Narenciye kokulu yollar turu 3.gün (antalya-mersin-adana) nisan 2018

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.150
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
IMG_E2051.JPG

3. gün sabahında otelde kalmış, duş almış ve yatakta uyumuş olmanın verdiği huzur ile uyandık. açık büfe kahvaltıda bol yumurtalı bol enerjili bir kahvaltı yapıp yanımıza da yolluk bir iki meyve alıp otelden ayrıldık. anamur'un çıkışına doğru ilerlerken bir bisikletçi gördük hemen yolun karşısına geçtik ve şu benim lastiği bir gösterelim dedik. meğerse ustaları o gün izinliymiş bir yer tarif ettiler ama yoldan sapacak kadar yakın değildi açıkcası. Neyse dedik yola devam ettik. Yol üzerinde Carrefour vardı oradan hem su tedarik'i yaptık hemde birer soğuk soda içip bastık pedala.

Hem Anamur'da bisiklet süreceksin hem de muz yemeyeceksin. Olacak iş değil... yol kenarında tarlasının hemen yanında muz satan Hatice Teyze'den bir kilo muz aldık. Sağolsun eli çok boldu. ikramda da bulundu teyzemiz. tam paramızı ödedik yola çıkacaktık teyzenin eşi tarladan yeni topladığı tam anlamıyla "olmuş" bir muz ikram etti "bu sizin nasibinizmiş" diyerek. o muzu da mideye indirdikten sonra çıkacağımız rampalara kendimizi hazır hissediyorduk :)

IMG_2055.JPG IMG_2056.JPG IMG_2057.JPG

benim lastik müsade etse rampaları çıkacağız ama ... artık sinir bozmaya başladı her seferinde kontrol etmekten ama birşey bulamamaktan sıkıldım ama artık süper lastik söküp takmaya başladım :) :) :)

IMG_2059.JPG IMG_2062.JPG

lastiği yaptık hadi rampayı çıkalım dedik bu sefer de karşı rüzgar başladı güçlü şekilde... demir levhaları bile neredeyse 90 derece yön değiştiren rüzgara karşı bir süre sürdükten sonra çok şükür ki kısa süre sonra rüzgar normale döndü ve hem tıngır mıngır rampa çıkmanın hemde manzaranın tadını çıkartmaya başladık.

ikiz Cr-T World Tour'lar :)

IMG_2073.JPG IMG_2075.JPG IMG_2078.JPG

20 mi kilometre ?????

IMG_2079.JPG IMG_2088.JPG

Rampalar zaman zaman o kadar dikleşiyordu ki fotoğraf çekmek için durduğumuz yerlerde arkasına takoz koymak zorunda kalıyorduk :)

IMG_2090.JPG IMG_2094.JPG

Rampalar arttıkça manzara güzelleşiyordu ...

IMG_2097.JPG IMG_2108.JPG IMG_2110.JPG IMG_2121.JPG IMG_2123.JPG IMG_2132.JPG

Öğle yemeğimizi Antalya - Mersin sınırındaki Kaledran köyü'nde yemeye karar vermiştik. hemen köy girişindeki bakkaldan ekmek yumurta peynir vs aldıktan sonra sahile doğru gidip tezgahı oraya kuralım diye düşünüyorduk ki çocuk parkının yeşillikleri daha cazip geldi :)

IMG_2142.JPG IMG_2146.JPG IMG_2148.JPG

birbirine en uzak iki şehir olan antalya ve mersin olduğunu biliyorduk ama 3 günde ulaşınca hakkaten uzakmış diye onayladık :)

IMG_2151.JPG

Öndeki bisiklet Mersin'de arkadaki ise hala Antalya'da :)

IMG_2154.JPG IMG_2159.JPG IMG_2173.JPG IMG_2182.JPG

bol bol virajlı bol bol rampalı yüksek yüksek eğimlerden sonra dinlenme ve atıştırmalık zamanı geldi :) su kanallarını tavsiye ederim arkadaşlar gerçekten çok rahatmış :)

IMG_2205.JPG IMG_2207.JPG

ve önümüzde ciddi bir iniş vardı yanlış hatırlamıyorsan 9-10 km olması gerek. o yüzden rüzgarlıklarımızı giydik çünkü terliydik akşam üzeri de yükseltiden dolayı esinti başlamıştı. Hidrolik V frenin verdiği konforla püfür püfür indik Anamur'a kadar. Tam bu fotoğrafı çekerken yolun karşısından bir abi seslendi "gençler gelin ağaçtan muşmula yiyin" diye :)

yurdum insanı ne güzel yaa... İzzet'le geçtik karşıya bisikletleri tabelanın dibinde bırakıp zaten hemen karşısıydı. ayak üstü biraz sohbet ettik meyvemizi yedik çadır kurmakla ilgili yer tavsiyelerimizi aldıktan sonra oradan şehir içine doğru hareket ettik.

