Ne kadar yol yapar?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar yaklaşık 3-4 yıl önce alınmış olan Canello marka bir bisikletim var bisikletin ortalama fiyatı 200-250tl civarı idi ozamanlar. Babam karne hediyesi almıştı hatta ama sizde tahmin edersiniz ki biraz dandik belkide baya dandik. Ama bende uzun yollara çıkan, yani en azından 50-60km yol yapan insanlara özeniyorum. Sizce bu bisiklet max. ne kadar yol yapabilir? Yani güvenmelimiyim?

Scudo

ekuzyurt

Üye
Tepki
2
İsim
eyüp
Bisiklet
Lapierre
50-60 km çok değil ama 3-4 yıl önce aldıysan o bisikletin biraz bakıma ihtiyacı var,sonra sende rahat bi şekilde yapabilirsin :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bakımdan kastınız ne? Mesela ne yapabilirim evde kendi başıma, WD40 bulunuyor bitek şuanda. :)

Zincir ve Amasör yağlamasını yaptım, onun dışında tozunu aldım, frenler normal. Akordu çok az bozuk ama şimdilik idare eder(miş).

ekuzyurt

Üye
Tepki
2
İsim
eyüp
Bisiklet
Lapierre
Yani değişilmesi gereken parça varsa attırıcı vs yolda bırakmasın diye söyledim.Sen yine de uzağa gitmeden bi kaç kmlik alanda sürde elinde kalırsa bile yakında kalsın.bi sıkıntı olmazsa çık gez

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Gezdirir ama insanı bisikletten soğutur. Yolda biryeri kırılır arıza yapar çok başın ağrır. Akışkanlığı da o kadar iyi değildir gibi. Yine de sen bilirsin tabi bunlar benim tecrübe ile yaşadığım şeyler :)

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak
Tepki
9
İsim
Ahmet Yılmaz
Bisiklet
Carraro
Edindiğim tecrübelere göre elindeki bisikletle uzun yol yaparsın fakat sıkıntı yaşama ihtimalin %55 civarında benim tavsiyem çok uzun yol yapmassın elindeki bisikletle max-15km yaparsın para biriktirip Triban 3: 899 TL alman çok daha iyi olacaktır fiyat ve performans ürünüdür kendisi dostum, iyi günler :)

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
bakımı yapıldıktan sonra uzun yollar yapılmaz diye birşey yok, lastik patlar onarırsın, vites ayarları bozulur ayarlarsın, zamanında vites ayarlarını tutturamadıgımız kalın dişli lastikli çelik bisan ihlaslarla 60+ km çok yaptık hiç birşeyde olmadı, daha iyi bisikletle daha hafif az yorucu performanslı rahat yolculuk yapılır fark budur. imkan varsa tabiki daha iyisi ile yapılır ama imkan yoksa elindekiyle hayallerini gerçekleştirirsin, en güzeli budur.
saygılar sevgiler...

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
(link)

sorsak o bisikletle kaç km gidilir diye 1 kişi dermiydi 10bini devirir diye ? bisan demir kadro en alt seviye shimano viteslerle

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
@Emrah ONAN bence iki bisiklet kıyaslanamaz orada bisikleti bildiğin baştan donatmışlar bu arkadaş o projeyi kendi bisikletine yapmaktansa yenisini alır :)

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Yolda kadrosu kırılmaz sonuçta. Götürün bir bisikletçiye güzel elden geçirsin. Yağını suyunu koysun :) Gidersiniz sonra 50 60km. Uzun mesafe değil bunlar.

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
@Olgun Zengin iki bisikletin birebir kıyaslamasını yapmadım, tourney vites, demir kadro bir bisiklet jantlar biraz daha iyi ve lastikler iyi, bunlar dikkate alınarak yazdım, saygılar