Nakit Ödeme ne olur?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kemal.bahadır tarafından paylaşıldı.

1. kemal.bahadır

kemal.bahadır Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok yakın bir zamanda malumunuz bisiklet alacam fakat merak ettiğim nakit para verdiğimde yüzde kaç indirim yapması olağan. Kredi kartina %10 indirim yapti. Yani lafın kisasi nakitte yüzde kac indirim yapmasi normal?

2. sabihavni

sabihavni Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Herkes en başta %10'u ne olursa olsun yapıyor.Gerisi sizin pazarlığınıza kalmış.

3. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir satıcı zaten yüzde 25-30 kazançla bisiklet satıyor.Yüzde 10 indirim en uygunu adam kendi kazancının yarısından vazgeçiyor.Ama üst modellere doğru gidildikçe satıcıların kazancı dahada artıyor:D

kemal.bahadır

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aynen liste fiyatindan Kredi kartina taksitde %10 indirimi yaptı. Bisikletin fiyati 900$ %10 indirimle 810$ 1520 civarinda bir fiyat söyledi. Nakit para var ama bozdurmaya degecekmi diye soruyorum aslinda.Nakitte %20 yapmasi normal olur mu acaba

5. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşların da söylediği gibi sizin yaptığınız pazarlığa bağlı, bence pazarlıkta asıl olan karşındaki esnafı da mağdur etmeyecek şekilde davranmaktır. %20 kar almak için bir ton çene çalıp peşinden beddua da alabilirsiniz :) Ben bisikletimi alırken adam 720 TL'den 700'e düştü. Kredi kartıyla öderken "Abi peşin versem 650'ye bırakırdın herhalde" dedim, "Yak abicim, peşinde de aynısını yapardım" dedi. Ne yapacan :)

6. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sadece yetenek işi bence %20 ye kadar alabilirsiniz zorlayın

7. mert çavuş

mert çavuş Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba Arkadaslar,

Ben hafta sonu Sedona741 ri alacam. Bana bisikleti adam %10 inidirim yapacak mesela şimdik bisikletin fiyatı normalde 1.428 tl peşin para verrisek %10 indirimle bana 1.260 tl civarı bisiklet alacam pesin alrısam taxsitle alırsam. Aynı Sekil kalacak bisikletin fiyatını 1.428 tl ye alacagım. ii günler

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Alacağım bisikletin fiyatı 2800TL, nakit deyince 2300TL'ye indi :)

9. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Sanat'ın babası...

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet satıcısının o dönemki nakit ihtiyacına göre değişir. Asgari %10, azami %20 normaldir. Zorlamaya rağmen yapılan indirim %10'un altındaysa ya gerçekten ederi odur kurtarmıyordur daha aşağısı, ya da adamın paraya ihtiyacı yoktur, satacaksam tam kârla satayım diyordur. Eğer %20'nin üzerinde indirim varsa, liste fiyatı şişirilmiştir, ederi zaten o değildir ya da satıcının çok acil nakde ihtiyacı vardır. Gerisini siz hesaplayın...

kemal.bahadır

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Anlaşılan %20 olmayacak bir indirim değil. Kredi kartina taksitte %10 indirim yapan saticinin nakit sicak parada % 15 altinda indirim yapmamasi bana mantiksiz geliyor açıkçası. Yani demek istediğim sicak parayi harcamaya degmez % 15 altinda yaptığı indirimde. % 10 indirimle taksit taksit öderim olur biter. Lafın kisasi insallah şöle % 17-18 indirim yaparda nakit alir bitiririm isi. Bu arada bi arkadaş karta peşin çekimde % 10 indirim yapti taksitte fiyati değiştirmedi demiş benin görüşüm uzak dur o saticidan baska bisikletcilere git.

İlginizi Çekebilir

20171105_191920.jpg
İyi akşamlar yaklaşık bir 10 gün önce decahtlondan tacx blue motion pro trainer aldım.Traineri bir kaç kez kullandım ancak yol lastiğini yemesin diye schwalbe insider trainer lastiği aldım ve...
1260442400631-53b3fvc497a2-1468594337430-170idxc1zvy8a-960-540.jpg
Merhabalar, yine güzel mi güzel bir Bike Radar konusu yakaladım ve bunu hemen foruma kazandırmaya karar verdim :) Konu, çok eğlenceli ve hepimize hitap ediyor. Ben, konuyu okurken ve konunun...
20150320_122950-1.jpg
Arkadaşlar bisikletten düştüm köprücük kemiğimi kırdım ..köprücük kemiğini kıran arkadaşlara sorum olucak..özel hastaneye gidiyorum kaynamaz diyor doktor devlete gidiyorum kaynar diyor ben...