Neden?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında stratus tarafından paylaşıldı.

1. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bir oto veya m.siklet sadece fren yapıp lastiğini asfaltta 1 metre kaydırsa hemen o meşhur fren sesi çıkar ama bisiklette ne kadar kaydırırsan kaydır hatta ağzınla kuş tutsan da asla o ses çıkmaz;daima bunun sebebini merak edip durmuşumdur...

2. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    cst lastik tak şöyle ucuzlarından temiz bie asfalt bul bak bakalım nasıl ses çıkıyo:D ama neden:rolleyes:

tayfur bunu beğendi.
  3. Mustafa Ali MERİÇ

Mustafa Ali MERİÇ Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bende cst dış lastik var ama o ses çıkmıyor. Bu lastikleri öttürmenin en kolay yolu nylon(naylon) değeri fazla bulunan ucuz lastiklerden çıkar. Bu lastiklerle epey hız alıp iyi ısınmış ve temiz asfaltta arka freni köklersen o ses rahatlıkla çıkar ama ilk aldığında o ses çıkmaz dikkat edersen araba ve motorların lastiklerine profilden baktığında dümdüz dür. Ama bisiklet lastiği böyle değildir tırtırları çoktur. Lastiği ne kadr düz yaparsan o kadar iyi ses çıkar. Araba ve motorların bu sesi çıkarmasının sebebi lastiklerin düz olmasıdır;) :cool: :in:

stratus bunu beğendi.
  4. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bendeki scwhalbe maraton asfalt lastiklerini asfaltta kaydırsam bu ses mi çıkacak?
    Bu lastiklerle denemeye kıyan tecrübelerini paylaşsın :p

5. Snaqe

Snaqe Kıdemli Üye

Seviye:
    Dedemin bisan bisikleti vardı. Sakaryada meşhurdur şehir içinde herkesde ayı bisiklet vardır.Onunla ben çıkartıyordum o sesi herkes dönüp bakıyordu :D

Sanırım lastiğin mümkün olduğu kadar düz ve geniş olması gerekli

stratus bunu beğendi.
  6. matrixod

matrixod Onursal Üye

Adı:
    Ouz
    Seviye:
    Seneler önceki bianchi leopardımdaki gri ucuz sert kalitesiz lastikler asfaltta o sesi çıkarıyordu fakat şu an arkada kullanmakta olduğum maxxis helter kaldırımda o sesi çıkarıyor fakat (ısınmış,erimiş) asfaltta o ses çıkmıyor...

Sebep: Sertlik ve sürtünme yüzeyi genişliği
    Eğer lastik çok yumuşaksa mermerde giderken bile ses çıkıyor...

İlginizi Çekebilir

1239190789908-rs5vw0athlw5-399-75.jpg
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...
bisiklet program.jpg
Merhaba, Uzun süredir spor salonunda disiplinli çalışmama rağmen kilo veremiyordum. Kas kütlemi ciddi oranda artırmama rağmen yağ yakma ile ilgili sıkıntılarım vardı. Bu sıkıntının ana kaynağı...
glycemicindex.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...