Nasıl şekilli yaşlı olunur?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar bu yazımda size nasıl şekilli yaşlı olunur, incelikleri ve püf noktaları nelerdir onları anlatacağım. Yaşım 62 ve evet ben bir şekilli yaşlıyım
Şekilli yaşlılıkta spor yapmak çok önemlidir. İnsanların "hüseyin abinin maşallahı var valla, hüseyin abi kadar olamıyoruz be, hüseyin abi hepimizi cebinden çıkarır bu yaşta" gibi övgüleri bir şekilli yaşlıyı her zaman dinç ve diri tutar dostlarım.
İkinci olarak gençlerle dirsek temasında olmak çok önemlidir. Bir bisiklet turunda daima bir genç bulup yan yana sürerim. Hem bisiklet sporunu hem de kendi bisikletimi "Piyasada bulamazsın artık böylesini düz yolda zorlamadan kırk basar bu" diyerek över, hadi ya falan demesini beklerim içimden haydi sor sor diye beklerim "hadi ya" deyince "tabiiiiii" derim yılların verdiği tecrübeyle hızlı bir sprint atarak önlere doğru geçerken anın tadını çıkarırım
Beslenme tavsiyeleri vermek şekilli yaşlılıkta bir yasadır adeta bu yaşta bu enerji nereden geliyor diye merak eden insanlara vakur bir şekilde hayatlarında duymadıkları baharatlar tavsiye eder, "bu işin sırrı zencefil başka bir şey değil" gibi şeyler söylerek küçük bir resital yaparım.
Her konuda bilge gözükmek altın bir kuraldır. Bir mesele tartışılırken hiç ses etmeden köşeme çekilir beklerim "Acaba Hüseyin abi ne der bu konuda" cümlesini beklerim. Çoğu zaman memlet meseleleriyle ilgili fikrimi merak ederler. Genelde hiç bir fikrim olmasada mağrurca pozitif şeyler anlatır. "Adam haklı yılların tecrübesi ne de olsa" gibi tepkiler alırım.
Son olarak şakalaşmalar ve bitmek tükenmek bilmeyen bir neşe, şekilli yaşlılığın en önemli mihenk taşlarındandır. Şekilli olmayan kendi akranlarına mesafeli durmak önemlidir. Yaş yükseldikçe artan limon kolanyasının dayanılmaz cazibesine karşı koymak gerekir. İleride şekilli yaşlı olmak isteyen gençler tavsiyelerime kulak asarsanız sizde şekilli yaşlı olabilirsiniz. Hasta la vista.

up

Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sirf komiklik olsun diye, biraz da sitemkarca yazilmis bir yazi gibi geldi bana ya hayirlisi diyelim.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Kudret Kurtcebe

Anlasiliyor ki sindiremeyen biri isimsiz catiyor :cool:

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Keske sizin gibiler dahada çoğalsa. Bugün caminin önünden geçerken dikkatimi çekti. Yaşını almış cemaatin nerdeyse hepsi bastonluydu. Yaşlılarımızın zıpkın gibi olması sadece bizi mutlu eder, genç nesile örnek olurlar. Bir kudretkurtcebe bile bütün bir forumun ilham kaynağı oluyor. Sanki hiç yaslanmayacak gibi davranıyoruz, oysaki yıllar hızla ilerliyor herkes bir gün yaşlanacak. Toplumsal fayda ve kaliteli yaşam için sağlıklı ve zinde, spor yapan yaşlılara ihtiyacımızvar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şekilli derken,dikkat,
Mustafa sevinçel,
55-59 katagori birincisi,53 km 'de, ortalama 37.8.
Dehşet,:eek:
Yaşı eylül 2017 'de 59 idi,
Takipteyim,25 şubat gran fondo birincisi haftaya mustafa olacak ,kesin,60 mastırda ,4 kişi var,

1518978268101-1284492386.png

Polatlı bisiklet takımının en yaşlı üyesi,takdire şayan
Ortadaki kırmızı formalı dostum

