Nasa' nın Uydu Programı.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Program açıklaması:
1--Programı açar açmaz karşınıza Dünya geliyor. Mause ile dünyayı döndürüp ya da mekan seçerek istediğiniz görüntü ve bilgiye ulaşıyonuz. Hava tahminlerinden... anıt mezarlara kadar her bilgiye.
2--Seçtiğiniz özelliğe göre NASA'nın sitesine ya da LANDSAT 7 uydusuna bağlanıp istediğiniz şeye ait tüm bilgileri veriyo.
3--Yüksek Çözünürlüklü uydu fotoğrafları, bulmak istediğiniz mekanın tarihi ya da coğrafi bilgileri, önemli meteorolojik olaylar, Fırtına kasırga ve depremlerin çekilmiş grafik görüntüleri ve videolar (uydu gözlemiyle) ülke sınır ve koordinatları, Isı tarayıcı ile çekilmiş fotoğraflar, Yer kabuğu hareketleri, Deniz hareketleri, Gece görüntüleri...vesaire vesaire
4--Bunu ister yüklediğiniz programın database' inden ister online olarak bağlandığınız NASA'nın sitesinden alıyosunuz.
5--Toplam 175 MB ama normalden hızlı iniyo (256 k adsl bağlantım var 40 dakikada indirdim.)
6--Dial-up kullanıcolarına tavsiye etmiyorum. adsl,kablo,t3 vs... ise yükleyin bence.
7--Uydu görüntüleri hemen gelmio download olduğu için zaman alıyo ama beklemeye değer.
8--İngilizce olduğu için zorluyo oyüzden hiç anlamam diyenlere tavsiye etmem.
9-Ekran kartınız nekadar iyise okadar zevk veriyo. Bende ati radeon 9550 var hayran bıraktı, keşke daha fazlası olsaydı.
****Programı zoom manyağı yapabilme özelliği...

(link)

ALINTIDIR.

Bay Mineral' in notu: Programı şimdi indirmeye başladım. Bakalım nasıl bir şey..

• Beğen
Tepkiler: CODE_NAME_XTR
Scudo

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
İndİrdİkten Sonra Sonuclari İzlenİmlerİ Yazarsan Sevİnİrİm Ona Gore İndİrİcem Kota Sinirli :d

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
maalesef programı indiremedim:mad: ilk 4 mb ını indiriyor,sonra dosya indirimi tamamlandı diyor.tıklıyorum ve hata veriyor:(

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
evet.... sorun geçti,artık indirebiliyorum.bu aralar internette bir terslik var.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Mesajı yazdığımdan beri programın %94ü yüklendi. Bakalım ne çıkacak..

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
programı indirdim ve çalıştırdım.dünya geldi karşıma.istanbula geldim mesela.bir miktar zoom yaptım.görüntüde bozulma yok.sonra biraz daha yaptım,bekledim ve görüntüde hiçbir netleşme olmadı.acaba ben mi yanlış kullanıyorum?