Ne almalı? Ne yapmalı?

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
Arkadaşımın bisikletinin dış lastiklerini değiştireceğiz, asfalt mtb lastiği lazım. Arkadaş biraz pimpirikli, lastik patlamasına gelemiyor. 2 alternatif var
1. CST lastik + patlak önleyici sıvı
2. Patlamaya karşı korumalı kaliteli bir lastik (schwalbe maraton plus)

2. seçenek baya maliyetli oluyor, böyle bir masraf etmeye gerek varmı?
1. seçenek işimizi ne derece görür.

bisiklet pendik- fenerbahçe sahil hattında kullanılıyor. uzun tur yok.

ayrıca maraton plus 26 x 1,50 45€ bulduk daha ucuza nereden alırız. erdoğanlar, delta, kaçkar sitesinde 1.50 plus modelini göremedim

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rubena Flash`ın sağlam olduğunu duydum.

Bir örnek vermek gerekirse (link)

Ön lastiğim batı Karadeniz turunda, gpa 3 de Doğu Karadeniz turunda ve benim Ankara'da şehir içinde de kullandığım ve hala da kullanmaya devam ettiğim Rubena 10 bin kilometreyi geçmiş durumda. Sadece 2 defa patladı ve bir iki noktasında yarıklar görmeme rağmen hala taş gibi. Arkada taşıdığım yükün nerdeyse aynısı önde de var onu söyliyeyim. Shwalve mi Rubena mi derseniz ben Rubena diyorum çünkü Tacikistan'da yarılan bir Shwalve gördüm ki, o da 10 bin kilometreyi devirmişti. Bir de Condinental gördüm. Çek yapımı Rubena ile yola devam.

Sadece bu yazıda değil başka yazılarında da Rubenadan çok memnun kaldığını söylüyor.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
continental sport contact patlak koruması olarak gayet iyi tavsiye ederim, zaman zaman üzerinden cam parçaları çıkarttığım dahi oluyor, gerçekten her açıdan sağlam lastik, cam parçalarının üzerinden geçmeme rağmen patlama vs. yaşamadım uzun süredir. Sahil yolunda sürücekse bence cst + koruyucu şerit daha mantıklı olucaktır, şeritlerin patlak önleyici sıvıdan daha hafif olucağını düşünüyorum.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@özcan parlakoğlu

Elden mi alacaksınız internetten mi ?

çağrı türkmen

Aktif Üye
Tepki
314
Bayrampaşa Forum İstanbul'a uğrayabilirseniz Decathlon mağazasında Vittoria markasının Randonneur modelini bulabilirsinniz. Çok hoş bir lastik. 26*1,50 seçeneği de var. Lastiklerin performansı ıslak zeminde de güzel. Cstnin ıslak zeminde sorun yarattığını okumuştum. Patlamaya gelince orta derecede bir lastik bence. Yaklaşık 300 km'dir kullandım henüz bir patlak sorunu yaşamadım. En kötü ihtimalle Cst yerine bu lastikleri alıp patlak önleyici şerit çekmenizi öneririm. Ama ona da ihtiyacınız olacağını sanmam:)

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@çağrı türkmen

inanın oraya gidesim var ama pendikten kalkıp gitmeye üşeniyorum :D rubenaları kendim için istiyorum. cst city modelini kullanıyorum ama darbe emme olayı sıfır direk selemde hiisediyorum girintileri. rubena flah patlamaya karşı korumalıymış ve yanaklarında reflektörlü olduğundan hoşuma gitti.

çağrı türkmen

Aktif Üye
Tepki
314
@özcan parlakoğlu

Bu arada belirtmeyi unuttum mesajınızı okuyunca aklıma geldi. Bahsettiğim lastiklerde de reflektör var yanaklarında.

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
@özcan parlakoğlu

(link)

(link)

Şerit için linkler

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
Arkadaşlar lastik konusunda bana da yardımcı olursanız sevinirim..Rubena Flash önde rubena dişli arkada nasıl olur?..
Hem ara sıra arazi gezileri,hem yağmur zamanları hem de biraz korku ya tutmazsa diye..malum İstanbul trafiğinde anlık frenler lazım oluyor..
Teşekkürler