Nasil bir kask alabilirim?

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Bisikletten sonra gerekli esyalari, aletleri tedarik etmek gerekecek. Bugun tchibo'dan gozluk aldim. Umarim guzel ve kullanislidir. Kaska da baktim ama goruntusu hosuma gitmedi. Birde kaski olcmeden alirsam kesinlikle rahatsizlik duyabilirim. Dun bir yerde 45 numara kask denedim ve kafamin sag ve sol ust kisimlari biraz rahatsizlik verdi. Ayrica ogrendim ki kasklarda kategorize ediliyor. Sehir ve yol kullanimi icin nasil bir sey alabilirim ve olcusu nasil olmali ki? M-L-XL seklinde olcutleri var sanirim. Butcede 40-50 tl.

Scudo

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Alnının ölçüsüne göre ebatlar değişiyor diye biliyorum, specialized align modelini tavsiye ederim, her türlü kafaya çok iyi oturuyor standart bir ebatı var.
Tchibo gözlükleride fena değildir, yere düşünce lensler çizilebiliyor dikat et o hatayı çok yaptım sadece şeffaf lenslerle kullanabiliyorum artık :).

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Evet alin uzerinden olcu alinabiliyormus ama metre bulupta olcemedim kafayi. :) ama iste dedigim gibi 45 kucuk geldi sanki. O urunu bulabilecegim bir site var mi bu arada?

Gozlukler 3 lensliymis artik sirayla kullanirim. Sanirim askisi da varmis. O tarz bisi yaziyordu.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
aktifpedal.com da vardır, ben daha önce smart kask kullanıyordum, specialized align ı kafama takınca çok iyi oturduğunu gördüm. Evet gözlükler 3 lensli siyah sarı ve şeffaf, ben düşürmekten siyah ve sarıyı çok çizdirdim, hatta siyah olan tam gazi oldu, bisiklet sürerken yakamdan düştü ve üzerinden geçtim :), lens yamuldu kemiğinde her hangi bir sıkıntı yok çizik dışında :).

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Kaskin goruntusu guzel gorunuyor. Gozlukleri yakaya takmayacagiz o halde. :)

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Kask harika hocam ben çok memnun kaldım, gözlük yakada pek sağlam durmuyor, özellikle kaldırıma çıkarken zıplarken, merdiven inerken çok düşürdüm :)

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Kaski pc basina gecince detaylica inceleyecegim. Ben merdiven falan inmem sanirim sehir bisikletiyle. :)

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
:) O zaman sıkıntı yok hocam, Bilecikte sizin gibi bisikletçilerin olması sevindirici, üniversite yıllarımda bana çok sıkıntı çektiren bi şehirdi özellikle söğüt ilçesi :)

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Bakalım inceleyip karar vereceğiz, ben daha adam akıllı pedallayamadım bisikleti iki hafta önce almama rağmen, ayrıa Söğütlüyüm ben. :)

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
:) Doğrudur hocam Söğüt değişik biyer çok iyi insanları olduğu gibi tam terside olabiliyordu, Eskişehire doğru tur düzenlersiniz havalar düzeldikçe kondisyon arttıkça :)

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Gozlukler cok iyi gorunuyor, ruzgari guzel kesiyor.

Kask icin ise normal metre ile olcu aldim 60 cm cikti. :D 1-2 cm sapma olabilir. Alacagim kaskin olcusu ne olmali simdi? :)

Tchibo'daki olculere baktimda 59 cm nin karsiligi L beden. Peki tchibo'daki kaski onerir misiniz 54 tl ye?

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Alacağınız kaskı beden olarak değilde cm - ölçü olarak almanız daha sağlıklı olucaktır. Tchibo ürünleri fena değildir o fiyata Sedona MV-39 modelide var, (link)
Bu modelin kırmızı ve beyaz modelide mevcut google dan araştırırsanız diğer renk ve beden seçenekleri çıkacaktır :).

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Kaskı bugün aldım. Prowell marka, fiyatı da 60 TL. Fazla uğraşmak istemedim bununla da.

http://www.prowellhelmets.com/2012/images/p-f55r-nrb-b.png

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
prowell iyidir gecen sene kullanmistim bu sene tekrar bir kask bakiyorum ama bulamadim hala guzel birsey
bilecikteymissiniz gordugum kadari ile merkezdemisiniz?
bende 4 sene kadar kaldim bilecik merkezde.
bu guzel gunlerde aslinda bir kac kisi ile tur yapsak guzel olur

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Ben epeydir arastiriyordum, Eskisehir'de denk geldi, bildigim ve tavsiye edilen bir marka oldugu icin denk geleni hemen aldim. Begendim de iyi oldu. :)

Ben Sogut'teyim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok yakışıklı bir kaskmış. :) Güle güle kullanın İbrahim Bey, umarım hep bir aksesuar olarak kalır kafanızda, korumasına ihtiyaç duymazsınız. Nereden almıştınız bu arada? İnternetten satış yapan bir yer mi?

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@ahmetcan44
Evet çok güzel (yakışıklı) bir kask gerçekten. İlk görüşte etkinlendim ve aldım hemen. :) Eskişehir'den daha önce bisiklet bakmaya gittiğim bisikletçiden aldım. Bir başka yerde L beden denk gelmezken bunun L bedeni tam denk geldi. Bugünde kaskı kafaya geçirip yola çıktım. :)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Cagkan Dur

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@umutcelikel
Benimde bu tarz cekincelerim vardi lakin hicte oyle durmadi. Gayet şık bir sekilde duruyor.