Neden bisiklet sürmüyorsun sorusuna zamanım yok diye cevap veren tipler

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alın size bomba gibi bir polemik konusu. Bazen denk geliyorum. Böyle cevap veriyorlar. Bana çok doğrudan cevap veriyorlar gibi gelmiyor. Subliminal mesaj arıyorum, yani buzağı arıyorum anlayacağınız. Niye zamanın yok. Atom mu parçalıyon. Üretimde dünya N incisi, GSMH da dünya N incisi iken hollandalılardan dahamı meşgulsünde vakit bulamıyon. Bak sinirlendim şimdi. Demek istiyoki ben bisiklet kullanan sizin gibi boş beleş ayaktakımı değilim ben meşgul adamım. Çocuk işi ile işim yok. Haydi artık polemiği ben başlattım. Siftah benden bereket allahtan. Vurun...

Scudo

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Aslında abartmaya gerek yok. Adam sürmek istemiyorsa sürmek istemiyordur. Herkese zaman 24 saattir ; bunu ister yatarak geçirirsin , istersen antreman yaparak. Bende öğretmenim , köy okulunda çalışıyorum. Aynı zamanda milli bisikletçiyim. 2017 samsun olimpiyatlarına hazırlanıyorum , ama antreman yapmaya vaktim yok. Fırsat buldukça çıkıyorum. Haftada en fazla 3 kere. Suç mu ki bu.

Sıfır antremanla geçtiğimiz hafta yapılan amatör spor haftası bisiklet yarışında 3. oldum. Bence insanların özel hayatını bu kadar irdelememek lazım. Sonuçta herkesin kendi şahsi tercihi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
2008 yılı üni 3.sınıftayım...yaz tatilinde köye geldim...köyiçi bi yere kadar gitmem gerekti ben de emmoğlunun bisikletine atladım..mahalleden geçtim...herkes bi değişik bakıyor...sanki uzay aracıyla geçiyorum...sonrasında duyduğum şeyler:şuna bak şuna koskoca adam bisiklete mi binermiş...vb sözler...nefret ettim o gün bisiklete binmekte ...sonrasında sene 2015 bnm seçimlerimi başkalarının yapmasına izin vermiyor cnm nasıl istiyorsa ona göre yaşıyorum :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MustafaOnderATiK

Dostum ben sporcunun çevik olduğu kadar aynı zamanda zeki olanını severim. Burada bisiklete tümden bir tavır alış, aşağılama sözkonusu. Bu tiplerle hiç karşılaşmamışsın sanırım. O pastoral köy hayatında sana ne mutlu.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
isteyen biner isteyen binmez, bu onların kendi kararları, yargılamayız.
ama binmiyorlarsa da
  1. trafikten şikayet etmemelerini,
  2. kiloluyum, ne yesem içsem yarıyo diyerek hayıflanmamalarını
  3. hayat çok sıkıcı diye zırlamamalarını
öneriyorum onlara.

Rehaserdar

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Salcano
Paraşütle atlamayı tutku haline getirmiş biride sana aynı soruyu sorar. veya düzenli koşan biri. koşmak en iyi spor sonuçta sen neden koşmuyosun derler adama. her iyi olanı yapsak kemal sunalın orta direk şaban filminde ki adama dönerdik. hani şu her dalda milli sporcu oluprekor kıran adama :) ayrıca mesela ben zonguldak yaşıyorum. burda bisikelte binmek ciddi zaman işi. bırakıp bisiklete binmeyi yürümek bile zor burda. hee ama evet bisiklete binin eriştin insanların tuhaf karşılanmasına bende anlam veremiyorum

• Beğen
Tepkiler: KUTAY67

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Bir şeyi yapmamak için zamanı öne süren kişilerin %90'ının bahane ürettiğine inanıyorum bisiklete zaman yok derler facebook başında saatlerce takılırlar, günde 10 saat uyurlar, bir araya gelip batak oynarlar (bilhassa üniversite öğrencilerini kastediyorum:)) vs vs. Haa onlara bişey söylemek bana düşer mi düşmez herkes zamanını istediği yerde istediği gibi harcar o ayrı mevzu ama zaman yok hikaye onu bir geçeceksin
NOT:Yanlış anlaşılmasın gerçekten zaman bulamayanlar yok mudur vardır oda %10 luk kesim onu da zaten belirttim:D

