Neden bisiklet dergisi yok?

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar , markete gittiğimde sürekli dergiler görüyorum motor , araba , magazin , çocuk.Kendi hobim ve uğraşım sonucu gözüm raflarda bisiklet ile ilgili şeyler arıyor. Türkiyede motor ve araba dergisi var fakat bisiklet dergisi yok.Mesela dergide bisiklet incelemeleri , karşılaştırmalar , önemli bilgilendirmeler , röportajlar vs .... olsa ne güzel olur.Acaba böyle bir dergi girişimine bulunulsa satılır mı? sonuçta ülkede az çok bisiklet kullanıcısı var.Yorumlarınızı bu konu altında belirtirseniz daha iyi tartışabiliriz :)

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Bunuda şaşılacak pek birşey yok,arz talep meselesi.Blogları okuyarak ve internet üzerinde kısa aramalar yaparak, dergi içeriğinden daha çok bilgi,deneyim ve kwyif alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Şöyle bir şey var ama;

(link)

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Edip Dinçer abi dediğim şey daha çok baskı yapılıcak bir şey.İnternette elbette böyle şeyler var zaten .

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Mart ayında çıkacak diye biliyorum ben..

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@mehmet ulaş

Bu da baskısı olacak bir dergi diye biliyorum. Sadece internet dergisi olarak değil de, gazete bayilerinde bulabileceğin bir dergi olacak.

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
@mehmet ulaş
Cyclist Türkiye... Yukarda Edip koymuş zaten bilgi linkini.. Oradan inceleyebilirsin. Ben açıkçası merakla bekliyorum :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Ben şu anda Cycling Plus ile Triathlon Plus'ı takip ediyorum.
Cycling Plus muhteşem bir dergi. Daha önce ProCycling aldım 1-2 kere ama çok da cezbetmedi beni. Sadece yarışlar ve sporcular hakkında yazılar vardı içinde. Cycling Plus ise tam bir "(link)" dergisi :). Testler, yeni ekipmanlar, bisiklet üzerine yazılar ve sair var. Her ay geldiğinde 5 gün içinde yalayıp yutuyorum..

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Sokakta bisikletli görünce uzaylı görmüş gibi bakan zihniyetler varken bisiklet dergisi beklememek gerekli bence

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Bisikletin bizdeki karşılığının bir oyuncak çeşidi olmasından kaynaklı. Zamanla bu anlayış değişecek ve bisiklet dergileri çıkacaktır. Yaşam şekli olmaya başladı zaten.

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.905
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dergi olmamasını bisiklete olan bakış açısına bağlamak yanlış olur. Bisikletlilere uzaylı gözüyle bakılması veya bisikletin oyuncak olarak görülmesine bağlamak da aynı şekilde, zira bi ülkede oyuncaklarla ilgili de uzaylılarla ilgili de dergiler çıkabilir.

Bu eksikliğin sebebi ilgi olmamasıyla ilgili, kimsenin elini taşın altına sokmamasıyla ilgili veya farklı platformlarda var olan kaynakların (bisikletforum gibi) etkinliği sebebiyle böyle bi şeye gerek olmamasıyla da ilgili olabilir.

Neden ülkemizde bisiklet dergisi olmadığıyla ilgili şahsi fikrimi de bu vesileyle belirtmiş oldum.

• Beğen
Tepkiler: aertan

Selahattin Aydın

Aktif Üye
Tepki
112
Bisiklet
Trek
Yukarıda da bir arkadaşın belirttiği gibi arz talep dengesi diye düşünüyorum. Nasıl bir arz insanların çoğu okumayı sevmemesinden kaynaklı. Yalnız şundan eminim ki forum sakinlerinin çoğu böyle bir dergi yayınlanmış olursa alır. Kaldı ki birde forumdan haberdar olmayan, foruma takılmayan yada benzeri gibi çok fazla bisikletli var. Reklam amaçlı değil bilgi ve model bakımından söylüyorum fotoatlas dergisi. Bu dergi 6 ayda bir çıkıyor. Yaz ve kış diye. Sabırla yayınlamasını beklediğim bir dergi.
inşallah en azından büyük marketlerde bulabileceğimiz bir dergi olur.

• Beğen
Tepkiler: mehmet ulaş