Nevşehir mtb yarışı Göreme etabının kısa bir özeti?

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında Ali ALTIN tarafından paylaşıldı.

 1. Ali ALTIN

  Ali ALTIN Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2007
  Mesajlar:
  190
  Beğeniler:
  139
  Şehir:
  Niğde
  Seviye:
  Pazar günkü yarışa gelemeyip merak edenler için nacizane bir özet yazarsam ilgilenenler nezdinde makbule geçer diye düşünyorum.
  Saat 13 'te başlayan elit sınfındaki yarış oldukça hızlı geçti. İlk turdan itbaren Çek sporcu arayı açarak bu farkı 5. tura kadar korudu. Hemen arkasında yarışı kazanan yunanlı Periklis ve Bilal çek Jiri'yi 5. turdan önce yakaladılar. Bilal son ana kadar Periklis'ten hiç kopmadı.
  Son turu start finish'te heyecanla bekledik. İlk görünen Yunanlı yarışı 1 dakikalık bir farkla kazandı. Bilal finişe bisikletin ön lastiğini kaldırarak geldi. 3. olan Jiri bu sonuca pek de sevinemedi.
  Yarış sonrası Bilal'in yannda aldık soluğu. Pek de yorulmuşa benzemeyen Bilal'in 2-3 tur daha atacak gücü var gibiydi. :)
  Yarışta Yunanlı ve Çek sporcuların anlaştığını ilk turda Çek Jiri'yi önden gitmesini isteyenin Periklis olduğunu söyledi. Son kilometredeki düzlükte Yunanlı'nın kendisinden koptuğunu onun güçlü bir sprinter olduğunu da ekledi.
  3. olan Çek Jiri'nin yarışı bitirir bitirmez Yunanlı antrenörle üzgün bi şekilde konuşması Bilal'i doğrular gibiydi. Yine de Bilal gerçekten inanılmaz bir yetenek olduğunu gösterdi. İlk üç sporcu sonra gelenlere oldukça büyük bir fark attı denilebilir.
  Yarışın 1. Yunanlı ile konuştuğumda ise Bilal'in bugün çok güçlü olduğunu onu ancak son düzlükte geçebildiğini belirtti. Ama bu Yunanlı da gerçekten iyi bir bisikletçi olduğunu kanıtladı diyebilirim. Takım halinde 3 Yunanlı de iyi bir takım oluşturmuşlardı.
  Katılım biraz düşük olsa da yarış oldukça zevkliydi. Çektiğim birkaç fotoyu da eklemeye çalışacağım.
   
  ous osdemir, E.GURCAN, heng ve 6 kişi daha bunu beğendi.
 2. #2
  Ali ALTIN

  Ali ALTIN Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2007
  Mesajlar:
  190
  Beğeniler:
  139
  Şehir:
  Niğde
  Seviye:
  Bayanlarda ise Susan Clarke isminde İngiliz bir bisikletçi adeta fırtına gibi esti. Eğer yarış bir tur daha uzasaydı bu İngiliz kız neredeyse tüm rakiplerine tur bindirecekti. Yarış sonrası yaptığım kısa konuşmada en iyi uluslarası derecesi olan Avrupa 10. luğunu 2002 yılında elde ettiğini 2 yıl ara verdiği spora iki yıl önce geri döndüğünü söyledi. Gerçekten İngiliz sporcunun performansı görülmeye deperdi. :in:
   
  ous osdemir, heng ve fatihgüven bunu beğendi.