Ne tür bir yarışçı olurdunuz ve neden?

Konu, Serbest Kürsü kategorisinde Kazuya tarafından 24 Ekim 2016 tarihinde paylaşıldı.

1. Kazuya

Kazuya Omnia Causa Fiunt

Adı:
    Emrah
    Bisiklet:
    Specialized
    Sponsorlu Merhabalar,
    2016 sezonunun sonuna geldiğimiz şu günlerde yarış tipleri ile ilgili bir konu açmak istedim.
    Konu başlığında da belirttiğim gibi, eğer bir bisiklet yarışçısı olsanız ne tür bir yarışçı olurdunuz? Yani, dağlarda fark kovalayan bir yokuşçu mu? Bahar klasikleri gibi tek günlük yarışlarda yarışan bir klasikçi mi? Yokuşları takım yardımı ile atlatan ve fakat son 500 deki patlayıcı gücü ile fark yaratan bir sprinter mi? Dev cüssesiyle bisikletçiden çok vücut geliştirmeciyi andıran bir pist yarışçısı mı? Yoksa kimilerine göre saf hızı ve saf yarışçılığı ortaya çıkaran bir zamana karşıcı mı?

Buna verile cevap aslında bisikletçi kimliğimizi de ortaya çıkarıyor.

Ben kendi adıma klasikçi olurdum her halde. Yokuşları çok seviyorum ama 20 gün ortalama 150 km'lik yarışlarda yarışmak istemezdim. Ya da pisti tercih ederdim. İlk izlendiğinde çamaşır makinesini izlemek gibi görünen bu yarışlar biraz öğrenince gerçekten çok zevkli.

Not: Soruyu yol bisikleti odaklı sordum çünkü dağ bisikleti yarışlarını hiç bilmiyorum ama yanıtlar o yonde de olabilir elbette:)

1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat