neden herkes disc fren kullanıyor.

sol_ak

Üye
Tepki
3
ne özelliği var ki bu diks frenin çok merak ettim.
ama pahalıdır bunlar. dimi. valla ben üçgen kullanıyorum. inanın çok huzurluyum. hiç bir sürtme yok.

Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
çamurda bisiklet kullandığın zaman aradaki farkı çok iyi anlarsın:D

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
baradine nin pabuçları karda bile deli tutuyor bunu unutma ben 4 mevsim baradine kullandım benim arka v-fren ön disk bilirim arasındaki uçurumu:D

• Beğen
Tepkiler: heng

spokesman

Forum Demirbaşı
Tepki
399
@çağatay_çankaya

Arka V fren ön de disk olduğu halde nasıl bilebiliyorsunuz bunu?
Arka tekerleği durdurmak zaten ön tekerleği durdurmaktan 8-10 kere daha kolay.

Bence ürün performanslı ve kaliteli olabilir ama yorum yanlış gibi.

Not:Arka frenim ön frenimden daha iyi tutuyor olarak anladığımdan yazdım.Öyle ise zaten bu durum çok normal.

TriXie

Üye
Tepki
57
ordulu olanlar çambaşı yaylasını bilir. Denizden 2000 Metre yükseklikte, merkeze 68Km uzaklıkta güzel bir yayladır.
İki arkadaş bu yayladan merkeze iniş yaptık, çiğse ve yoğun sis (net görüş mesafesi 5 Metre) vardı. Bende disk arkadaşımda da V-brake fren sistemi mevcuttu.
O inişte diskin performansını daha iyi anladım diyebilirim. İyiki disk fren sistemine geçmişim

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
evet katılıyorum baredine nin fren pabuçları .sizi uzun turlarda genellikle yayla inişlerine yoğun yağmurda çamurda tutma özelliğini koruyan pabuçlardan biri diyebilirim...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
disc fren çok güzel bir olay ama sadece şehir içinde kullananlar için gereksiz masraftır.şehir içi kullananların disce ihtiyacı yok ve zaten shimanonon v-frenleri çok yererli oluyor şehir içinde ;):)

hhtatar

Daimi Üye
Tepki
102
@gurkankasYaptığım masrafların en güzellerinden biri

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
camura girdiğin zaman çok gıcık etici bir sey duymak istemiyorsan disk fren ,frenlerini çok fazla kullanıp jantı fazlasıyla ısıtıp lastik patlatmak istemiyorsan disk fren (bunu bir yerde okumusdum ve uzun süreli iniş yaptıgım patikada durdum ve jantı kontrol ettim su döksem soslayacak halde)

ama gel gelelim benim gibi küçük bir memlekette yasıyorsan ve elinden tamir anlamında bir iş gelmiyorsa o zaman bir düşün derim.