Naturehike kampçılık ürünleri nasıl

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biraz inceledim, kullanışlı ve hafif geldi tam bisiklet turlarının istediği gibi. Kullananlardan tecrübe ve incelemelerini alabilirmiyiz.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tek kişilik çadırı var bende. 1kg civarı ağırlığı var. kesinlikle kalitesiz değil hatta tam tersi dünya markalarıyla kafa kafaya gider. 7-8 defa kullanma şansım oldu. çok memnunum. markaya güvenim var.

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
peki fiyatları nasıl acaba ?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Firmanın özellikle cloud up 2 model çadırı çok hoşuma gidiyor. Her seferinde alayım diyorum yok dolardı yok bir şey derken erteliyorum bu ara yine ertelemek zorunda kaldım. Hatta bir çadır incelemesi vardı forumda bu çadırdan bahsedilmiş husky'e kafa tuttuğunu yazmışlardı. Konu linki : (link) Benimde hoşuma gidiyor 2 kişilik çadırı bile 1.5 KG. Youtube üzerinde Norveç Fiyordlarında bile kullandıkları videoları mevcut. Çadırına ek şişme matlarını çok övüyorlar tabi 39$ olunca biraz iştahımı kaçırdı. Şu çadır (link) 1 gün önce 83 $'dı şuanda 94.50 olmuş. Farklı incele videoları da mevcut.

Ekleme: Yine forumda @Velespitli Seyyah 'ta aynı markanın çadırı kullanıyor, konularında görmüştüm. Hatta aldığı satıcı şu galiba alttaki geri bildirimdeki resim forumda da mevcut.
(link)

• Beğen
Tepkiler: melihh35

Gringo1903

Aktif Üye
Tepki
202
Bisiklet
Scott
Ben siparişini verdim cloud up 2 modelinin 210t polyester olanını ve şişme matını, indirim vardı mat ve çadır 140 dolara geliyordu, dolar yüksek olunca pek uygun olmuyor ancak Türkiye' de benzer kiloda çadırı yakın fiyata bulmak cok zor
aynı şekilde mat da öyle 1000 tl üzerinde fiyatları. Bakalım gelince bol bol resmini paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

hüseyingürgah

Aktif Üye
Tepki
104
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhaba. Star river ürününü ve şişme yastığını kullanıyorum. İki üründen de memnunum. Çadırın bana göre kötü yanı yağmurluğunu örttüğümde havalandırma sisteminin çok iyi olmaması. Kampın birisinde aşırı yağmura denk geldim. Alttan biraz su aldı ancak yağmur fazlaca yağıyordu. Genel olarak memnun kaldım.

Kızılçam

Bitkisel Üye
Tepki
273
İsim
Ömer
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben de aynı markanın hidrasyon çantasını alacaktım kararsız kaldım.Güvenilirmidir sizce almalı mıyım ?

(link)

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.383
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Naturehike Star River 2 çadırı kullanıyorum. Backpicking kullandığım için çok ideal hem az yer kaplıyor hem hafif (2 kg). Ayrıca şişme mat, katlanır tabure gibi ürünlerini kullanıyorum. Gayet başarılı. Çadıra ayrıca parantez açmak istiyorum. Haziranda Akdeniz turuna çıkmıştım. Tamda yağmur ve dolu zamanı. Ne yağmurda ne de doluda beni hiç üzmedi. Kurulumu gayet basit. Çift kapılı oluşu büyük avantaj. İçi ferah ve havadar.

Adem Tırpancı

Daimi Üye
Tepki
1.209
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aliexpress'ten şişme yastığını almıştım. Oldukça ince ve hafif ama kendiliğinden havası iniyor. O nedenle Naturehike'a biraz mesafeliyim.

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Naturehike Outdoor Baharat Setini incelemiştim, severek kullanıyorum ve memnunum .

