardan da fikir almak isterim.
benim icin en onemli kriter beni tamircilerde fazla gezdirmiycek bir bisiklet. Lutfen yardimci olunuz. Ne aliyim?
herkese saygilar, selamlar

Scudo

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
arkadaşım bir tanıdığa daha yeni sedona borla aldık.kesinlikle mükemmel bir mtb.diğer 2 mtb'yi bilemiyeceğim ama sedona borla ucuz ama kaliteli bir mtb.ilk sürüşten son sürüşe kadar sana aynı konforu vereceğini garanti edebilirim

mrtcnplt

Üye
Tepki
0
sagol dostum, bende sedona hakkinda hep benzer seyler okudum. Ama ilk mesajda da dedigim gibi digerleri icinde hep guzel yorumlar yapilmis ve ben kararsiz kaldim. Belli bir suredir bu aletleri kullanan arkadaslari onemli benim icin.

yvzbikes

Daimi Üye
Tepki
92
slm ben sesona borla kullanıcısıyım her seferde söylüyorum ben çok memnunum aldıgımdan beri daha tamirci yüzü görmedim herkese tavsiye ederim

mrtcnplt

Üye
Tepki
0
selam arkadaslar. Sedona Borlami gecen hafta satin aldim. Hepinize cok tesekkur ederim. Su ana kadar son derece mutluyum, insallah onumuzdeki aylarda da ayni yorumlari yaparim. Simdilik oyle gorunuyor gibi. Tekrar tesekkurler.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bu 3'ü arasında Drag Ontario derim. Drag Ontario en son 300 Euro'dan 270 Euro'ya inmişti. Eklemek isterim ki ben de bir Drag Ontario sahibiyim; öneririm.

ogulcan22

Aktif Üye
Tepki
32
Kron XC 500'de Zoom maşa var, Borla'da ise Suntour XCM olduğu yazıyor, eğer bu doğru ise (çünkü temsili fotoğrafındaki maşa Zoom ) tek bu sebepten bile Borla'yı tercih edebilirsiniz.
Bir de ikisini yerinde görüp elle tartmak lazım, 0.5-1kg fark varsa hafif olan tercih edilmelidir.
Son olarak sizin anlattığınıza göre yokuşları rahat çıkabileceğiniz bisiklet arıyormuşsunuz, bunun için ise;
asfalt ağırlıklı yokuşlar için dişsiz/kabak (slick) lastik
arazi ağırlıklı yokuşlar için düşük profil dişli (semi slick) lastik taktırmanızı öneririm, sonuç hayli farkedecektir.(özellikle dişsiz lastikte)
Bisikletinizi aldığınız zaman yorumlarınızı bekliyoruz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Selim Çam
Selime sonuna kadar katılıyorum ontariolar çok sağlam bisikletlerdir 1 yılda 3500 km geçtim sadece göbekler değişti alıcak olursam tavsiye ederim