nedir bu bisikletlilerin çektiği

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
:boese157: :boese157: :boese157: bugün izmit seka park ta resmi valilik aracı ve ankara plakalı bir araç (mercedes s500) bisiklet yolunu kapamışlar daha doğrusu bisiklet yoluna park etmişler kimse geçemiyor şöförlerini aradım güvenlik kulübesinin yanında oturuyorlar merhaba dedim yanaştım yanlarına dedim usta orda park yeri var bütün polis memuru (korumalar dahil )arkadaşlar arabalarını orda bırakmışlar siz niye oraya park etmiyorsunuz ayrıcalık varmı ki dedim adamlar hiç oralı değiller hadi be sende dedi sanamı soracaz dedi polis memuru aradım onlarda valinin yanında seka güvenlik görevlileride bir şey yapamıyor bende tekrar rica ettim kaldırmaları için baktım adam git işine hadi be sende deli meli dedi damarıma bastı bende araçların resmini ve adamların resmini çekince adamlardan biri benim üzerime yürüdü sen nasıl benim resmimi çekiyorsun diye üzerime yürüdü arabaları çek beni niye çekiyorsun diyerekten tartaklamaya elimdeki telefonu almaya düşürmeye çalıştı sonra güvenlik görevlileri ayırdı ana avrat küfür etti bana resimleri çektim güvenlikçi belediyede çözüm masası var oraya müracat et dedi gittim mesai bitmişti bende bizim karakola gittim durumu anlattım polis amca sağolsun oğlum darp falan varmı dedi gidelim baktıralım varsa anasından emdiği süt burnundan gelir dedi bende yok amirim dedim sadece küfür etti dilim varmıyor söylemeye dedim ozaman delil olmayınca pek bir şey çıkmaz dedi amir istersen küfür için şikayetçi olabilirsin dedi ama oda mahkemelerde uğraşırsın vaktin varsa tabiki dedi amir bende ne vakti amirim dedim baba olacam dedim o zaman hiç bulaşma dedi ama gelin bana sorun bende makam şöförlüğü yaptım çok çok üst rütbeli subay taşıdım protokolde ki askeri protokolde 3 araba idim ama bunlar gibisini hiç görmedim eve geldim moralim bozuk kız kardeşim ne oldu dedi bende olayı anlattım oda ben onların koruma amirini tanıyorum bir olayı anlatayım dedi. olay bundan ibaret bakalım ne olur bilinmez ? birileri yapıcı olmaya çalışıyor ama birileride o yeri hak etmiyor.ÇİRKİN arkadaşımdan alıntıdır; Gevheri’nin dediği gibi “Ne senden rüku,ne benden kıyam,selamün aleyküm,aleyküm selam” o kadar:boese157:

Scudo

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
çok küstahça davranış,size eğer vursaydı,iş dahi bulamazdı ;) ama yinede peşini bırakmayın işin.çokta kurcalamayın,çevreleri çok olur bu kişilerin,zarar verir birşey olur allah korusun,en iyisi zamana bırakmak,kız kardeşinizin tanıdığı koruma amiri ile görüşün,ordanda birşey çıkmassa boşverin. tekrar geçmiş olsun .

• Beğen
Tepkiler: cedrick41

globaldriver

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
Ugur Bilgili
Bisiklet
Trek
Böylelerinin boğazını bir kenarda sıkacaksın, öbür dünya ile bu dünya arasındaki ince çizgide gidip gelecek, sonra birine sövmenin kolay olup olmayacağını anlayacak. Gerçekten sinir bozucu bir durum hocam, size Allah peygamber sabrından sabır versin. Adam makam şoförü oldum diye kendini ne zannetti acaba...

• Beğen

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
@globaldriver

kendini kafdağında oturuyor sanıyor :boese157: halbuki sadece şöför koltuğu:)

Veli Bahtiyar

Daimi Üye
Tepki
121
Resimler nerede ?

Bazıları bisikletcilere resmen çocuk gözüyle bakıyor. Geçenlerde yeri lazım değil bir devlet kurumunun bahçesinde gezerken; Bir güvenlik görevlisi gelip burası bisiklet bahçesimi diyince dayanamadım atladım adamın üzerine. (Normalde hiç kavga etmeyen sakin bir insanım). 30 saniyede 20 kişi oldular. Kendimi yedirtmemek için mecburen Pedalladım :D

Sanıyorlar ki bisikletle gezen adamın bir derdi sıkıntısı olmaz, morali bozuk olmaz, borcu olmaz, o gün siniri bozuk olmaz.