• Beğen
Tepkiler: mmakif

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.513
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro
Hafif, uygun fiyatlı (mevcut kurlar ile hiçbir şey uygun değil ya neyse) ve kaliteli çadır arayışında olanlara kesinlikle önerebilirim. Bir çok faaliyet ve hava koşulunda deneyimlediğim için kafamda soru işareti olmadan önerebiliyorum. Türkiye'de her mevsim (çok sert rüzgar/fırtına olmadıkça yüksek irtifada bile) kullanılabilir. Özellikle Cloud up ve Mongar modelleri oldukça iyiler. Detaylı bir inceleme yazısı için :
(link)

• Beğen

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Bu konular neden canlı kalmıyor? Siteye mi ilgi yok naturehike'a mı anlamadım. Bu ay 5000 liralık farklı ürün sparişleri verdim aliexpressten. %90'nı naturehike ürünleri. Bakalım para çöpe mi gitti memnun kalacak mıyız göreceğiz.

Hala almak istediğim bazı ürünleri kaldı. 2 kişilik (tek ben kullanacağım) yaz, bahar için bir çadır, tek kişilik şişme mat ve daha başka ürünler. Bu hususta tavsiyelere açığım. Başka kulanışlı ürünleri varsa önerebilirsiniz açıklamasıyla.

• Beğen

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu konular neden canlı kalmıyor? Siteye mi ilgi yok naturehike'a mı anlamadım. Bu ay 5000 liralık farklı ürün sparişleri verdim aliexpressten. %90'nı naturehike ürünleri. Bakalım para çöpe mi gitti memnun kalacak mıyız göreceğiz.

Hala almak istediğim bazı ürünleri kaldı. 2 kişilik (tek ben kullanacağım) yaz, bahar için bir çadır, tek kişilik şişme mat ve daha başka ürünler. Bu hususta tavsiyelere açığım. Başka kulanışlı ürünleri varsa önerebilirsiniz açıklamasıyla.
Bence naturehike'ın ürünleri güzel fakat konun canlı kalmamasının bence büyük sebeplerinden bir tanesi döviz kuru, yakın dönemli bir tanesi de covid-19 durumu yüzünden uluslar arası kargo trafiğini durma noktasına gelmiş olması diye düşünüyorum. Bu arada aldığınız 5000 liralık ürünlerin gelip gelmeyeceğinden nasıl emin oldunuz? Aliexpressten alıp gelmeyen sadece 5 ürünüm oldu hepsini parasını aldım aliexpressten değilde, pandemi durumun kargoları etkilemesi / çalışmaması anlamında endişem var. yoksa bir kaç parça benim de almak istediğim var.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@MakRo Dövüz konusunda yani alım gücümüzün her geçen gün kötüleşmesi hususunda haklı olabilirsin.

Ürünlerin geleceğinden elbette emin değilim. Ancak bir kaç dolar fazla verip takipli kargo sadece Aliexpress ve China post tercih ediyorum. 1-2 dolar eksik vereceğim diye şimdiye kadar takipsiz hiç bir şey almadım. Bu kargoların kaybolma, ulaşmama sorununun genelde takipsiz kargolarda olduğu söyleniyor. Çof fazla alşveriş yapmış olmasam da. Hepi topu 20-25 sparişim olmuştur. Ulaşmayan, kaybolan hiç bir ürün olmadı. Kimi 10-12 gün gibi kısa bir sürede geldi kimi daha uzun. Tabii bu dediğim salgından ve hatta damat beyin son gümrük vergisi düzenlemesinden önceydi. Bir iki tane de düzenlemeden sonra sparişim olmuştu. Demem o ki daha önce ulaşmayan bir sparişim olmadığı için ve ulaşmasa bile aliexpress güvenilir olduğu paramı iade edeceği için spariş verdim. Acelemiz de yok. Ben kaza yaptıktan sonra (dirsek bağı koptu) bisikleti bıraktım. Keyfine kamp malzemeleri aldım. Öyle yazın arada hafta sonları bir iki günlüğüne kamp için. Sorunsuz gelsin de 2 ay sonra gelsin önemli değil. Bu dediğin genel de bildiğim kadarıyla takipsiz kargolarda yaşanıyor. Salgının etkisi kargonun ulaşmaması değil de belki gecikmesinde kendini gösterebilir. Bu da dediğim gibi benim için sorun değil. Acelem yok. Satıcı ile irtibatım iyi. Muhabbet derecesinde hemen iletişim kuruyor ne konuşacaksak konuşuyoruz. İlgisiz bir satıcı olsaydı belki bir miktar kaygılanırdım. Benim isteklerimi dikkate aldı, endişelerimi ifade ettim paketleme vs gibi, kargoları 5 parçaya böldük vs. vs.

