Ne Alabilirim?

tuncay1313

Üye
Tepki
1
300-450 TL arası bir bisiklet istiyorum.Ama bisikletlerle okadar ilgili değilim.Bana yardımcı olursanız sevinrim.

Scudo

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Asfalt mı arazi mi? Başlangıç olaraktan sedonalara bir bak derim

• Beğen
Tepkiler: tuncay1313

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@berkan bıyıkoğlu
Astro 210v bakacagına Sedona 701 veya Kron xc 250 bakması cok daha mantıklı.

Arkadasım dün Performans bisikletten ev arkadasıma Kron xc 250 aldık.Bugün geldi ilgili ve piyasaya göre en uygun satan satıcılardan birisi Sadun abi.İlk montajını varolan alyan anahtarım ve ingiliz anahtarımla ben yaptım sonra bisikletciye gittik kalibrasyonunu yaptık 15 dk'da bitirdi.Bende denedim o fiyata alabilecegin en güzel bisiklet derim.Kadro olarak 7005'i kullanıyorlar.Yani O fiyata veya daha fazlasına kimi bisikletler 6061 model kullanıyor sanıyorsam 7005 kalite olarak daha üst düzey bir kadro.Ben de Sedona Borla almıstım agırlık olarak belki 1 küsür kg daha fazla Kron ancak oldukca saglam ve üzerinde shimano tourney sistem var.Eger taksitle güzel bir ürün arıyorsun xc 250'yi tavsiye edebilirim.17.5" kadro (bu kadro boyunun modeli siyahmıs) gercekten görüntü olarak da çok tatlı.

• Beğen
Tepkiler: tuncay1313

tuncay1313

Üye
Tepki
1
yazdıklarınızı düşündüm.Hepinize çok teşşekkür ederim.Alırsan eğer kron xc 250 alırım.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Bisikletinizi almadan mümkünse bir kez dünya gözüyle görün imkanınız varsa binin deneyin rengi ve kadro boyuna da dikkat edin.Ne alıyorsanız alın begenerek alın ki her yönden rahat olasınız.Kullanırken aksamların modellerinden ziyade bisikletin duruşu görülüyor.En azından insan o kadar para verirken güzel görünsün de istiyor.Şahsen 17.5" kadroluk xc 250 modeli gayet güzel.Hatta ev arkadasım üye olunca onun da paylasmasını isterim.

Tepki
3
Kron markasına pek güvenemedim saraçhane bisiklet çarşısından alıcam ben salcano 210v veya sedona 701 düşünüyorum şahsen orda ucuza bulablirim dimi bütçe 400 tl

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Anıl ÖZCAN

Kron'un ismine mi güvenemediniz neden öyle düşündünüz onu anlamadım acıkcası? Adamlar bir iki model sonrasından itibaren ömür boyu kadro garantisi veriyor bu mu güvenilir degil :)

Hem ön yargıları ezip hicbirşeye kulak asmadan 210 v alacagınıza en azından Kron xc 250 begenmediyseniz Sedona 701 alın.Şahsen nakitte dahi 400'e bulamazsınız ama emin olun.Bi 20 lira daha cıkmanız lazım ki Sedona'yı nerden kaca almayı düşünüyorsunuz?Unkapanı altgecitten bahsediyorsanız 2 hafta önce ordaydım bir daha da gitmem.Kron satan bir eleman var orada o da ayaküstü yıllardır orda bekleyen bir modeli zorla vermeye calıstı ben xc 500 24 vitesi sordukca sana 21 viteslisi olur onu al dedi.21 vites düşünseydim onu sorardım :) hem fiyatlar internette gördügünüz fiyatların nerdeyse tıpkısı.Belki 400 lira bütceniz nakitse düşme sansları var ama cok zor haberiniz olsun.

