Nedir Bu Dolmuşlardan Çektiğimiz???

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında N.Erdem TUGRAHAN tarafından paylaşıldı.

1. N.Erdem TUGRAHAN

N.Erdem TUGRAHAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet Hala Korkusunu atamadığım olay,
    Perşembe turuna katılmak için Bucadan Göztepeye doğru sessiz, sakin, kenardan gidiyorum ve bir dolmuş arkama yaklaşıyor kornasına 10-15 saniye boyunca basıp aklımı alıyor.:boese157: Anlamadığım dolmuşçunun bunu yapmaktaki amacı ne? Benim gibi olamadığı için bir kıskançlık mı yoksa başka birşey mi yorumlarınızı bekliyorum

42FY bunu beğendi.
  2. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bu konuda yalnız değilsin :) Allah'tan İzmir'desin.Bİrde İstanbul'da olsan 2-3 kat daha sert yazardın yazını :)

Korna meselesi çok kötü.Uzaktan basıp bizi uyarsa eyvallah.Yanıma kadar gelip öyle basıyor.Sebep: ? araştırıyorum.

Sağlıcakla kalın...

3. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    alisirsin hocam alisirsin biz alistik sende alisirsin bir sebebi yok burasi sadece turkiye.........

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

bir de sıkıştırmaları arka tekerde bir çubuk Allah esirgesin ayanı kopartır tekere takmak da ki amaç ne kızdığın araba mı zarar verceksin ne kadar tehlikeli bir sey

5. ByAtilla

ByAtilla Aktif Üye

Seviye:
    Evt bende anlayamadım arka tekerleklerdeki o çubuk olayını çıkıntılı sikri demir parçaları var arka tekerleklerin tam orta kısımlarında:S

6. ergün yurt

ergün yurt Kıdemli Üye

Seviye:
    herkesten peşin peşin özür dileyerek söylüyorum o !!! dolmuşçunun ne olduğunu, yontulmamış medeniyetten bir zırnık nasip almamış tam bir ayı söylenecek çok şey var ama terbiyem el vermiyor.

7. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben adrenalin istersen 16'' lik mtb'mle çıkıyorum bile bile o minübüs hattına. Kafa tutuyoruz birbirimize..

Kırmızı ışıklarda durduğumda aynalarından tutunuyorum, eğer biri arkamdan yaklaşıp gıcıklık yaparsa illaki ilerde yolcu almak için duruyo. Bende kalkmasına yakın zamanda önüne geçip ani fren yapıyorum. Sonra küfürler havada uçuşuyo stress atıyorum. Daha neler neler..

yani anlayacağınız bir başıma ekşınn:)

Ya adamlar denyo, değişmeyeceklerine göre tadını çıkarın:eek:

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  8. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aynı kabus Ankara'da da mevcut, Sıhhiye ve Ulus'a bisikletle girme hatasında bulunmayın sakın... Çünkü metrekareye 3 dolmuşun düştüğü, yol kenarlarında 8-10 dolmuşun ardarda dizildiği bir yerde bisiklet sürmek tam bir işkence... Yolcu kapmak için herşeyi yapar onlar, en olmadık yerlerde en olmadık zamanlarda üstünüze sürerler, hatta ezip geçerler bile... Sinirlenip kafa tutmaya kalksan, heps birbirini koruyup kolladıkları için bir anda başınıza 10 tane dolmuşcu toplanabilir, dikkatli olun... Tabi dürüst, ağırbaşlı, insanlara saygısını yitirmemiş dolmuş şoförü abilerimizi tenzih ederim, onlara rastlamak çok çok zor artık... Sadece dolmuş şoförlerine has değil tabi, C plakalı servis araçları da çok çok dikkatsiz sürüyorlar, sanki gıcıklığına yaparmış gibi kenara sıkıştırıyorlar, üstüne de cart diye korna çalıp adamın aklını alıyorlar... Bu konuda yine en naif insanlar EGO şoförleri, sağolsunlar çoğu bisikletlilere ve yayalara karşı hoşgörülü, saygılı...

