Ne yapmalıyım?

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
Ya beyler elımde 2000$ para var ve aılem bısıklet almama ızın vermıyor daha once satın aldım sedano 781 ameoba hussar ve whistle huron ama sattılar 2.elde guvenlık konusunda endıselıler herneyse sızce nasıl ıkna edebılırım daha oncede 2 seneye kadar bısıklet konusunda deneyımım var ve su an 16 yasındayım bıraz daha ustalasmıs ıstıyorum sırf benı bısıkletten uzak tutmak ıcın yurtta kalıyorum ama her ders calısmaya kalktıgımda hayaller benı alıp goturuyor olmuyacak kesın benım bı gıant xtc2 almam lazım neler yapabılırım?
Nasıl ınandırabılırım?
Nasıl ıkna edebılırım?

Scudo

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
Yazı hafıf yanlıs olmus bisikletlerimi 2.elde sattılar
ve guvenlık konusunda endıselıler.

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Güzel kardeşim ne denilebilir ki;

Öncelikle elinde bisiklet için 2000$ gibi bir paranın olması güzel bir şey. Kaldıki ailen senin bisikete bindirmemek için elinden geleni yapıp sırf bu yüzedende seni yurda vermişlerse bize bi söz kalmaz söylicek.

Allah yardımcın olsun..

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@Tolga Ayla

Benı bısıkletden kısıtlamadan once bısıklet benım ıcın hobıydı ama sımdı amac halıne donustu nolursa olsun alıcam

Tepki
30
@alıyılmaz
yasaklar hep cezbeder insanı.Yaşın gereği inadını anlıyorum amacın aslında çok masum ama yinede aileni ikna etmeye ve onaylarını almaya çalış derim bunun nasıl yapılacağını sormuşsun da bunun cevabı sende konuşmaya çalış anlamaya çalış kendini ailenin yerine koy ve endişelerini onların gözünden görmeye çalış neden karşı olduklarını bi düşün ... Unutma keskin sirke kübüne zarar sırf ailene karşı çıkma pahasına kendine ve sevdiklerine zarar verme ....:in:

• Beğen

cakarenes

Üye
Tepki
31
hocam aynı durumdan müzdaribiz,ben bisikleti alıp,getireceğim bakalım ne diyecekler? :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu gibi durumlarda, en iyisi biraz inattır. :) O paraya motor vs alırım derseniz belki ikna olabilirler. Onlara bisikletin faydalarını, özellikle kaliteli, pahalı bisikletin getirdiği zevki anlatırsanızda belki bir çözüm olabilir. :)

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
bisiklet ve yaşama etkileri hakkında gayet felsefi yaklaşın belki bir işe yarar :D

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
QUOTE=alıyılmaz;1044965]Benı bısıkletden kısıtlamadan once bısıklet benım ıcın hobıydı ama sımdı amac halıne donustu nolursa olsun alıcam

Kardeş, güzel bir amaç. Ama aile mutlaka doğruları söyler ve seni yönlendirir. Asla aksini düşünme. Aile’nin amacı senin geleceğin için okuman ve kendi Ayakları’nın üzerinde durma mantığıdır. Tabi, sende yurtta kalmanı, bisikletten uzaklaştırılmak olarak algılamamışsın. Bir aile asla bu konu için çocuğunu yurt vs. yerlere bırakmaz. Sen bence aileni dinle. Bisikletle ilgili illaki binmek istiyorum diyorsan, Normal bir şeyler al ve kendini tatmin et. Ama Güvenilir kişilerden al. Tanıdıklara danış yani.;)

Sen , Aileni dinle.Başarılar..

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@nilufer eris

Doğru dıyorsunuz ama ıste dedıgınız gıbı yasaklar cezbedıyor ınsanı bıde yastan heralde 16 genclık donemı vs ama bakalım bı kez daha konusucam bu 2. konusmam olucak olmazsa olmaz dıyıp vazgecebılırım...

