Network sorunu derdime bir çare ...???

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Selam arkadaşlar, bir süredir süren bir sorunum var...
Networkden pek anlamam
şimdi evde duvar içi döşeli kablolar var ağ için,
Networkte cnet 8 port switch war ve Zoom x4 modem var, bilgisayarlarda windows xp (muhtemelen pro) ve cnet ağ kartı var...
Ben hiç bir ayar yapmıyorum (sadece filesharing i falan kuruyorum, hardiski ağda kullanım izni falan veriyorum), bilgisayar falan ip vs tanımlaMIyorum...
windowslar kuruluyken görüyor birbirini bilgisayarlar birbirinden gayet güzel dosya alışverişi ok.
Ancak ne zaman ki biraz yüklenince bir kitlenme zorlanma olunca falan, bir daha görmemeye başlıyor bilgisayarlar birbirini görse bile networkte içine giremiyor vs ... Sorun ne olabilir nasıl düzeltebilirim ???
Bu arada sorun ancak şu şekilde düzeliyor iki bilgisayarda windows u yeniden kurunca herşey düzeliyor taaki yukardaki olay olunca bozuluyor hepten düzelmemesiye...
Derdime bir çare, her yer ağ dolu bilgisayardan bilgisayara usb stickle dosya taşıyorum :(
Teşekkürler...

Scudo

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Hakan bizim Cem'e sor network'ü iyi biliyor.Kolaylıkla çözecektir.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@cannonfire

Aslında Cem de gelmişti sanıyorum yapamamıştık :( Yine de sağol Serkan

T

Tuğrul

Misafir
Hakan dosya alışverişi yaparken iki makinanında firewall ını kapat.

İp atamadan da yapabilirsin.Bunun için iki makinanında çalışma gurubunun aynı olması lazım.

çalışma gurubu aynı olunca başlat/ara/dosya ve klasörler/Bilgisayar yada kişi/ağ üzerinde bir bilgisayar

Diye diğer makinanın adını yazıp aratırsan makinayı bulur.Tıkladığında da paylaştığın dosyaları görebilirsin :)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Teşekkür ederim tuğrul abi senle görüştükten sonra hallettim :)