Neden sedona?

YusufCan

Üye
Tepki
10
Başlıktada yazdığım için sedona tercih ediliyo baktığım zaman her parçası değişik acera var tourney falan sram ?

Açıklama yazarsanız iyi olur.

Scudo

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
neden olmasin? kullanilan parcalar birbiriyle uyumlu. ve maliyet kistas alindiginda bazen ucuz kombinasyonlara gidilmesi kacinilmaz.

• Beğen
Tepkiler: YusufCan

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
salcano-kron-carraro-sedona klasmanında en iyi derecede gördüğüm markadır. Görünümlerini, sağlamlıklarını ve markayı seviyorum. Bu nedenlerden dolayı Sedona'yı tercih ettim ve mutluyum :)

• Beğen

YusufCan

Üye
Tepki
10
@Ahsen Okyay

Sizin sedona 711 v niz var takip ediyorum ben de alıcam para genkleşince ama bekleyip 2013 modelleride görmek istiyorum.

size bi sorum var.

bisikletten mutlumusunuz eksikleri varmı varsa neler.

artıları nedir yazarsanız. Teşekkürler

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
sedona kullanıyorum kaliteli kadro yerli tasarım ve fp 100/100 yeni modifikasyon lu 321imi paylaşacağım yakında

• Beğen

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
Bende başta kron veya carraro alıcaktım.Kron alıcaktım ama kronun malzemeleri hep kendi imalatı kron neo diye bir şey çıkarmışlar parçaların yarısı kron neo:) Bu sebeple vazgeçtim:) Carraro'yu almamamın sebebi bütçeme göre olan bisikletin hoşuma gitmemesi idi aslında biraz daha fazla bütçem olsaydı.Yine sedona alırdım:) Sedona'ya baktım onun malzemeleri farklı markalar mesela alexırıms jantlar shımano vites-fren kolları shımano vitesler tughra gidon gidon-gidon boğazı tughra sele falan filan:) Zaten jantlara diyecek laf yok o fiyata bu jantlar bence süper daha iyisi var mı? Tabi ki var:D

• Beğen

YusufCan

Üye
Tepki
10
Sağolun ama yinede istediğim cevabı bulamadım.

cevaplarınızı bekliyorum

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şu an bana göre türk bisiklet üreticiliğini en iyi temsil eden markadır.

• Beğen

YusufCan

Üye
Tepki
10
Yani gönül rahatlığıyla alabilirim fakat kimse kendi ureticisinden alma diyor başka bayiden al dıyor sizce hangi bayiden almalıyım.

bide bütünparçaları farklı olması bir uyum yada başka bi sorun çıkarırı mı?

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Aldığınız ürün bir bilgisayar değil ! Macintosh bilgisayar toplamıyorsunuz ki parçaların birbirleri'yle uyumu söz konusu olsun.

Neden Sedona ?

Kron, kadro olarak sağlam olup yürüyende daima sorunlar çıkaran(bu forum ve çeşitli forumlardan bloglardan takip ettiğim kadarı'yla şikayet üzerine şikayet alan bir marka bu nedenle eledim Kron'u )
Carraro, kadro olarak fena değil ama yüyüren aksam, aktarıcılar vs. Sedona dan daha alt seviyede olmasına rağmen Sedona dan pahalı. Bu nedenle carraro liste dışı.
Merida Focus Giant Cannondale Specialized vs. vs. markalar da bütçe nedeni'yle uzak ihtimalse sizin için; Alabileceğiniz en iyi, en sorunsuz marka ( en özenli üretimi yapan ) Sedona dır.

Tepki
38
@YusufCan

Nasıl bir farklılık nasıl bir uyumsuzluk ? ya ben anlayamadım yada siz bisiklete baöbaşka bi açıdan bakıyorsunuz.

ama şöyle söyleyeyim parcalar arası uyumdan öte , bisikletci ile bisiklet arası uyum önemlidir bu işte..

YusufCan

Üye
Tepki
10
Aslında ben bitane konu okudum sedona 321 mi ne parça uyumsuzluğumu ne varmış tamda anlamadım.

Bulentt

Üye
Tepki
7
1,5 aydır Sedona 751 kullanıyorum. Donanıma göre fiyatı inanılmaz uygun. Ayrıca kadrosu da hem kaliteli, hem de görsel açıdan çok hoş. Ayrıca servisleri de kaliteli. Salcano Astro 243 SD model bir bisikletim daha var ama kaliteli bir servise rastlayamadım ne yazık ki.

• Beğen

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
flat bat yol bisikleti alayım diye 8 ay bakındım mesela ben. bianchisinden carraro dambiez e, cannondale badboydan, giant a kadar. en son toplamayı düşünürken sedona çıktı karşıma. ayrıca ben sedona 781 kadrolarını de çok beğeniyorum. mekanik parçalarda uyumsuzluk söyle olabilir. 9 lu sistem bir parçayı 8 li sistemde kullanırsanız. ama bunu bu tür firmalar yapmaz, aslında bu hatayı hiç kimse yapmaz :) içiniz rahat olsun.

• Beğen

Kerem Mercan

Daimi Üye
Tepki
65
Genel de toplama bisiklet kullanırım,ilk topladığım bisiklet kron du fakat yorumlara baktığım üzere arkadaşlar kron'un gövde de sorun olmuyor demişler bu tamamen kullanıcının nasıl kullandığına bağlı... Aynı şekil de aktarma organları da ''vites'' kaliteden ziyade biraz da kullanıcıya bağlı ömrü ve sorun çıkarması... Şuan sedona 781 kadromla mutluyum :)

YusufCan

Üye
Tepki
10
Son olarak bişey sormak istiyorum

Benim hoşuma cube analog v fren gidiyor fakat TR ye getiren yok diye biliyorum getiren varmı? varsa kim? bide yurt dışı fiyatından farklımıdır?

SAĞOLUN

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@YusufCan

Evet mutluyum,

Artılarını şu şekilde belirteym.
En başında kadro görünüşü mükemmel. Renleri duruşu vs size güven veriyor. Kadro üzerindeki parçalar (aynakol maşa vs) kaliteli. Maşası kilitlmeli olduğu için çok rahat. Bazı bisikletlerde baktım mesela sele boruları çok kısa ama bunda sele borusu uzun bu da benim için avantaj. Sürüşü rahat ve gayet hafif kadrosu var. Sürerken hissediyorsunuz hafifliğini zaten.
Eksileri:
Lastiklerini beğenmedim. Birkaç kez lastiğim patladı ama benden kaynaklı nedenlerden dolayı. Onun için lastiklerini değiştirmek gerekmekte. Aslı bisikletle görüştüm istediğim kalitede lastik bayramdan sonra gelecekmiş. Bayramdan sonra ilk işim lastiklerini yenilemek olacak. Bunun dışında herhangi bir olumsuz yanı bulunmuyor. Gönül rahatlığıyla alınır.

Birde benim yapmak istediğim şahsi zevkime hitap eden değişiklik var.
Bendeki bisikletin gidonu şu şekilde

http://desmond.imageshack.us/Himg410/scaled.php?server=410&filename=gidon2kv0.png&res=landing

bu gidonu aşağıdaki şekilde yani düz gelen gidonla değiştireceğim.

http://www.outdoorbikeshop.com/image/cache/data/epoch%20karbon%20gidon-250x250.jpg

Ama bu tabii bisikletle alakalı değil kişisel zevktir :)

• Beğen