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@İsmet Enes ÇAKAR

Hocam ozellıkle senın cevabını beklıyorum!!
Bu gibi durumlarda, en iyisi biraz inattır. :) O paraya motor vs alırım derseniz belki ikna olabilirler. Onlara bisikletin faydalarını, özellikle kaliteli, pahalı bisikletin getirdiği zevki anlatırsanızda belki bir çözüm olabilir. :)
İnat belkı ıyıdır de once tabıı aıledekı mutluluk onlar mutsuz olduktan sonra bısıkletın degerı kalmaz...
bisiklet ve yaşama etkileri hakkında gayet felsefi yaklaşın belki bir işe yarar :D
Olabilir de evde avukat abi var o bu felsefık yaklasımları yemez.
Kardeş, güzel bir amaç. Ama aile mutlaka doğruları söyler ve seni yönlendirir. Asla aksini düşünme. Aile’nin amacı senin geleceğin için okuman ve kendi Ayakları’nın üzerinde durma mantığıdır. Tabi, sende yurtta kalmanı, bisikletten uzaklaştırılmak olarak algılamamışsın. Bir aile asla bu konu için çocuğunu yurt vs. yerlere bırakmaz. Sen bence aileni dinle. Bisikletle ilgili illaki binmek istiyorum diyorsan, Normal bir şeyler al ve kendini tatmin et. Ama Güvenilir kişilerden al. Tanıdıklara danış yani.;)

Sen , Aileni dinle.Başarılar..
Valla dogru dıyorsunuz son sans bı kere daha soyleycgım olmazsa olmaz deyıp oturup kenara parayıda baska ıslere kullanabılırım!!

kardeşim bak bende calısıorum baya yuklu mıktada bısıklete para verdım kron xc4000 aldım aıleeme danısmadan ama bılıordumkı aılem cok kızıp bana kötu dvrancaklar aılem hep spor faalıyetım acısından bana destekcı olmadı ama ben ınadına hep spor yaptım. bısıkletı aldım ewe goturdum dedım hocam bana bunu bana verdı kullanmam ıcın onlar dedı emanet mal ı gotur falan sımdı bıse demıorlar yola cıktıgımda kızıolar antreman yaparken bakakalım zaman göstercek benım halımıde ;)

Valla kardesım benımde eve bısıklet goturdugum zamanlar oldu emanet hemde gercek emanet senınkı gıbı uckagıt degıl hemen 1 saat sonra arkadasa gerı teslım ettırdıler.Kendım bısıklet aldım sattılar benım durum senınkınden daha fena :)

cakarenes

Üye
Tepki
31
Bizimkilere konuyu dün tekrar açtım,para biriktirdim,bisiklet alıcam diye.Olmaz filan dediler,üniversiteye gidince istediğini yaparsın dediler.Ben de onların izni olmadan almayayım bari dedim.Şimdi üniversiteyi bekliycez galiba :( Bugün de okulun oralarda bisiklet sürenleri görünce ne özenmiştim

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@İsmet Enes ÇAKAR

Üzüldüm ya sizden gelıcek iyi icerikli bir mesajla bende gaza gelıp konusurdum :S

Özgür_Aksoy

Daimi Üye
Tepki
377
ailenin bisiklet aldırmama gerekçesi "düşersin, araba çarpar, üzerine meteor düşer" tarzı yaklaşımlar mı yoksa okul ders meseleleri ile ilgili mi? okul ders meselesiyse bisikletin okuluna engel olmayacağını filan bir şekilde ikna et derim.

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@Özgür_Aksoy

Okul degıl dusersin araba carpar meteor duser yıldız kayar helıkopter duser vs

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
yurtta kalıyorsan bence alma koymak dert olabilir..ondan daha önemlisi aileni hem dinle hem dinleme..dinle; dediğini hemen yapma..dinleme; yapacağın işin getirisini hesaplayıp sorumlulukları üzerine alıyorsan git al bisikleti...

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@Mustafa Acar

yanı bende bı dahakı adımı dusunurek yapıcam ısımı tesekkurler...
Tesekkurler...

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@nilufer eris

Bir bayan gözünden yaklaşım :D
Forumda 100 e yakın böyle konu gördüm ama hiçbir erkekten böyle birşey okumadım :D
Benden sana öneri madem senin için artık bir amaç olmuş ders çalışmana vesile yap.Elinden geldiği kadar çalış notlarını yükselt sonra duygu sömürüsü yap.O kadar başarılıyım parasını da kendim vermeme rağmen bisiklet almıyorsunuz ya bana helal olsun de.Bence en etkili ve en vurucu yöntem bu olur.Bende de izin var para yok :) babam madem bisiklete o kadar para vericen biriktir ver diyor :)

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@M.Burak KARADAĞ

Valla senın durumun benımkınden daha kolay benımde tek sıkıntım para olsa dısımı sıkar bırıktırır alırdım.Ama benım sorun daha buyuk neyse benım 10.sınıf ogrenısıyım ve 1 tane kırık var ama dıger notlarda pek ıc acıcı degıl ama dedıgınız taktık ıse yarayabılır denıycm tesekkurler...

• Beğen