ng 600 değişiklik

walkways

Üye
Tepki
0
Merhaba,
Dün internetten sipariş ettiğim ng600 geldi. 280 milyondu ben beş taksit 300 e aldım. Bisiklettende anlamam ama benim çok hoşuma gitti fiyatına göre. Neyse sabah montajını yaptırdığım servisteki adam ne biçim bisiklet bu 200 milyonamı aldın gibi laflar etti. Bence orda diğerlerine artistlik yaptı ama olsun moral bozmak yok.

Herneyse soracağım şu o adamında dediğine göre baya bir parçasının değişmesi gerekiyormuş. Bu bisikleti bilenler öncelikli olarak hangi parçaları değiştirmem gerektiği konusunda yardımcı olabilirmi

Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Aklıma ilk gelen maşa oldu. Maşa'yı mutlaka değişmelisin.
NG600 kullanan arkadaşlarım daha fazla bilgi verceklerdir umarım.

Hayırlı uğurlu olsun. Bol bol gezmeler...

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: walkways

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Sanırmı o fiyat aralığında daha iyi bir seçenek bulamazdın. Bulabileceğin en iyi bisiklet NG600 ve dengi bir alet olurdu. Servisteki adamı boşver, esnaflıktan nasibini almamış insanlar bazen böyle atıp tutarlar, ne dediklerini kendileri de bilmez. Sen eğer ki ona söylediysen internetten sattın aldığını, o da neden gelip ondan satın almadın diye kendince bisikletini kötülemiştir...
Takma kafana, bu haliyle kullan bence, eğer ileride sorun çıkartan bir parçası olursa ilk onları değiştirirsin ;).
Ama ille de bir şey almak istiyorum dersen de (olmadığını tahmin ederek) bir kask ve eldiven al derim :cool:

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Eski bir NG600 kullanıcısı olarak sana şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Başlangıç için çok iyi bir tercih yapmışsın, Halil arkadaşımızın söylediği gibi tamirci kıskançlıktan öyle demiştir. Ben NG600'ümle çok güzel turlar yaptım, ve hiç bir turumda sorun yaşamadım. Şimdilik herhangi bir parçasını değiştirmeyi düşünme bence, biraz antrenman ve bir iki uzun tur sonrası değiştirirsin eğer gerek duyarsan, ama acele etmemeni tavsiye ederim. Önce biraz alış ondan sonra bakarsın... Aramıza hoşgeldin...
Not: Halil'e %100 katılıyorum, parça değiştirmek yerine bence ilk iş kask, eldiven ve bisiklet kıyafetleri al...

• Beğen
Tepkiler: alperen_69

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
@walkways

Soylediginiz fiyat dahilinde daha iyisi nasil bir bisiklet olacakmis merak ettim acikcasi,keske sorsaydiniz.Bence cok akillica bir secim yapmissiniz,anlasilan birazda sansliymissiniz,iyi gunlerde kullanin.Benim fikrimce ihtiyac duymadan parca degistirmeyin simdilik.Yada en azindan biraz daha bekleyin en faydali degisimi yapmak icin.

• Beğen
Tepkiler: alperen_69

walkways

Üye
Tepki
0
Herkese çok teşekkürler. Bende hafta sonu baya bir üzerinde vakit geçirdikten sonra çok memnun kaldım.Yıllar önce bir aspid sx im vardı ona oranla 23 kat daha iyi. Ama kim ne derse desin selesini değiştiricem. Oturamaz oldum o kadar rahatsız. Diğer parçalarınıda zamanla ihtiyaç olursa değiştiririm. Kaskımı ve kıyafetlerimide aldım. Artık en kısa zamanda bir buluşmada görüşmek üzere

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
hayırlısı olsun kimseye kulak asma en güzel bisiklet insanın kendi bisikletidir:) kazasız sürüşler

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Hiç bir yerini değiştirmeyin. 1-2 sene kullanın, daha sonra yeni bir bisiklete terfi edersiniz.

alibo

Aktif Üye
Tepki
28
hayırlı olsun ng600'ün.. kazasız sürüşler dilerim. Benim de niyetim ng600 (bütçe;fiyat/performans).. reklam olmazsa nereden aldığını ve ne kadar zamanda getirdiklerini paylaşır mısın? hep netten almanın dezavantajlarından bahsedilir ama, ben de öyle yapıcam sanırım.
Bir de arkadaşlar, bisiklet toplayan bir yerden markalı bir bisiklet alırken üzerindeki parçaları daha o aşamada değiştirtirsek (eskisini bırakıp fark ödeyerek vs.) gbisikletin aranti dışına çıkması ya da başka türlü bir dezavantajı olur mu? eğer olmuyorsa daha alırken bazı parçaları değiştirmek karlı görünüyor doğrusu..

walkways

Üye
Tepki
0
ticaretmerkezi.com

çarşamba akşamı sipariş verdim cuma öğlen geldi. Kargo parası yok. Peşin alırsan 280 oluyor. İnternetten alışverişin hiçbir sakıncası yok küçük esnaf sizi kazıklayacağına internetten daha ucuza alıyorsunuz. Parçasını değiştirmek garanti kapsamından çıkartıyor sanırım.

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Yine eski bir NG 600 kullanıcısı olarak, başlangıç için çok iyi bir seçim. Ama hiçbir parçasını değiştirme...

Çünkü neredeyse tüm parçalar, kadro hariç, en alt seviyeye yakınlar. Dolayısı ile bir parçayı değiştirsen bile diğer parçalarda sorun çıkma olasılığı yüksek. Evet amortisörü çok kötü, ama bu arka aktarıcısının iyi olduğu anlamına gelmez. Herhangi bir parçasını değiştir diyemem.

Yerinde olsam 2 sene kullanır, orta veya üst seviye bir bisiklete geçerdim. Tekrar hayırlı olsun.