Ne alsam kararsız kaldım

Fatih Y.

Üye
Tepki
0
Ben şehir içinde sürmek icin bisiklet arıyorum. Yeni başlıyacağım icin bütçem 650 tl bi kaç kisi kron xc 250 yi önerdi sizin düşüncelerinizi merak ediyorum. Ayrica yollar sert ve yokuşlu olduğu için mtb daha iyi olur diye düşündüm.
Not: 650 tl verebileceğim son fiyat.

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
mtb istiyorsan düşünmeden alabileceğin bisiklet astro270sv bu fiyata... 1000tl'ye kadar sıfır daha iyi bisiklet bulamadım ben.

(link)
kargo ücreti yok, puanlarla 595tl'ye geliyor world card ile.

kron xc250 de kullanmış biri olarak net söyleyebilirim, kron bunun yanında sıfır.

fotoğrafları için: (link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şehir içinde süreceksen, MTB yanlış seçim. XC250 falan uğraşma bunlarla. Carraro Sportive 221 bakabilirsin. Şehirde şehir bisikleti kullanmak lazım. MTB ile hamallık olur. Pazarlıkla Salcano City Sport 40 veya 50 de düşünebilirsin.

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sert yoldan kastınızı açıklarsanız daha iyi anlaşılır. Yokuşlar en sık kullanılan vites sistemlerini kullanan 18 ve üzeri vitese sahip bisikletlerde tamamen aynıdır. Yol bisikletlerinin dik yokuşlarda sorunu olur ama o fiyata alabileceğiniz en az 21 vitesli bir bisiklette sorun olmayacaktır. Mtb şehir içinde hamallıktır. Çok zorlamayacaksanız tanına bile yaklaşmayın. Size uygun bir model Salcano City Sport 50. 21 vites, aluminyum kadro, kilitlenebilir amortisörlü maşa, Continental Touring plus lastikleri(veya kısaca "kolaysa patlat" lastikleri) ile şehir şartlarını geçin, kötü köy yollarında bile son derece iyi gider. Liste fiyatı 730 tl ama biraz pazarlıkla ve nakit alımda sanıyorum 600'e kadar da düşebilir. Siz taksitle almayı tercih edebilir ve 650'ye almaya çalışabilirsiniz. Sanıyorum bu sizin yokuşlu şehir içinde o fiyata alabileceğiniz en iyi bisiklettir. Tabi City sport 40 biraz zorlayabilirseniz daha iyi olur.
Edit: Benim Ahmetcan bey daha erken davranmış :D

Fatih Y.

Üye
Tepki
0
@Salih Kü

Sert yoldan kastım inişli çıkisli cukurlu falan. Jantlar ezilmesin diye mtb dusundum ben

Fatih Y.

Üye
Tepki
0
Ayrica uzun yol gitmeyide dusuniyorum o nedenle sehir bisikletinden cok yol bisikletleriyle ilgileniyorum

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Yokuş tırmanıyorsanız ve yollar bozuksa bu bisikletlerin hiçbiri sizi kurtarmaz.

Alacağınız en kötü bisikletin yokuş vitesi yani 1:1 vitesi en kötü 22X32 veya 22X36 olmalıdır ki yokuşu rahatça çıkabilesiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Fatih Y.

Uzun yol için uygun olmayan belki de tek tür MTB'dir. Ayrıca kararınız değişiyor, şimdi de yol bisikleti demişsiniz. Yol bisikleti tamamen farklı bir tür.

Şehir bisikleti ile uzun yola da çıkabilirsiniz, hiçbir şey olmaz. Çukura da girersiniz, jant ezilmez. Ucuz MTB ile sağlamlık peşinde koşmak, hayalperestlik olur ayrıca. Siz yukarıdaki önerilere kulak verin. Pişman olmazsınız. MTB ile uzun yol çekilmez, kendinize eziyet etmeyin.

Fatih Y.

Üye
Tepki
0
@ahmetcan44

Haklisiniz fikrim değisiyor :D ne istedigimi bende bilmiyordum. Su aralar bisiklete heveslendim kuzenimde Kron xc 250 yi onerdi o nedenle dag bisikleti dedim pek bilgi sahibi degilim ama sehir bisikletleri hosuma gitmiyo

Fatih Y.

Üye
Tepki
0
@ahmetcan44

Carraro sportive 225 cok hosuma gitti ama butcem yersiz o tarz bisikletler onerebilirseniz sevinirim

yasin çalış

Forum Demirbaşı
Tepki
45
Bisiklet
Giant
@Mert C.

şuanda kron kullanıyorum ve dediğiniz şeye katılmıyorum tamamen kron gayet dayanıklı ve kaliteli bi kadrodur

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Fatih Y.
@ahmetcan44
Umarım yeterlidir.

Fatih Y.

Üye
Tepki
0
Biraz araştırma yaptıktan sonra dediklerinizi daha iyi anladım. Hepinize teşekkürler sanirim bütçemi biraz yükseltip salcano city sport 40 ya da carraro sportive 225 alicam.

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
hepsiburada.com a bak.salcano city sportlar epeyce indirimde.word kart ile alırsan baya puan veriyor aksesuar alabilirsin

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@yasin çalış

kadrosuna değil lafım, ancak bisikleti yalnızca kadro olarak kullanmıyoruz.
sürüş sırasında iki bisikletin rahatlığı arasında dağlar kadar fark var...
xc250 de fiyatına göre iyidir ancak astro'nun gerçek fiyatı bu değildir olay bu. ayrıca astro kadrosu hakkında da kötü birşey söylemek zor, oldukça iyi bir kadro bu da.

tüm parçaları ile bisiklet başka birşey, kadro başka birşey. tourney set ile acera seti, zoom maşa ile xcm'yi karşılaştıracaksınız kadroyu karşılaştırdığınız kadar...

Rüzgar Inoğlu

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Kron sahibi arkadaşlarım maşası konusunda şikayetçi. Yine de sen bilirsin. Ama sakın Salcano alma. Anlat deme anlatamam. Yaşamak lazım. Ben aldım yaşadım. Salcano alma.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Ömer İlker

konunu okudum şuan. bahsettiğin zinciri de vites attırıcısını da üreten kendi firmaları sonuçta. büyük ihtimalle ayarları hatalı ancak servis uğraşmak istemediğinden normal diyerek geçiştirmiş.

salcano'nun tek sorunu yetersiz bisikletçileri de servis ağına katmış olması, bu salcano'nun bütün servisleri kötü demek değildir. benim servisim oldukça ilgili ve sorunu çözmeye odaklı mesela. sele yüksekliğimden vites ayarına kadar herşeyini sorunsuz hale getirdikten sonra teslim etti bisikleti, sonrasında da vites geçişlerinde ufak gecikmeler yaşadığımda tekrar ayarladı. bunlar için tek kuruş ücret de almadı...

ya başka bir serviste şansını deneyeceksin, illaki iyi bir tanesine denk gelebilirsin... ya da başka bir bisikletçide ufak bir ücret ile ayarlatacaksın...
servislerinin bir kısmı kötü olsa da en yaygın servis ağlarından birisi salcano'da.

ayrıca eğer başka bir serviste ya da bisikletçide sorunu düzeltmeyi başarırsan, ayarsızlıktan olduğu halde seni geçiştirdiler ise o servisi şikayet edebilirsin... servislerin hatasını tüm firmaya ait bir hata olarak görmeyin.

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Pazarlıkla 700lira civarına Carraro 224 alabilirsin bende aynısından almayı düşünüyorum hakkında çok fazla olumlu yorum var.