9. Fatih GEZER

Fatih GEZER Aktif Üye

Seviye:
    :D:D:D:D:D:D:D:D

N.Erdem TUGRAHAN

Seviye:
    Bir olay ancak bu kadar güzel anlatılabilir :)
    Seninle tur yapmayı isterdim abicim :)

paramedik34 bunu beğendi.
  11. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    O türün soyu 1950'lerin sonlarında benzer taksicilerle birlikte tükenmiş. Doğada bulunmuyor artık. Koruma altında son birkaç tane kalmış diye duydum.

12. yumuth

yumuth Yeni Üye

Seviye:
    valla sıhiye ulusa arabayla bile gitmek korkuçken sen bisikletle helal olsun :D

13. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Gerçekten de güzel bir macera denemek lazım :D

14. mziyaeddin

mziyaeddin Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet Ziyaeddin UYANIK
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Minibüsçülerden ya kaçacaksın ya da kafa tutacaksın:D

15. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben dövdüm :) yaklaşık 2 gün önce minubus yolo dediğimiz yolda hemde göztepe benzicinin orda :) fakat dövdükden sorna hızla ara sokaklara kaçtım çünkü arkadaşları heran gelebilirdi ismindednde anlıyacagınız üzere minübüs yolu :)

16. Berkan Çifçi

Berkan Çifçi Aktif Üye

Seviye:
    :D kanımızı yerde bırakmamışsın saol

Nuran Atakan ve N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
    N.Erdem TUGRAHAN

Seviye:
    :D:D:D:D:D

18. BurakCan

BurakCan Aktif Üye

Adı:
    Burak Can
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    sadece minibüsler değil ki. trafikte saygısı olmayanların ortalama bir profilini çıkardım sayılır :) daha tamamlanmadı ama iş görür :)

minibüs : zaten bahsedilmiş konuda. eğer sollarsanız çok zorlarına gidiyor.

aksesuarlılar: şahin gibi arabalar genelde. çelik jant, geniş lastik, abartı egzost, önde cd, arkada kafa sallayan köpek,ledlerden yapılan süsler... çok tehlikeliler, trafikte tek kendileri var gibiler.

kamyon - tır: genelde tehlikeli.ama üzerinde sticker, yazılar ve aksesuar bulunmayan tırlar genellikle çok saygılı. bu tür tırlar genelde scania marka.

motosiklet: mz, java, mobylette olanlar olabildiği kadar yakınınızdan geçmeye çalışıyor. endurolar çok saygılı, hatta sohbet bile başlayabilir. racingler yaklaşıp yanınızda ara gazı verip akıllarınca hava atıyorlar.

bayanlar: (söz meclisten dışarı) en tehlikelisi. görüldüğü anda -ki size uzaklığı ne olursa olsun- kaldırımın en sağında hayat üçgeni poziyonunda gözden kaybolana kadar beklenmelidir.

:) bazı kısımlar mizahi amaçlıdır, kimsd darılmasın gücenmesin.

N.Erdem TUGRAHAN

Seviye:
    Kamyon ve Tır hariç hepsi tamam :D Scania marka tır kullananlar genelde saygılı diye bir cümle olamaz.Markaya göre değil insanların kişiliklerine göre karşılaştırma yapıyoruz :in:

20. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Direk plakasına bakın ve hemen telefona sarılın direk aricağınız yer trafik polisleri olsun emin olun çok değil kısa sürede cezasını aldıkdan sonra düzelir ayrıca 3-4 dolmuşcuya bunu yaptıkdan sonra bidaha sizin yanınızda değil korna çalmak 3 metre yakınınızda süremez...

İlginizi Çekebilir

1430321046445-1bat2gzubgtcm-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
roger-de-vlaeminck.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
image.jpeg
[ATTACH] Gençler, Bisiklet iyi hoş, kardio yaparken bacak kaslarının önemli kısmı biraz bel azıcık sırt nihayetinde hiçe yakın kol kasları çalışıyor. Vücuda direk etki eden pedal haraketi bir çok...