• Beğen

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
işinin el vermesi gerektirdiği olgunluğu gösteremeyecek insanlara görev verdiğinizde ülkemizde sıklıkla karşılaştığımız durum bu. tıbbi karşılığı kalkıkyus totos olarak hatırlıyorum :D Öncelikle insanları ve yaptığın işi seveceksin kim olursan ol, ikincisi empati yapmayı bileceksin.

Eğitim vermeye gittiğim bir fabrikada hep hatırlarım, fabrikada 2 gün kalacaktık. Çaycı abimiz öğlen olmadan çayı kaç şekerli kahveyi nasıl sevdiğimizi öğrenmişti. İşim ne olursa olsun ben severek yapmayı öğrendim demişti. Ben bütün fabrikada, fabrika müdüründen 6 ay önce gelen müşterisine kadar kimin içeceğini nasıl istediğini bilirim demişti. Bunun gibi güzel örnekler olduğu gibi, sizin yaşadığınız gibi üzücü vakalar da olabiliyor. Hayatında hiç bir şeyin sorumluluğunu almamış kişiye görev verdiğinizde, hizmet ettiği makamın forsu veya saygınlığının otomatikman kendine geçtiğini sanır, halbuki bilmezki saygınlık insanlara nasıl yaklaştığınızla alakalıdır.

Hakkınızı arayın derim korkmayın kimseden.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
resim çekmek doğrumu bilmiyorum bu tip durumlarda kurala uymayan memurun üzerine gidip kışkırtmak tehlikeli olabilir. Adamların tıkadığı bölümü bisikletten inip yürüyerek geçersiniz sonrada bir dilekçe ile şikayetinizi ilgili makama bildirirsiniz böylesi daha güvenli. ama tabi bu benim söylediklerim kişisel görüşüm hukuki açıdan doğrumu değilmi bilmiyorum.

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kayhan

niye kışkırtmak olsun ki. adam hem hata yapıyor hem de yağ gibi su yüzüne çıkıp dayılanıyorsa o yaptığı çevresinden prim alır bu tip adamların, en güzelini yapmışsın valla foto çekerek.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu kendini bilmezlerin yaptıkları yetti artık.bu tip kendini bilmezlere en büyük cesareti veren şey nedir biliyormuzunuz ? işte bak ben adama bunu yaptım ve bana her hangi hiç bir şey olmadı bundan sonrada yapmaya devam edersem yine hiç kimse bana bir şey yapamaz anlayışı bu adamlara en büyük cesaret kaynağı.ama şimdi bu adama adam demeyim kendini bilmeze çıkıpta bir hakim veya savcı gel bakalım buraya bu yaptığın terbiyesizlik için bize güzelce bir hesap ver bakalım dese inanın bana bundan sonra yoldaki kediye bile pist diyemez bunlar.böyle kendini bilmezleri aslında o kullandığı ve güvendiği makam aracının arkasına bağlayıp sürüklemek lazım.ben kendime şu soruları soruyorum bu konuda.

1: bu şahıslar bu yetkiyi kimden alıyor.

2: bu şahıslar kime veya kimlere güvenip bu tür saygısızlıklar yapabiliyorlar.

3:bunların arkasında kimler var.

4:bu kişilere kim dur diyecek.

S. Burak Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
162
Bisiklet
Sedona
bu tarz tiplere herzaman her yere rastlamaktayız TÜRKİYE de bitecegini sanmıyorum bitse bile torunlarımızın torunları görebilir belki...

Tepki
37
Geçmiş olsun, gerçekten de sinir bozucu bir olay yaşamışsınız. Yapabileceğiniz şeyler belli. Gidip Cumhuriyet Başsavcılığını suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Orada ki güvenlik görevlilerinide şahit olarak gösterebilirsiniz. Bunun dışında valilik makamına şikayet dilekçesiyle başvurup, şahıslar hakkında idari soruşturma açılmasını da sağlayabilirsiniz. Sonuçta maalesef yapanın yaptığı yanına kar kalma anlayışının hüküm sürdüğü bir ülkede yaşıyoruz. Ama ben ümitliyim. Unutmamak lazım ki `Namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça bu işler düzelmez.` Kimse kimseye küfür edemez, ederse de bedelini ödemek zorundadır!!!
Saygılar...

• Beğen

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
@kurtulus16

valla bende aklıma geldi ama şöför yakında idi sonra vazgeçtim araba benim ülkemin malı niye zarar vereyimki gene benim cebime özel aracı olsa neyse devletin arabası çizsem gene bizlerin cebinden çıkacak parası o şöför bozuntusunun değil!

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
@bmehmetyavuz

çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için