Ne tür kilit kullanıyorsunuz ?

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
Kilit kullanmayı gerektirecek kadar bisikletimi biryere bırakıp gideceğimi düşünmüyorum ama bulunmasına fayda var ne olur ne olmaz...

Şunun gibi bi kablo alsam nasıl bi kilit takacağım ucuna :bilmiom:

(link)

http://i.ebayimg.com/t/Kryptonite-KryptoFlex-Looped-Cable-4x10mm-1004-Bicycle-Security-Bike-Steel-/00/s/NDE1WDI2Mg==/$(KGrHqR,!rIE-pY8fKflBP31yHw52Q~~60_12.JPG

Bir de şunu gördüm;

(link)

http://i.ebayimg.com/t/Kryptonite-Kryptoflex-Cable-Lock-with-Key-6-x-8mm-/00/s/MzEyWDM1MA==/z/K6cAAOxyyF5RPQyh/$T2eC16hHJGkE9no8jDj1BRPQyh0rCw~~60_12.JPG

Bunlar baya ağır olur gibi geliyor bana ama ne yapalım. Önerebileceğiniz başka modeller var mı ?

Scudo

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
bisikleti kilitlemeniz hırsızın süresini uzatır sadece gözünüzün önünde dursa bile dalgınlıkla gidebilir altınızdan ayırmayın bence

o kilitlerde pek bi işe yaramaz bundan nasıl kurtulursunuz onu düşünün :)
http://images.gittigidiyor.com/5551/Kublon-Demirci-Makasi-Demir-Kesme-Makasi-24-Luk__55512819_0.jpg

Tepki
0
Ben bu kilitten kullanıyorum gayet güzel levyeyle kıracak gibi bir kilit değil epey zaman kazandırıyor. Bir yerlere giderken mutlaka soruyorum bisiklet koyacak yer varmi diye olmazsa bu kilidi alıyorum, çok ağır fakat sırt çantasıyla taşıdığım için problem olmuyor. Tavsiye ederim. Makasın kesmediği zincir yok fakat 8mm zinciride kesecek makas biraz büyük olmalı diye düşünüyorum.
http://www.masterlock.eu/apps/utilities/img.jsp?i=MLEU_8391_grp.jpg&w=600&u=3&cs=1

Tuncay K.

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Merida
ben Tchibo'dan aldım. kilit çok kalın. içinde örülmüş çelik tel var, dışı ise sert silikon ile kaplanmış.

Her nekadar hertürlü kilit olayı güven vermesede çok uzun süreli bisikleti yanlız başına bırakmamak en iyisi.

Özel onur

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Ghost
Evet kilit olayında bende tavsiye bekliyorum. Zira çalınma hikayelerini okuduktan sonra bir yerlerde bırakamıyorum bisikleti...

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
(link)

Ben bu kilidi kullanıyorum oldukça kalın ve uzun. Hem kadroyu, hem ön ve arka tekeri aynı anda kilitleyebiliyor. Anahtarla uğraşmak istemediğim için şifreli aldım ama hata mı ettim bilmiyorum. Kadroya monte taşıma aparatı var. Bu nedenle taşınması da kolay.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Birde kilitlerken jantlara ve seleyede dikkat etmek lazım bisikletinizin başına geldiğinizde kadroyla başbaşa kalabilirsiniz. :)

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
Jandarmanın eskiden kelepçe olarak kullandığı aşağıdaki zinciri kullanıyorum.

Antika sayılır, safi çeliktir. şşşŞtt :)

(link)

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
bana da lazım bir kilit sele borusunda vs. taşınabilen ağır olmayan maksat polise çalındı diye gidersek kilidi vardı demeye yüzümüz olsun , Çalınmasını da Allah göstermesin ama oluyor öyle vakalar :(

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Sürpriiiizzz :D

(link)

Bunun daha ufakları var, cebe sığanları, ve sandığınızdan uzun bir zamandan beri kullanıyorlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@volkert

Çarşının göbeğinde bunu veya cep boyunu kullanacaklarını düşünmüyorsunuz değil mi? :)

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Yok, çarşının ortasında olmaz herhalde.Ama tenhada olanı affetmezler.Gerçi hepsinde yoktur böyle aletler ama bana bunu söyleyen zincir almak için gittiğim hırdavatçı.En kalın, kesilemez zinciri sormuştum, "hiç boşuna uğraşma" demişti :)

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Ben kapalı garajda galvaniz kapli kalın zincir ile bağlıyorum.2metre boyunda ve takım arkadaşı 70mm kroks yassı kilit daha da çalan olursa zaten şikayetçi olmam:alkis:
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: tt2000