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
@mehmetsunu performans yapıp zamanla yarışıyorum ben cevap verip zaman kaybetmem asla;)

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Bisikleti sadece ulaşım aracı olarak görmüyorum, bir hobi, bir tutku bana göre...Aynı şekilde bas gitar çalmayı da çok severim. Fakat farkettim ki bisiklete ayırdığım süre arttıkça enstrümanıma ayırdığım süre de azalıyor. Aynı şekilde artık bilgisayar oyunlarına da çok daha az zaman ayırıyorum. Fakat bu durumdan rahatsız değilim. Durum bundan ibaret.

İnsanların da bisikletten başka hobileri olduğu düşünülürse durum çok normal. İki günde bir kitap bitiren, günde 3 saat gitar etüdü yapan, haftada 6 gün spor salonundan çıkmayan, ya da 6 gün çalışıp sadece pazarı olan bir insana neden bisiklete biniyorsun demek absürt olur bana göre... Herkesin öncelikleri farklı... Bu yüzden bisiklet turlarda genel olarak öğrencileri, öğretmenleri, öğretim üyelerini ve emeklileri görüyorum...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kimlerin boş vakti olabilir
istanbul raporu,,,,,,

1-belediye şöförleri,haftanın 7 günü çalışmıyorlar herhalde, bir veya iki günlük zamanları vardır
2- balıkçılar,bunların zamanı varmıdır,tezgah başından gayri,haftanın 7 günü tezgahı açar ,ama iş yerine bisiklet ile gidebilir,yakınsa tabi
3- polis memurları,24 saat vardiyasız çalışıyorlar ise,ne zaman binecek bisiklete
4- banka memurları müdürleri valla şanslı onlar, ct-pazar tatil
5- market çalışanları,1-2 gün çalışmayanı vardır,yoksa haftanın 7 günü ise dayanılmaz bu tempoya ağır iş
6- taksiciler 7 hafta o araç çalışacak malın sahibi bi şöför tutar ,tek şöför ise yandı o şöför,
7- minibüs şöförleri aynı durumda ,
8- inşaatlarda çalışanlar 12 ayı dolu,nereye binecek
9- fabrikada işçiler teknisyenler bi pazarları var
10- öğrenciler kışın ne vakit binecek anca ct ,pazar ders çalışacak
11- öğretmenler anca ct-pazar
12- güvenlik elemanları işi vardiyalı ise boş günlerinde binebilirler,özellikle banka güvenlikçileri işlerine bisiklet ile gidebilir
13- cafe çalışanları işlerine bisiklet ile gidebilir,

vs vs vs

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim durum şöyle;
Saat 08:00-15:30 arası okuldayım eve gelmem 16:00 civarı biraz dinlenip bir şeyler atıştırıyorum saat 17:00 oluyor 1 saat ödeve ayırsam en az saat oldu 18:00. O saatten sonra da vücut ve beyin yorgun oluyor dolayısıyla çıkamıyorum.
Yani hafta içi "zamanım yok." :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
169
Bisiklet
Cube
Bence ortada bir sorun yok , kişilerin farklı öncelikleri veya keyif aldıkları başka şeyler olabilir , kişilerin hakikaten bisiklete ayıracak zamanı olmayabilir ki bu forumda dahi ben de dahil çok fazla kişi için geçerli bir durum , veya siz bisikleti bu kadar övdüğünüzde bisikleti sizin kadar önemsemeyen birisi sizi ve söylediklerinizi ezmemek adına "haklısın da , zamanım yok" mazaretiyle kibarlık yapmış olabilir.

