Ne tür bir bisiklet almam gerek?

EMREPOYRAZ

Üye
Tepki
1
Selamlar, aslında çeşit bol , parametreler fazla böyle olunca insanların kafası karışıyor.

İzmir Urlada yaşiyorum, işe gidip gelirken bisikleti yazın kullanmak istiyorum, gidiş dönüş toplam 30 km yol mesafem var yol asfalt fakat, tırtıklı yani kaymak gibi değil.
Boyum 1.73 ve kg 80kg civarında. Tüm gün ofiste çalıştığım için spor amaçlı yapmak istiyorum. Scott markası baya övülüyor, bütcem 800-1300 TL arasında. Önerebileceğiniz marka modeller ve aksesuarları paylaşırsanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: muratt35
Scudo

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
city bike size uygun olur bence , yol bisikleti o yolda zorlanır sizi rahatsız edebilir , MTB ise fazla gelir zaten araziye cıkıcam dememişsiniz. En uygunu Şehir bisikletleridir , marka model tavsiyesini daha tecrübeli arkadaşlar yapar umarım

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
mesafeniz 30 km gibi kısa bir mesafe olduğundan MTB kullanılabilir,sorun olmaz bence. MTB lastikleri kalın ve dişli olduğu için uzun mesafelerde yorar ama bu lastiklerin yol tutuş ve kolay kolay patlamama avantajını da düşünmek lazım.

Urladaki yolalrı iyi biliyorum, bence mesafeniz kısa olduğundan Hybrid bisiklet size daha uygun. Hybrid bisikletler görünüşte MTB ama lastikleri daha incedir. Size tavsiyem düşük kadrolu yüksek donanımlı bir bisiklet almaktansa, sağlam kadrolu ama nispeten düşük donanımlı bir bisiklet almanız daha iyi olur, bütçeniz buna müsait. Kadronuz sağlam olduktan sonra ilerde işinizi görmeyen , yetersiz kalan veya bozulan donanımlarınızı tek tek yükseltirsiniz.

Size tavsiyem şu modeller olur;

(link)

(link)

(link)