Nasıl bir maşa almalıyım?

• Konuyu başlatan berkay onaylıı
  • Başlangıç Tarihi
B

berkay onaylıı

Misafir
FİYAT OLARAK 350 400 ARASI şimdiki kullandığım maşa rst gıla memnun değilim inişlerde parmaklarımı uyuşturuyor :) sıfır mı almalıyım 2. el de olur mu -- rock shox tora -- suntour radıon --suntour epicon bu gibi maşaları düşünüyorum ama öneriniz nedir tabi hidrolik frende gerekecek baya pahalıya mal olacak bana ama önerilerinizi almak istiyorum teşekkürler şimdiden

Scudo
B

berkay onaylıı

Misafir
peri bacalarında da sürecem de 350 400 e fox varsa alıyım :)

Sezer İmamoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Bisiklet
Sedona
epicon x2 rl senin işini fazlasıyla görür:)
(link)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@berkay onaylıı

sıfırı burada var örnek olarak (link)

B

berkay onaylıı

Misafir
@Mert C.

erdoğanlar online alışverişte nasıl acaba ? maşa hoşuma gitti

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Suntour epicon x2 fiyatına göre iyi maşadır. Forumda yorumları okuyabilirsin. (link)

B

berkay onaylıı

Misafir
@gok

rock shox al diyorlar ama epicon x2 çalışmasını youtube dan baktım bilmiyorum ne kadar doğru ama hoşuma gitti iyi bir seçim yapmam lazım geri dönüşü olmuyacağı için

@Sezer İmamoğlu

450 tl civarında kullanabileceğim en iyi maşa nedir acaba ben x2 kullanmadım sadece youtube dan baktığım kadarıyla çalışması hoşuma gitti ama siz kullandıysanız yada kullanan arkadaşınız varsa yardımcı olsanız size zahmet

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Kullandığım maşa olarak orta hafiflikte ne çok ağır ne çok hafiftir.Bana göre kullanışlı maşa diyebilirim.Havalı maşa olmasından dolayı artısı var. Rock shox maşa kullanmadığım için ikisi arasında kıyaslama yapmak zor. (link) rock shox ağır sanırım. İki maşa arasında ağırlıklarını kıyaslarsan iyi olur. Rock shox hangi modeli olduğunuda belirtilmemiş.

B

berkay onaylıı

Misafir
@gok

rock shox recon du ama recon 2250 gr epicon x2 1699 gr epicon
750 gr fark var baya fazla x2
ağırlığı söylemeniz iyi oldu hiç bakmamıştım teşekkürler :)
ama çalışmasıda var ikisi arasında nasıl bi seçim yapmalıyım çalışmalarını da bilmiyorum :)

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Yabancı forum site yorumuna baktım. Hafiflik ve malzeme kalitesi bakımından olumlu gözüküyor. Test videosu da var. (link) Rock shox üst model daha hafif serisinde fiyat ve kıyaslama farklı olacağını düşünüyorum.

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Epicon kullanıyorum ve bu fiyata alabileceğin en iyi maşa diyebilirim. Hafifliği de cabası. Bir de post mount bağlantıya bir türlü güvenemediğim için, eski maşamı yalama yaptığım için is bağlantı epiconu görünce atlamıştım hemen, hiç pişman etmedi. Tavsiye ederim.:)

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

B

berkay onaylıı

Misafir
@aliburak

ileti için teşekkürler heralde bende alacam bu gidişle

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Suntour Epicon modeliyle 2011 - 2013 arasında fiyat performansta büyük bir başarı yakaladı. Bu fiyata daha iyisini bulabilir misiniz, orası müphem...

tunç akay

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Lapierre
hocam biraz daha kalite düşünüyorsanız rock shox xc 28 falan çok uygun bende yeni maşa aldım baya araştırma yaptım ama hafiflik benim için önemli diyorsanız epicon x2 alın o maşada performans olarak çok iyi bir maşadır.Online alışverişe gelince erdoğanlara güvenebilirsiniz ben hep oradan alıyorum siparişten ertesi gün kapınızda ürün

Tepki
4
Merhaba arkadaşlar bende kron xc500 var amortisör değişimi yaptım rock shox xc32 tk satın aldım ancak amortisörün şaft borusunun alt kısmı 1.5 inç ve malesef bendeki bisikletin rulman yatağı 1.1/8 inç yani uzun lafın kısası amortisör kadroya uymadı ve bende akılsız başın derdini çekiyorum bu maşaya ve kadroya uyumlu furç takımı var mıdır? Torna tezgahinda özel olarak bu ölçülere uygun bi tane yaptirsam nasıl olur? Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, Bisan MTX 7200 29 jant bisikletimin MLO mozo maşasını, Suntour XCM RL ile değiştirmek istiyorum. Ürün bisikletime birebir uyar mı? Harici parça gerekli mi? Bu işlemi kendim yapabilir miyim yoksa bisikletçi şart mı? Mesela maşayı söktüğüm gibi sırasıyla aynı parçalarla yeni maşayı takabilir miyim? Daha önce hiç denemedim, teknik bilgim de pek yok.
Bisikletim;

Almak istediğim maşa;
(link)

Dosyalar

Batuhan B.

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
Batuhan Bora
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, Bisan MTX 7200 29 jant bisikletimin MLO mozo maşasını, Suntour XCM RL ile değiştirmek istiyorum. Ürün bisikletime birebir uyar mı? Harici parça gerekli mi? Bu işlemi kendim yapabilir miyim yoksa bisikletçi şart mı? Mesela maşayı söktüğüm gibi sırasıyla aynı parçalarla yeni maşayı takabilir miyim? Daha önce hiç denemedim, teknik bilgim de pek yok.
Bisikletim;

Almak istediğim maşa;
(link)
Yeni maşa alırken uyumluluk konusunda bakman gerekenler
frenin disk mi yoksa v-fren mi? diskse arada bir aparat olur o uyumlumu değilse yenisi alınabilir. (muhtemelen uyar)
maşa konik mi yoksa düz şaft mı ? seninki düz şaft yani uyar
şaft boru çapıda önemli ama düz şaftlarda neredeyse evrenseleşmiştir bu ölçu o da 1 1/8 " dir

maşaya bisikletin üstündeyken fürç takımını, bilyaları ,spacerları ,gidon boğazını taktıktan sonra maşanın şaft borusu uzun gelir. uzun kalan kısmını ölçüp kesmen gerekir
sonra çiçeği çakıp takabilirsin.bir video koydum ondan örnek alabilirsin . bu videoda adam şaft borusunu kesmek yerine spacer atıyo .

• Beğen
Tepkiler: The Working Dead