E artık Mersin topraklarındaydık yani Tantuni diyarındaydık. şehir merkezinde bi yandan çadır yeri kesip bi yandan da tantunici bakıyorduk. çadır yerimizi kolaylıkla bulduk. sahil kenarındaki belediye parkındaki yaşlı bekçi amcayla tanıştık. yıllardır oradaki kulübede yaşarmış kimsesi yokmuş. yolu düşenlere tavsiye ederim amca gerçekten çok yardımcı oluyor. misafiri gelmiş gibi davranıyor açıkcası. çadır yerini bulduktan sonra tantunileri yedik ve çadıırları kurduk ve sahildeki çardakta biraz oturup sohbet muhabbet edip sonra da çadırlarımıza çekilip günü sonlandırdık.

IMG_2214.JPG

Narenciye kokulu yollar turumuz hakikaten narenciye kokuları arasında devam ediyor ....

Scudo

Fire Blade TR

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Ahmed Tuğrul Ş.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Süper tur olmuş ama 2 dakkada bitiyo yazı :( inşaallah bu yaz arkadaşımla banada nasip olur.
Bu arada bir sorum var. Ben yol bisikleti alacam ama tura arkadaşım çift amortisörlü dağ bisikletiyle gelcek. Ben diyorum 'şu dış lastikleri değiştir bari yorulma rampa çıkarken' bişi olmaz diyo. En azından bunu sürüşünü kolaylaştırmak için neler yapmamızı tavsiye edersiniz.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.903
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Grup olarak tur yapanlarda mantıklı bulmadığım bir durum izliyorum. Bu turda da aynısını görünce belirtme ihtiyacı duydum.
İki kişilik bir turda iki çadır taşıyıp ayrı ayrı çadırlarda yatmaya gerek yok. Bir çadır en az 3-4 kilo.
İçine en az iki kişiyi rahat rahat alacak çadırlar taşıyor herkes. Bence iki kişi tek çadırda sohbet ede ede kalabilir, hiç de rahatsız olmaz, sıkışıklık yaşamaz.
Ha ikinci çadırı illa taşımak istiyorsanız, onu da bisiklet hangarı olarak kullanın derim. Çadıra çekilip bisikletleri açıkta bırakmak çok güvenli değil. Onun yerine çadırın birisine iki bisiklet birden koyulup güvende tutmak mümkün olur.

@erhanerdem siz ne dersiniz?

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.150
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Özcan. merhaba söylediğiniz tarz olmaz değil ama farklı dinamikler devreye giriyor.

Uzun mesafe pedallayınca zaman zaman ter kokabilir ve diğer arkadaşını rahatsız edebilir kişi. O rahatsız etmese belki kendisi rahatsız olur.

Diğer husus sıcak hava da bazen soyunarak yatmak isteyebilir bir kişi yine rahatsızlık duymak mümkün.

Bazı bisikletler bazı çadırlara sığmayabilir. Hele de tur Bisikleti gibi bisikletler biraz heybetli olduklarından çadıra yerleştirmek zor olabilir.

Mesela uzun turlarda çadırda kişiden arta kalan alanlara heybeler çantalar ve yeterince dolduruyor.

Ama turcular bu maddeleri tolere edilebilirse ve tur arkadaşıyla 3 metrekare çadırda birlikte kalmak isterse neden olmasın

Barış Çavuş

Gezgin Kızanlar
Tepki
1.010
Bisiklet
Sedona
Tebrikler üç yazınızı da okudum. Çok keyfili olmuşa benziyor. Lastik patlakları hariç :( Tur sonunda her şey geriye güzel bir hatıra olarak kalıyor. Gelecekte turlarınızın devamını bekliyoruz. Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: pedalterapi

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.150
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Barış Çavuş inşallah devamı ekecek temmuz ayında da orta ve batı Karadeniz turu planlıyorum. Ayrıca bende sizin turlarınızı ilgiyle takip ettim. Hep beraber turlarımız devam etsin

@historiyst teşekkürler hocam

• Beğen
Tepkiler: Barış Çavuş

Sinan H.

Katip
Tepki
363
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
aah ah bir kaç senedir isteyipte yapamadığım rota, ayaklarınıza sağlık devamını merakla bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: pedalterapi

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube