Ne oluyor bu triatlon federasyonuna?

Murat YILMAZER

Forum Demirbaşı
Tepki
258
Dikkatinizi çektimi bilmiyorum tahminen 2 haftadır triatlon federasyonunun resmi sitesi devre dışı kapkara bi sayfa ve bi duyuru çıkıyor karşımıza,2009 faaliyet takviminden bi haber yok,sadece bi tutanak tutulmuş sanırım bi şikayetten dolayı başka hiç bir açıklama yok.

Scudo

Murat YILMAZER

Forum Demirbaşı
Tepki
258
federasyonla irtibatta olupta konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yeni haberleri burada paylaşırlarsa çok memnun oluruz,teşekkürler

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
Çok komik olduğunu sanmıyorum.Site sürekli güncelleniyor.Yeni duyuruya baktıysanız ve en önemlisi okuduysanız orada her şey yazıyor.Fedarasyon şuan mahkemede,mahkeme sürüyor henüz sonuçlandırılmadı.Sezon şuan kapalı olduğundan takvim henüz verilmiyor yada mahkeme öncelikli oldupundan önem verilmiyor olabilir.Geçen senekinlerin yakın tarihlerinde yada aynı zamanlarında olur.Daha öncesinden 2009 takvimi açıklanmıştı.

Sevgiler,saygılar..

• Beğen
Tepkiler: bikernomad

granocyte

Üye
Tepki
8
çok komik olduğunu sanmıyorsun,
hmm peki o zaman;

(link) bisklet federasyonunun sitesi, bunu nasıl buluyorsun?

(link) atletizm federasyonu,

atletizmin parası çok,bisiklet federasyonun bütçesi triatlondan biraz daha fazla belki o yüzden iyi bir site hazırlamışlardır, o zaman birde triatlondan daha az parası olan federasyonlara bakalım;

(link) oryantiring federasyonunun sitesi, bunu nasıl buluyorsun?

(link),
Bilardo federasyonu
bunu nasıl buluyorsun?

(link)
çim hokeyi
bunu nasıl buluyorsun?

gsgm.gov.tr'den diğer bütün federasyonlara bakarak en KÖTÜ sitenin triathlonun sitesi olduğunu görmemek için KÖR olmak gerekir.
site tasarımı artık iyice ucuzlamıştır.Fakat triatlon federasyonun yönetiminde sitenin tasarımını bir firmaya verecek vizyon ve misyon yoktur.Onun yerine bağımsız olması gereken sitenin içeriğini X kulubunde bilgisayar işinden anlayan? birisine yaptırmak daha mantıklıdır.

Site tasarımı için federasyonun parası yok mudur?
Fazlasıyla vardır.
Ama bu parayı başka şekilde harcamak? onlar için daha doğru bir seçimdir.

Sonuç olarak site türkiyede triathlonu anlatan, yansıtan bir site değil.
ilkokula 1'e giden bir öğrenci bile daha iyisini yapabilir.

Genç arkadaşım OnurCalp,
seni bu tür yorumlar yaparken daha objektif olmaya davet ediyorum.

Federasyonun seçim süreci ile de bayagı bilgilisin gördüğüm kadarıyla,Mahkeme hakkında başka neler biliyorsun bizimle paylaşırmısın?
Benim bildiğim GSGM, federasyonun seçimini son gün durdurdu.Onu da GSGM'nin sayfasında okudum.((link))

@OnurCalp

Murat YILMAZER

Forum Demirbaşı
Tepki
258
Selam Onur arkadaşımın görüşüne bende katılmıyorum,federasyon sporculara karşı sorumluluklarının yeterince farkında değil,gerekli duyuruları zamanında yapmadıklarını düşünüyorum.
Mesela 2 yıldır balıkesir duatlonu faaliyet takviminde yer alıyor,bi bakıyoruz son hafta iptal edilmiş,tabiki yarış iptal edilebilir ama bu yarışlara aylarca hazırlanan sporcuya bi açıklama yapılması gerekmezmi sizce?maddi sorunlar,parkur bulunamaması,falan,filan gibi...

Sadece bi açıklama bekliyoruz ama yok,bu yılki izmir duatlonu yarışa bir hafta kala açıklanıyor federasyonun sitesinde,biraz geç değilmi?düşünüldüğünde buna benzer eksiklikler çıkacaktır,önemli olan eksikleri giderip,aynı hataları üstüste yapmamak,ayrıca federasyonun takdir edilecek yönleride var tabiki bunuda görmezden gelmiyoruz,istediğimiz daha sıcak daha samimi bir federasyon sporcu ilişkisi.

granocyte arkadaşımın yorumunu haklı buldum
""gsgm.gov.tr'den diğer bütün federasyonlara bakarak en KÖTÜ sitenin triathlonun sitesi olduğunu görmemek için KÖR olmak gerekir.
site tasarımı artık iyice ucuzlamıştır.Fakat triatlon federasyonun yönetiminde sitenin tasarımını bir firmaya verecek vizyon ve misyon yoktur.Onun yerine bağımsız olması gereken sitenin içeriğini X kulubunde bilgisayar işinden anlayan? birisine yaptırmak daha mantıklıdır.

Site tasarımı için federasyonun parası yok mudur?
Fazlasıyla vardır.
Ama bu parayı başka şekilde harcamak? onlar için daha doğru bir seçimdir.""

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
Merhabalar:
Yanlış anlaşılma;triathlon sitesine mükemmel bir site Türkiye'deki en iyi fedarasyon sitesi;üstüne yok demiyorum.Bu komik değil ÜZÜCÜ.Yorumlarınıza bende katılıyorum ama komik olduğuna katılamıyorum.Parası varmı ? Evet var.O siteyi yaptırmak çok mu zor hayır değil.Bende bilgisayarcıyım Ege Üniversitesinde Bilgisayar;yazılıyım müh. okuyorum.Neyin ne olduğunu nasıl yapıldığını anlıyorum işte azıcık.

2007 senesinde Balıkesirde yarışma oldu.2008 de Balıkesirden önce ve sonraki 1 er yarış iptal edildi.Toplam 3 yarış iptal.
Fedarasyona mail attık
-- "Boşuna mı antrenman yapıyoruz ? Neden yarışlar iptal oluyor ? " Fedarasyondan gelen cevap :
-- "Siz nasıl konuşuyorsunuz yaptığınız bir suçtur"

Antrenman yapıp;yarışamamak şuçmuş.. Herneyse..

Fedarasyon şuan bekleme sürecinde;en son halinden beri herhangi bir değişiklik yok diye biliyorum.

Bakalım 2009 sezonu nasıl olucak;beklentiler büyük ama ne kadarı olucak ne olucak bekleyip göreceğiz.

Sevgiler;saygılar..

Murat YILMAZER

Forum Demirbaşı
Tepki
258
Ne diyelim inşallah yeni yılda böyle aksaklıklar yaşamayız.Hep beraber daha güzel,daha rekabetli ama centilmence bi yarış sezonu diliyorum herkese...!

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
2000 yılının başında Triatlonun geleceği o kadar parlak görünüyordu ki, biz bisiklet branşını kesinlikle geçeceğinden bir ara çok emindik.
Ama şimdi yanıldığımızı anlıyorum, bisiklet sporunda bir patlama Triatlonda da bana göre bi çöküş var.

• Beğen
Tepkiler: granocyte

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
Aynen öyle triathlon da patlama beklerken bisiklet atak yaptı..Bir ara tam gelişiyordu sonra ne olduysa oldu işte kitlendi nedense artık...!

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Mahkeme 2004 te yapılan bir genel kurulla ilgili. İlk mahkeme Federasyon aleyhine (genel kurul usulüne uygun yapılmadığı için) bir karar vermiş ama bu karar federasyonca temyiz edilmiş, o dava sonuçlanmadan yeni genel kurul yapılmasına da davayı açanlar itiraz etmiş, bu nedenle bu seneki genel kurul GSGM kararıyla durdurulmuş.
Federasyonun sitesinde yer alan belgelerden benim anladığım bunlar.

granocyte

Üye
Tepki
8
@ultegrax

Kesinlikle katılıyorum.

2000 li yıllarda dağ bisikleti triatlonun çok gerisindeydi.
Şimdi ise MTB aldı başını gitti, hem rekreasyon sporcusu hem de performans sporcusu sayısı bir hayli fazla.
Doğru zamanda doğru insanlar doğru işler yaptılar.Yapmaya devam ediyorlar.
MTB'yle çok fazla ilgim yok sadece dışardan gördüklerimi değerlendiriyorum.
Bundan dolayıda istikrarlı bir şekilde başarılı oluyorlar.
Londra 2012'ye eminim en az 2 sporcu ile katılacaklar...
Sevgiler

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Son yapılan seçimde haksızlık yapıldığı gerekçesiyle federasyon mahkemelikti zaten, mahkemeyi kaybetti fakat temize gitti...
Şu anda (federasyon başkanlarının en az lise mezunu olması şartı) kuralı nedeniyle federasyon yönetimi düşürüldü çünkü maalesef sevgili başkanımız lise mezunu bile değilmiş ki bu yaptığı işlerin kalitesinden de anlaşılıyordu zaten...
bundan doalyı gençlik spor müdürlüğü yöentime el koymuş durumda, federasyon da mahkemelik olduğu için yeni seçim yapılamıyor, zaten eski başkan bu kuraldan dolayı kendisi seçime giremeyecek ve yardımcısını aday olarak gösteriyor...
4 senedir bisiklet camiasının içindeydim yaptıkları organizasyonları gelişimlerini ve ulaştıkları yerlere şahit oldum, yapılan avrupa dağ bisikleti şampiyonası yoğun katılımlı cumhurbaşkanlığı turu gerçekten alkışı hakedecek nitelikte organizasyonlardı tabii her yerde olduğu gibi dağ bisikletinde de çalkantılar oldu, 2006 da 20 yarış koşmuşken 2007 ve 2008 de bu sayılar yarıdan aza indi, kapadokya gibi yıllardan bu yana yapılan organizasyonların kalitesi düştü, alanya yarışı abuk sabuk yerlere alındı ama buna rağmen bisiklet sevgisi dinmedi, baştaki kişiler her ne kadar hatalar yapmış olsalar da eskiye göre kaliteyi düşürmüş olsalarda gene de özveriyle çalışmasını bildiler ve işlerinin başındalar.... Saygılarımla Duygun Yurteri...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
bu yılki seçim sürecinde gsgm artık federasyon başkanlarının lise mezunundan aşağı olamayacağı kararı aldıktan sonra Görevdeki Başkanın yeni dönemde aday olamayacağı ancak destekleyeceği sonucunu doğurdu.Yeni dönemde Başkan adaylarından Ahmet Tahıllıoğlu mahkemeyi kazandıkları ve yapılan seçimin iptal olacağı ve yeni seçim içinde gsgm sürecinde olacağından aday olmadı .Ancak Halil Kılıçoğlu seçim sürecinde kendilerine yasal bir durudurma gelmediğinden devam etti.Gsgm yeni başkanlıkta lise mezunu olma şartı nedeniyle yerine başka aday göstererek kasım ayı sonucuna gelindi Bu sırada dediğim gibi Ahmet tahıllıoğluda seçim iptal olacağını düüşünerek adaylığını koymamıştı.Seçim tek adayla sürece devam etti .Ancak kasımın son cuma günü öğleden sonra gsgm aynı anda içlerinide Triahtlon federsyonu da olmak üzere iptal kararı aldı bu sırada bir çok kulüpte Ankarada cumartesi olacak seçim için çoktan yoolara düşmüştü veya orada idi.Sonuçta süreç gsgm de hala ses yok bu arada gsgm nin başındaki Beşir Atalayda istifa edince tam bir boşlukta kaldı.Şimdi ne olacak en yakın 30-40 günden itibaren seçim olamaz bazı bürokratik engelleri kaldıramazlar ise.Ne olur kaybeden Triahtlon spor ve sporcu her zamnki gibi .Yanlız şöyle bir durum var şu an Türkiyede Triahtlon gelişiminden beklen çok .Şu an Kimse üstüne alınmasın ama Yüzme -Bisiklet ve Atletizm(uzun mesafe bazında) de neki triahtlonda bir atılım yapsın?Basit değil bir branşı yapmakta zorlanan kişiler ve kurumlar aniden 3 branta bir anda gelişme göstrecek şu an en iyi olarak adlandırdığımız okan olsun eren olsun bıraktılar şu an mert bu yol ayrımında bu sprocular hep bireysel özverileri ile bir yere gelip mücadele ettiler.ama onlarda gerçeği görüp hayatlarını böyle kazanamaycaklarını anlayıp koptular.daha çok uzun yıllar bu branşta bir gelişim kolay değil bisiklet ve atletizmin kuruluş tarihleri bazında değerlendirirsek ortada gerçek bir başarı yok .Ha bir kaç isim vererek bunlar ne yaptı denilebilir.Biz kişilerle ilgilenmiyoruz onlar dedğim gibi sadece kendi başarısı olarak görüyorum devletin sistemi ile değil.Bir Mehmet Terzi-Hamza Yerlikaya-Sürayya Ayhan-vs kendi çırpınışları ile.
Saygılarımla

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
Arkadaşalar bilenlerin bildiği bilmeyenlerinde öğreneceği gibi federasyon seçimleri iptal edildi.karar federasyonun resmi sitesinde herkes tarafından görülüyor.Mahkeme kararının görülmesi ve diger bilgilerin görünmemesi sadece yapılacak yeni seçimlerde tarafsızlık için.Bu bir fair play'dir aslında.çünkü mevcut sitede federasyona övgü niteliğinde basında çıkan yazılar vs.vardı.
Ayrıca site bir satış sitesi değil ki süslü püslü olsun.Ha! bu arada ben seçimlerde delege filan değilim.Kimsenin adamı filan da değilim.Ama iki Türk bir araya gelince neden sadece eleştiri yapar da yapıcı olmaz hiç,kahroluyorum.
Bisiklet federasyonun kuruluşuna bakın triatlon federsayonun kuruluşuna bakın.Kaç sene fark var.Benim el kadar bebeyken ilk seyrettiğim yarışta Erol Küçükbakırcı vardı.o zaman benim bir bisikletim olsa da ben de bisikletçi olsam dedim.Çoğunuz protein bile değildiniz.triatlon federasyonun kuruluşu/bisiklet federasyonundan ayrılışı ise 2000 dir.
Ben 2008 gelibolu triatlonunda Sayın Halil Kılıçoğlu'na büyük bir eleştiride bulundum.Nezaketi ile verdiği cevaptan hala utanırım.

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Evet sinirlenmeye gerek yok, ayrıca liselerde, üniversitelerde "federasyon başkanlığı" bölümü olmadığından lise mezunu , üniversite mezunu olmanın da bu işlerle doğrudan ilgisi yok. Elbette eski başarılı sporcular bu işleri yapsa daha iyi ama sporcu olmayan bu işleri yapamaz,başaramaz diye kesin bir şey söylenebilir mi?

granocyte

Üye
Tepki
8
@bikernomad

Triatlonun sitesi satış sitesidir;Türkiye'de triathlonu Türkiye'deki potansiyel sporculara satar, yurt dışındaki triatletlere satar.Türkiye'de sponsor olma potansiyeli olanlara satar.Kısaca triathlonu satar...
Diğer federasyonların sitelerini gönderdim bir başka yanıtımda.Anladığım kadarıyla sitenin bu hali sadece siz ve Halil Kılıçoğlu yandaşlarını tatmin ediyor.Yanlış anlamayın taraf olduğunuzu söylemiyorum.
Ben ama tarafım, triathlona kötülük yapanların karşısındayım...
Benim 2008 Geklibolu triathlonundan hatırladığım; Federasyonun imkanları ile ya da başka imkanlar ile! alınan kaskların herkese hakeden haketmeyen dağıtılması.Sağlık için spor federasyonu böyle bir aktivite yapsa anlarım fakat Triathlon federasyonu böyle saçma sapan anlamsız bir aktivite yapınca anlamak çok zor.Amatörce, faydasız yapılmış bir olay.

Ben dağ bisikletinin gelişimininden bahsediyorum siz hala triatlonun bisikletten
ayrılmasından bahsediyorsunuz?
Ben bir bağlantı göremedim.
Dağ bisikletindeki federasyon yöneticilerinin başarıları hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yoksa bu başarıları görmezden gelmek daha mı mantıklı sizce?

Eleştiri organizasyonları daha başarılı hale getirir.Eleştiri uygun yapılırsa yapıcıdır.Ortada ne varki triathlon adına övelim.Tabii ki eleştireceğim, eleştireceğiz...

Sevgiler...

@mcaliskan23

Bencede sinirlenmeyelim, ortada ne varki birileri Türkiye'de triathlonu katlediyor.Biz sinirlenmeyelim tepki göstermeyelim.Türkiyede triathlon geriye gitsin biz bakalım, görmezden gelelim...

Lise mezunu olupta başarılı olan federasyon başkanı tabiiki olabilir ama bu kişi son 2 yönetimde başkan olan kişi kesinlikle değildir.
Bu sporla ilgili bu sporu yapmış yapmamış fayda sağlayabilecek bir lise mezunu varsa çıksın ortay seçimler yakında.
Bu işleri rant kapısı görmeyen herkes bu işi yapabilir...

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
@granocyte
Yahu kardeşim siz kimseyi tanımnadan eleştirmemişsiniz,
saldırmışsınız resmem.Neyse!ben yazdılarınızdan seçtiklerimi dilimin döndüğü kadar cevaplayayım.-Biz büyük ihtimal 2009 yarışlarına katılamayacağız.Klubün takımı gözden çıkarmış olması ihtimali yüksek.Yani kızması gereken varsa sizden çok ben sporcularım.Bin tane şey söyleyebiliriz.Önümüze geleni suçlayabiliriz filan.ben çok iyi derecelerimiz olmadığı için adamların bizi iplemediğini düşünerek kendimizde suç buluyorum.Benim seçimlerde oy hakkım filan da yok.Zor işler hep bana,gezme tozma filan başkalarına.o da ipimde değil.
-Kask ot çöp vs.Ben hiçbir yarışmada ne bunların sırasına girer ne alırım.Sporcularımada ilgilenmeyin derim.Alırlarlasa kızmam.15 liralık kaskın neresinde koşulur bilmem.
-Federasyonu beğenmiyorsanız yapılacak ilk seçimlerde daha iyi yapacak insanların yanında yer alır desteğinizi verirsiniz. Vs.En iyi yapabileceklerin seçilmesine kimin ne itirazı olsun ki.iyi niyetli camianın bir tek ortak dileği olabilir.O da bu sporun parmak ısırtan dereceler yapması.bizler de Belaruslu, Rus,vs. milletlerin haset dolu bakışkarından pek bi haz duyalım.
-Menü başlığına bakarsanız yazınızın yayınlandığı yerin triatlon menüsü olduğunu görürsünüz.dağ bisikletinin gelişmesi elbette çok güzel.AMA!Kimseyi kulağından tutup zorla triatloncu yapamayız.Çok zor bir spor olduğu için yapmak isteyen az.dağ bisikletine binen ise çok fazla.Yapacak birşey yok.Demokratik ülkelerde genel kuraldır.İnsanları birşeye zorlayamazsınız.Ancak özendirici tedbirler alınabilir.Ben üstüme düşeni fazlasıyla yaptım.Daha fazlasını yapmaya da şimdilik pek niyetim yok.(İşyerim klüp binası gibi oldu da.yersizlikten.)
SON SÖZ:eleştirmek ayrı.Cılkını çıkarıp saldırmak ayrı.Benim en baştan dediğim de buydu.Lütfen okuduğunuzu doğru anlayın.Kızgınsanız ara verin. Tekrar düşünüp sonra karar verin neler yazacağınıza.Ve de yazdıklarınız yararlı şeyler olsun,herkese faydalı olacak.
okuyan herkese iyilikler dilerim.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
şu an isim vermek doğru olmaz ama bugün görüştüğüm kişini ifadesi doğruluğunda daha önce dediğim gibi en yakın seçim tarihini şubatın sonu olarak veriyorlar.Yada 10 gün için de tarihin belli olması planlanıyor.Birde bu sitede çözemediğim şey şu an faal antrenör ve sporcu dışında fazlaca yorumcu var.Fakat kimin ne olduğu belli değil çoğu kişiyi mesajlarından ve yorumlarından çıkaramaya çalışıyorum ancak verdikleri cevaplarda çok içinde gibi olupta duyumlarla yorum yazanda fazla gibi gözüküyor.benimde dahil olmak üzere çoğu kişinin kimliği gizli aslında yorum yazarken herkes bunda faydalanıyori.İsteyen katılır isteyen katılmaz ama gene bende dahil olmak üzere herkes kendini göstersin ki daha objektif,saygılı,seviyeli Atatürk ün sporcu için söylediği ahlaki olgunlağa erişmiş yorumlar yapılsın.Veya birlikte kendi sorunlarımızı çoğunuluğu sağlayarak duyurmaya çalışalım.Yoksa böyle bir yere varılmayacak gibi .Ayrıca şu an faal antrenör ve sporcu olarak şu an forumda net iki kişi tanıyorum 1-bikernomad 2-pulsaran ama diğeleri hakkında bir fikrim Yorumlar yapılırken amaç nedir anlayamıyorum .Herkes bir taraf olur destekleyebilir veya taraf olmaz nötr kalır yada karşı görüşü destekeler ama birbirini rencide etmez çünkü burada birbirimiz tanımadan ha bire sert çıkıyoruz ve orada kalıyor taki yeni konuya kadar bir düşünün ilk mesajınızdan beri yazdıklarımızla nereye vardık?nahgi sonucu çıkardık?ortak bir karar alıp federasyon oluşumunda ,yapısında nasıl etkili olduk.mutlak aramızda delege olan var,veya arkadaşı ,eşi ,abisi kulüp başkanı yöneticisi birileri var bunları nasıl etkiliyebilirizki biz daha kendi aramızda kavga eden çocuklar gibiyiz herkes birbirne vurup elinden oyuncağı almaya çalışır gibi kavga ediyoruz.Anlaşalım Arkadaşlar
saygılarımla

Murat YILMAZER

Forum Demirbaşı
Tepki
258
Tria ya bende katılıyorum,herkes isim olarak bile olsa birbirini tanırsa daha şeffaf bi ortam olacağını ve yapılan yorumların daha seviyeli olacağını düşünüyorum,bunun yanında mesela yarış sonuçlarına baktığımızda kimin sürekli yarışlara katıldığını yada kimin hangi yarışta kaçıncı olduğunu görürsek daha iyi olmazmı?katıldığımız yarışlar hakkında görüş alışverişi yapmak kolaylaşır diye düşünüyorum..
Konuyu açan kişi olarak ilk ben tanıtayım kendimi
Nick-Dağcı Adım-Murat YILMAZER Çanakkale'de oturuyorum şimdiye kadar 3 duatlon 1 triatlon yarışına katıldım
2007 Kütahya duatlonu-19.
2008 Kütahya duatlonu-6.
2008 İzmir duatlonu-4.
2008 Gelibolu triatlonu-22:)

Saygılar.!