Kargolar çalışır yurtdışı yurt içi. Ancak belki gecikme yaşanır. Sorun değil.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çadır, şişme mat, ve tulum aldım. çadır gelmedi ama yorumları çok iyi. ebat ve ağırlıkta süper 20d kumaş. sabırsızlıkla bekliyoruz..mat ve tulum elimizde, açıp bakıp kapatıldı, kampta denenmedi ama eleştirileri iyi..malzeme kaliteleri filan güzel..

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@HakanAydn Sakınca görmüyorsan hangi ürünleri aldığını bilmek isterim. Özellikle çadır nedir? Şişme mat ve tulum ben de aldım. Hatta tulum iki tane aldım. Biri kaz tüyü. Çadırları hafif olmasına hafif ancak ben tek kişi olarak kullanmak için iki kişilik çadırlarına baktım. Star river 2 ve mongar öne çıkıyor. Ancak bunlar bana çok alçak geliyor. Ben çadır içinde de vakit geçirmeyi seven biriyim. Şimdi yükseklik 100 cm. Ben 1.80 boy 100kg adamım. oturunca zaten 100cm oluyorum neredeyse. Mongar düşünüyordum ancak sırf yükseklikten dolayı içime sinmiyor. Şuan Husky bizon 3 var. Yükseklik 125-130cm. En azından böyle bir yüksekliğe sahip model arıyorum ama hepsi alçak.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ebayusuff aslında kamp bilgim çok az, yorumlara bakarak vs aldım genelde. mesela sen diyorsunki çadırda oturunca kafa yukarı değer mi, ki bu çok önemli. bende 179 boy 100 kg yim. çadır 95x205x110. 110 cm yükseklik nasıl hissettirecek bakalım.

#Aliexpress TRY 633.60 | Naturehike Cycling Single Tents Waterproof 1 2 Person Backpacking Trekking Mountain PU4000 Camping Tent Ultralight 1.3KG
(link)

tulum ve mat ;
#Aliexpress TRY 49.57 56%OFF | Naturehike Inflatable Mattress Ultralight Sleeping Pad Portable Single Camping Mat Air Mattress Folding Bed Travel Sleeping Mat
(link)

#Aliexpress TRY 193.89 41%OFF | Naturehike 2 Persons Sleeping Bag Envelope Type Splicing Portable Outdoor Ultralight Sleeping Bag Spring Autumn Camping Hiking
(link)

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
Çadırını bir arkadaşa aldık ,gayet sağlam ve hafif . Malzeme kalitesi olarak da gayet başarılı .

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn

serdarrx

Üye
Tepki
38
İsim
Serdar
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende mart ayında cycling çadır alacaktım ama kararımı star river dan yana kullandım bekliyoruz bakalım (big agnes copper spur çakması )

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çadırını kullanmadım ama gerçekten beğeniyorum. Forumun turcularından @Velespitli Seyyah hatırladığım kadarı ile cloud up 2 modelini kullanıyordu. İlk kez bu çadırı almaya niyetlendiğimde dolar 3.45'ti bir zamana kadar alma fikrindeydim. Şimdi değil kamp yapmak bisiklet sürmeye vaktim kalmıyor.