ne alsam

Tepki
0
merhaba ben 25 yaşındayım ve ilk defa bisiklet alacam. yaklaşık ayırdığım bütçe 1500-2000 arası. baktığım kadarıyla aliminyum kadro-hidrolik fren-tam süspansiyon olur gibi düşünüyorum.bisikleti hem yolda hemde dağda kullanacam. dağ bisikleti düşünüyorum. boy 177. sizce ne almalıyım ve yukarda saydığım özellikler doğrumu. verdiğim fiyata gelirmi. yalnız erken cevap yazmanızı istiyorum. bu yaz bisiklete binmekistiyorum. tekrar dan acele cevap bekliyorum. teşekkürler iyi günler......

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Erdal merhaba

Öncelikle foruma hoş geldin.

Kendine başlangıç için çok iyi bir bütçe belirlemişsin, seçiminde herhangi bir maddi engelle karşılaşacağını sanmıyorum.
Dağ bisikleti için sana önerim, sadece önden amortisörlü, önde de kilitlenebilir amortisörlü ve mutlaka rebound (geri tepme) ayarlı, biraz merak-ilgi varsa eğer hidrolik disk frenli (ancak olması şart değil) bir bisiklet bakman.

Eğer forumdan direk "şunu al" diye bir yanıt bekliyorsan bu aşamada çok zor ve kafa karıştırıcı olacaktır senin için. Yapman gereken online mağazaları gezip kendi bütçene ve göz zevkine uygun modelleri elemek ve buraya onları (mümkünse linkleri ile birlikte) marka-model-fiyat şeklinde yazmak. O zaman hepsinin artısını ve eksisini değerlendirmek daha kolay olur.

Şimdiden kolay gelsin sana.

Tepki
0
dediğine baktımda sanırım şunlar
var:
CORRATEC 2009 X VERT EXPERT DISC DAĞ BİSİKLETİ .
Rockhopper Comp Disc [8171-32]

Rockhopper Disc [9182-62]
yorumlarınızı bekliyorum.
birde dağ bisikletinin asfaltaki kullanımı nasıl olur?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şimdilik sadece sedona diyorum.şiddetle tavsiye ediyorum.ağırlık,ölçüt,dayanıklılıkve fiyat açısından bu bütçeyle çok iyi bir sedona alabilirsin.

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
konu yanlış yerde olmuş... bu paraya çok güzel bi corratech, trek, scott, gelir biraz araştırın verdiğiniz iyi para sonuçta o zaman iyice bakın ki çok güzel bi bisiklet alabilesiniz acele etmeyin.

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
Halil'in dediği gibi önden amotisörlü bir bisiklet tercih etmeni tarcih etmeni tavsiye ederim.Donanımı kaliteli boyunuza uygun bir bisiklet almalısınız.Bunların yanında tavsiyelere kulak verin ama sizin bisikletinizi siz seçin.Sonra keşke bunu alsaydım dersiniz gözünüz farklı modeller de kalmasın.

Kolay gelsin.

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
asfaltta da gidecekseniz dağ bisikleti ile yol bisikleti arasında kalan hibridler var onlara da bakın derim. giant, trek veya scott markalarında beğendiğiniz bir orta seviye model işinizi daha çok görür hem asfalt hem arazi kullanımında...

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
eğer güzel bir bisiklet alacaksanız ve birazda milliyetcilik yaparcak olursan ilk olarak Kron XC4000 veya XC5000 veya sedona Bak derim bunlar hem türk malı firma olarak güvenilir

kolay gelsin

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Inanilmaz bir fiat ile 08 GT Zaskar Carbon modelini dusun bence. Asagidaki linki tikla bir goz at,fiat $ 1700 kusur ama bisikleti sepete koyduktan sonra Promotion code olarak 569 girmen lazim $ 262.35 extra indirim icin. Posta eklenmeden onceki $ 1486.65 fiati inanilmaz bir fiat karbon ve bu seviyedeki donanim icin.

(link)

Promotion code 569 Haziran 14'e kadar gecerli ve Performancebike.com daki hemen hemen butun urunlerde gecerli olan % 15 indirim kodudur ! Buda benim bisikletci arkadaslara bir kiyagim olsun ;)

Tepki
0
önce cevap veren herkese teşekkürler. döndüm baktım bisiklet apayrı bir dünya ayrı bir lisan. epeyce alfabesini okumak lazımmış. şimdi ben okuduğum kadarıyla sedona 761 de karar kıldım. yalnız şimdi nerden alayım internet siteleri , garanti durumu vs. bu arad boy 176 hangi kadro boyu.son kez bunlar hakkında da bir şeyler söylerseniz ağzınıza sağlık. şimdiden teşekkürler.