@mariokaldato

Eyvallah kanki raşit gelecem bursaya işkembe içeceğüz :islik:

@mehmetsunu

1518979488317208293268.png

Tikat,:D
Hemen yanımda elimi omzuna attığım muhterem kimdir ?
Saim tatlıcılar,bursa efsanesi,77 yaşında ,ne bastonu ,onun bastonu yol bisikleti,eylül 2107,gran fondo,53 km ,2 saat 5 dakika durmadan gitti,5 km eğim çıktı,ben eğer bisikleti bırakır isem ,herkes yüzüme tükürsün:islik:

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şekilli yaşlı olmak, aslında hitap ettigin (veya hitap edilmesini istediğin) kitlenin niteliğine göre değişkenlik gösterir:

Mesela zengin bir iş adamı olup 20li yaşlarda bir sevgilin varsa,
Hayatın boyu her ortama girip, bi sürü ülke gezip, yaşlılığını bir harley davidson uzerinde geciriyorsan;
Kendine bakan, sağlığına dikkat eden, fit bir girişimci isen ve bir porsche araban varsa (911 carrera haricindekileri geciniz)
Hayati yalayıp yuttuysan, bir filozof seviyesinde birikim sahibiysen, hitabet yeteneğin varsa ve gençleri etrafına toplayabiliyorsan,
Bir enstrumanı virtüöz seviyesinde çalabiliyorsan,

Şekilsindir..
Örnekler arttırılabilir.

Ve bu şekli tamamlayan en büyük unsur da genç bir sevgilidir. Kabul etseniz de etmeseniz de gerçek budur. Bu özelliklere sahip olunduğunda zaten genç sevgili kendiliğinden gelecektir.
Birbirini tamamlar.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bazı arkadaslar olayın ciddiyetini anlamamışlar sanırım. 2017 yılı nüfus piramidine baktınızmı hiç. Artık bir piramite benzemiyor. Hızla yaşlanıyoruz. Kaliteli yaşlanmak yanında 25 lik mankeni gezdirmek değil. Bunlar saçma holivud şablonları. Kimseyede bir faydası olmaz. Yaşlanmak ciddi bir realitedir. Sosyo ekonomik karşılığı vardır. Sizlerde en geç bir 20-30 sene sonra yaşlandığınızda size dedeleriniz ninenlerinizin döneminde olduğu gibi bir bakan olmayacak. Çünki herkes kendi derdinde olacak. Onun için düşünmeden yiyeyim, içeyim yan gelip yatayım demeyin. Bunun hiç şakası yok. Şakası olmadığını batıya bakarak görün. Emeklilik 70-75 yaşında olduğunda gençlikte fütursuzca tükettiğiniz bedene daha ihtiyacınız olacak. Onun için hayat boyu spor.
Buarada @Kudret Kurtcebe abi bisiklet bıraktığında bizi karşında bulursun ona göre. 105 lik robert gibi seni görmek istiyoruz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

Aney :eek:105 yaşa kadar yaşamakta ıyi değil,şaka bir yana,ne olacağımızı bilemeyiz,bizim yapabileceğimiz mümkün olduğu kadar bedene zarar vermemek,insan yanlış beslenerekte bedenine zarar verir,zati hepimizde biliyoruzki,her şeyin aşırısı kötü,aşırı alkol ,sigara,ve de aşırı spor,stres hepimizin düşmanı,üzüntü,keder,korku,bunları aşmakta çoğu zaman zor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
şekilli yaşlı olmasaydım şu an bir hüseyin emmi olacaktım. şekilli yaşlılığım sayesinde yazın plajlarda bile özgüvenim bazı gençlerden daha yüksek. @mehmetsunu arkadaşın dediği gibi yaşlılık bir gün kapıya dayanacak ve vucudunuza ne kadar iyi bakarsananız o kadar kaliteli bir yaşlılık geçireceksiniz.