Nasıl yani, Konya?

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
Televizyondan 45. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunu izliyorum.

Önde giden ikili bir grup var o esnada.

Kamera yaklaşıyor, a a bir baktım biri Türkiye Milli Takımdan bir sporcu.

Yorumcu şöyle dedi; İşte ülkemizde bisiklet sporunun merkezi olan Konya'dan yarışmacımız.

Spiker söze girdi; Konya?

Yorumcu; Bir bisiklet sporcusunun iyi yetişmesi için illede o vilayette bol bol bisiklete binilmesi ya da çok çok bisiklet satılmasına gerek olmayabilir. Konya'da bu illerimizden biri.

Benim Konya hakkında bilmediğim bir şey mi var? Bisiklet merkezi olarak?

Scudo

fatih ulusoy

Aktif Üye
Tepki
112
evet konya profesyonellik olarak türkiyede merkez gibi bir durumdadır yani özellikle konya ve kocaelinde iyi sporcular vardır türkiyedeki büyük takımlarda bu illerdedir yani konya prof. bisikletcilikte merkez olarak alınabilir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İnşallah diger sene selçuk üniversitesindeyim ;)

Sırf bısıkletı ıcın sevdıgım sehırler :)

1-Konya
2-Ankara
3-İstanbul :)

oquxx

Üye
Tepki
23
şehir olarak arazi düzlüğü açısından bisiklet kullanmaya çok müsait bir il, benim gördüğüm kadarı ile 7 den 70 e bir çok insan günlük ulaşım ihtiyacını bisiklet ile sağlamaktadır, insanlar çocukluğundan itibaren bisiklet ile haşır neşir olmaya başlıyorlar,
Bunu bilen belediye bu günlerde Konya'nın bir çok yerine bisiklet yolları yapmaktadır.

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
Aslında birçok şehrimiz bisikletli ulaşım için oldukça düz bir coğrafyaya sahipler.Ancak bu yeterli olmuyor.Mesela Erzurumda genel olarak düzlük bir şehir ama bisikleti ulaşım için kullanan pek kimseyi göremezsiniz.Gerçi bunda ikliminde etkisi var bence.

Amma velakin Konya'lı vatandaşlarımız bisikleti sevmiş gönül vermiş ve ulaşım aracı olarakta benimsemişler.Bu konuda Konya'yı tebrik etmek lazım.Darısı tüm Türkiye'nin başına:)