T.Erk

Üye
Tepki
51
@Snorlax

+1
zamanım yok diyen insanlar, genelde zamanı iyi yönetemeyen insanlar oluyor. zaman yoksunluğu, bir numaralı bahane. sorsan herkesin hobisi kitap okumak ama niyeyse hiç zamanları olmuyor. biri kitap okumaya zamanım yok dediğinde o insanın kitaplara elini sürmediğine emin oluyorum. çünkü aslında çok zaman gerektiren bir iş değil. uyumadan önce 15 ila 30 dakika okumak zor bir iş değil. ya da kahvaltıda ekmek kemirirken göz ucuyla birşeyler okumak zor değil. veyahut okula, işe giderken. isteyene zaman bol yani.
aynı şey bisiklet için de geçerli. gerçekten binmek isteyen biner. ulaşımını bisikletle yapar. izin gününde bir iki saat biner. gece çıkar bir iki saat biner. tamamen istekle ilgili. zamanım yok demektense, şu sıralar pek istekli değilim demek çok daha samimi ve olgun bir cevap.
ayrıca ben de sporcunun zeki olanından hoşlanırım, fakat bence yakınılan durumu pek anlamamış kimse. neden bisiklete binmiyorsun sorusu, eminim ki bisiklete az da olsa ilgisi olan ama binmeyen birine sorulmuş olmalı veya niye bisiklete biniyorsun sorusuna kontr-soru olarak "sen niye binmiyorsun" şeklinde olmalı. yoksa durup dururken yoldan adam çevirip niye bisiklete binmiyorsun diyecek hali yoktur kimsenin.

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
''Geçen evde oturuyorum bir telefon geldi.Türker bey sizinle bisiklet hakkında görüşebilir miyiz dediler.Tabiki dedim ve randevulaştık.Fakültenin bahçesinde gelmelerini bekliyorum üç arkadaş geldi.Biri erkek ikisi bayan.Ne öğrenmek istiyorsunuz bildiğim kadarıyla yardımcı olayım dedim.Onlar sordu ben cevapladım daha iyi cevap alabilecekleri birilerinin isimlerini verdim.Muhabbeti sonuna doğru arkadaşlar bisiklet sürüyor musunuz dedim.(Bu üç arkadaş bisikletle ilgili Tübitaka bir proje yazacaklarmış) Bayanların ikisi çok seviyoruz ama süremiyoruz dedi.Erkek olan bisiklet sürmeye vaktimiz yok çok yoğunuz arabayla bile zor yetişiyoruz dedi.''

Ulan sanki bana iş adamı , sanki nükleer fizikle ilgileniyor , daha 2. sınıf üniversite öğrencisisin paşam sen neyin kafasını yaşıyorsun.Kaldıki bisiklete bir bin sorunları gör mutlulukları gör sana ne ifade ediyor anla.Araba üstünde gezen biri bisiklet hakkında proje yazacak ondan sonra gel bu işten verim bekle...

Emre Varol

Üye
Tepki
45
İsim
Emre V.
Bisiklet
b'Twin
Bende hafta içi zaman ayıramıyorum okuldan saat 15.30 dan çıkıyorum eve geldiğimde 16.00 oluyor 2 saat mola saat 18.00 3 saat ders çalışma molalarıyla 9.45 15 dakika çanta hazırlıyorum(yarına hazırlık kıyafetler falan..9) geriye yatmadan önce 1 saat kalıyor o bi saattede dışarı çıkıp bisiklet süremeyeciğime göre bisiklete 5 gün elveda :)

Tepki
1
İsim
Sarp ARAS
Bisiklet
b'Twin
@Kubilay Koparan Bisiklete binmek için annenden izin aliyorsan zaten hiç binme, he durumun yoktur bisikletin yoktur o zaman ayri basimizin üstünde yerin var.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Zamanım yok lafını param yok gibi algılayın. Var ama bisiklete ayıracak kadar yok çünkü bisiklet sürmeyi sizin kadar istemiyor. Adamın öncelikleri farklı.

İsteyen istediğini yapar, bisiklet sürmek istemediği için veya benim kadar istemediği için kimseye kızamam, bana ne :)