Tepki
3
430 a kadar çıkabilir bilemedin 440 son bilmiyorum kardeşim ne alabilirim saraçhane çarşıdan bu fiyata

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
7005 alu daha rijit daha esnemezdir, yani elastikiyeti daha kısa fakat deforme etmek için uyfulanması gereken darbe daha fazladır. 6000 liler ise daha esnek bu yüzden daha az sert tir buda elastikiyeti artıran ve deformasyonu geciktiren bir faktördür. Kullanıcı tipine göre değişir hangsini almak istediğiniz.

• Beğen
Tepkiler: Veysel Yılmaz

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Harun bey bilgilendirme icin tesekkürler
@Anıl ÖZCAN

Sarachaneye bakın cebinizde para varsa daha rahat alısveriş yapıyorsunuz ancak ondan önce veya sonra Sirkeciye de ugrayın derim biraz yolunuz var ama bu sirkeci garının direk karsısında mc donalds falan var onun altında iceri sapan sokakta sedona - kron vs satıcıları var.Hatta direk kron montajı yapılıyor orada.Sedonayı sirkecide pahalı gördüm ancak kron alacaksanız Sirkeciye bakın baska bisiklet markaları da var orada sanırım.Sizin dediginiz alt gecitte ise sedona uygun direk kösede satıyordu zaten.O biraz daha uygundu nakite indirim yaparlar belki yine de salcano kadar indirim beklemeyin.Bu ürünlerin piyasası belli cünkü

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999
Tepki
3
430-440 tlye hangi bisikleti alabilirim peki ben saraçhaneden babam biraz psikopat gitmez oraya

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Hocam size önce internette yazan fiyatları söyleyeyim.Sedona 701= 310 dolar.Kron xc 250=300 dolar.Eğer çevik daha kıvrak azıcık daha hafif birşey istiyorsanız Sedonayı, ağır saglam daha rijid bir şey istiyorsanız Kron'un modelini tavsiye ederim.Bu ikisinden birisini almanızı tavsiye ederim ancak şöyle söyleyeyim 6 taksit'e ankaradan kron'u 425'e veren yerler var.Sedona ise su an en uygun 470'e satılıyor.Ne kadar indirim yaparlar bilemem mümkünse kron'u 425'den daha uygun almaya calısın sedonaya da paranız yeterse onu da alabilirsiniz.Donanım olarak ufacık farkla da olsa kron önde gibi iki model arasında ancak o da cok ufak eşitler diyebilirim.Yani gidin begenin hangisi icinize siniyorsa onu alın.

Tepki
3
Salcano Astro 210V yada 241SV düşünüyorum pazarlıkla 400-430 tlye veriyorlarmış.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Veysel bey ne demek, ufacıkta olsa yardımımız dokunuyorsa ne mutlu bize. :)

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Harun Sayı
Estagfullah ne demek dokunmaz olur mu :)

@Anıl ÖZCAN

Seçim sizin hocam ben söyleyecegimi söyledim.Ne alırsanız alın görerek alın evet nakitte indirimleri mevcut ancak alan arkadaslar var misal koraycan arkadasımıza sorun 240 sv almıstı o da.Bir arkadas ng 650 disk modellisini dahi tavsiye ediyor cok da ön yargılı olmak istemiyorum seçim sizin

Tepki
3
(link)
Bu nasıl peki ön amortisörlü şeklide güzel bunlada yani kaldırımdan falan inilnce sorun olmaz hızda yapılır

Fatih Çaçoron

Aktif Üye
Tepki
41
@Anıl ÖZCAN

Dogru mu anladım acaba ? Kron'a güvenemedin Salcano'ya güveniceksin ? Gidip kime sorarsan sor Kron dicektir. Sert cıkısmıssam kusura bakma Kron gibi bir markaya güvenememen cok garip geldi. Gücümede gitti acıkcası. Bu yüzden boyle birsey yazdım sanırım :) Emin ol ki Salcanodan daha saglam bir marka Kron. En büyük artısı ise ömür boyu kadro garantisi vermesi.