Ng 650 için önerilerinize ihtiyacım var

Tepki
0
Arkadaşlar mavi beyaz bi Ng650 im var.Bu forumdaki bir arkadaştan aldım.Bisiklet güzel,hoş hiç bi sorunu yok gözümde ancak gidon kısmı bana göre çok basit duruyo.Değiştirmeyi düşünüyorum.Gidonda uyma ya da uymama gibi bi sorun olacağını zannetmiyorum ancak bilen birine sorayım dedim yine de.Şimdi değiştirmek için aldığım herhangi bir gidon ve gidon boğazı bu bisikletin parçalarına uyar mı? Ya da uyumlu parçalar hangileridir? Marka ve model olarak verebilirseniz çok mutlu olurum.Şimdiden ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

Scudo

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
aynen arkadaşım. benimde ng650'im var. (kırmızı-beyaz) gidonu geçen uzun yola çıktığımda bileğimi baya ağrıtmıştı. bende araştırmaya başladım gidon ve gidon boğazını. uymama gibi bişey olacağını sanmıyorum. herkes maşada uymaz dedi gittim XCM MLO aldım. çok da rahat uydu. olursa alacağım gidon (link) bu.

Amoeba Scud. full karbon ve tavsiye edilen bir gidon. tabi bildiğim kadarıyla aynen Amoeba Scud gidon boğazıda gerekiyor. ;)

teşekkürler....

• Beğen
Tepkiler: umut altuntaş
Tepki
0
yani özel bi marka model araştırmama gerek yok diyosun sağolasın kardeş beni büyük b yükten kurtardın :)

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gidon ve gidon boğazını birlikte değiştirirseniz tabiki uyar.

• Beğen
Tepkiler: umut altuntaş

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
arkadaşım sevindirici bir haberim var. dün gittim bisikletçiye. dedi ki. bu flat (düz) gidonların ince olanları gidon boğazını değiştirmeden olur dedi. ama gidonun tam ortası biraz dolgulu gibi gözüküyorsa o zaman değişmesi lazım oluyor. onların cm.leri var. şimdi hepsi aklımda değil ama ince ortalı bir gidon alırsan gidon boğazı değiştirmeden gidonu takabilirsin :)

teşekkürler ....

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
Gidon değiştirmek için boğazın ve gidonun çaplarının aynı olması gerekiyor. 31,8, 25,4 gibi gidon çapları var. Ancak bogazın çapı büyükse adaptörle birlikte daha ince gidonla kullanabilirsiniz.

Gidon boğazında da aynı durum söz konusu. Maşa borunuzun çapına uygun boğaz kullanmalısınız. 1,1/8 " ya da 1" gibi ölçüleri var.
Ayrıca gidon boğazının açısını ve uzunluğunu da kendinize göre seçmelisiniz.
Bu ölçüler sürüş konforunuzu çok fazla etkiler.

enginekizkuyu

Aktif Üye
Tepki
80
Lazım olursa Ritchey WCS 25.4 Flat 580mm gidon var elimde fazlalık olarak duruyor.80 TL ye verebilirim.Kargo hariç.Tertemiz ürün :)

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
@engin ekizkuyu

Elinizde ki gidonun orta kısmı dolgulu mu yoksa ince şekilde mi ? eğer dolguysa gidon boğazıda değiştirmek gerekiyorda o bakımdan söyledim. :)

enginekizkuyu

Aktif Üye
Tepki
80
İnce ölçü diyeyim 25.4 ölçüsünde.Oversize(31.8)standart ölçü.25.4 bende ki gidonun ölçüsü. 0535 200 87 60 bu numaradan ulaşabilirsin bana.Mesaj atarsan ben ararım.

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
eğer 1-2 resmini koyarsanız çok memnun olurum. fiyattada biraz indirim yapabilirseniz talibim :)

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
Eminsiniz değil mi gidon boğazının değişmesi gerekmediğine :) ? eğer değişecekse buna param yetmez. :) malum öğrenciyim. :)

teşekkürler...