nabız saatleri

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
selam ulaş;
Eskişehir'deyim, buralarda pek bulunmuyor maalesef nabız saati falan :)

BESYO ve spor fizyolojisi konusunda master mezunu bir arkadaşıma açtığımda konuyu, yani nabız saati almalımıyım, nedir ne değildir diye, antremanlara devam edeceksem kesinlikle almam gerektiğine kanaat getirdim.eveliyatında da forumdaki mesajlardan epey etkilendim;
egzersiz için izlenmesi gereken optimal nabız aralığı
kondüsyon için izlenmesi gereken optimal nabız aralığı
dayanıklılık için izlenmesi gereken optimal nabız aralığı gibi ince noktalar ile vücudun yağ yakmaya başladığı aneorobik eşik falan gibi konuları da okudukça kararımı kesinleştirdim.

gelelim sorularıma,
yukarıda bahsettiğim arkadaşımla yarın akşam (perşembe) saatleri karşılaştıracağız, hangi modelin daha verimli kullanılabileceği gibi noktalardan ele alarak.bundan önce senin bir model tavsiyen var mı? perşembe akşamı modeli kesinleştirsem, cuma kargoya girer ve cumartesi bana ulaşıp cumartesi öğleden sonra ve pazar günü turlarımda kullanabilir miyim? yani sevkiyat yada tedarik sorunumuz var mı? tedarik konusunda önbilgi açısından benim niyetim sigma modelleri.muhtemelen de fitwatch, ancak kesin karar cuma günü belli olacak..

• Beğen
Tepkiler: ulas
Scudo

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Selam,

Cevaplamaya tersten gideceğim :)

Bence PC 15 almalısın. Tam bir bisikletci saati. Bayagi da bir fonksiyonel.
Kargoyu ne zaman istersen hemen gonderirim. Cuma gonderirsem c.tesi elinde olur. Eger kargoda bir aksilik cıkmaz ise...Fit Watch modeli cok guzel bir saat ama daha cok yuruyus sporları için. O yuzden sigma pc 15 oneriyorum

Kendine iyi bak...

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
fitwatch modelindeki pedometre takıldı aklıma :)

nasıl bir donanımı var bilmiyorum, her iki ayak bileğine sensör-reseptör takılması mantığı ile işliyor ise, pedometrenin bir parçasını kadroya diğer parçasını yine ayak bileğine taksak kadansmetre gibi bi şey olur mu :)

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Yok o sekilde calismiyor. Pedometre kemere takiliyor. Ayak hareket ettikce kac adım attığını hesaplıyor. Yani pedometrenin çalışması için ayak hareketi gerekiyor. Ancak şu mantıkla olabilir o da kaç pedal attığındır. Onu hesaplayabilirsin. Doğru olması için de sistematik bir şekilde ayak hareketi olmalı. Bence daha önce de dediğim gibi bisiklette PC 15 işe yarar saattir.

• Beğen

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
murat bey slm.
konuya hariçten girmiş gibi oldum ama ben zzyzx beyin tercihine katıldığımı bildirmek istedim.

ben de pc 14 kullanıyorum ve çok memnunum ve gerekli tüm temel fonksiyonları içeriyor zaten

pc 15 ise 14 den sonra çıktığına göre daha iyidir herhalde :D

• Beğen
Tepkiler: Murat CER ve ulas

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
PC15 siparişi verdim :)

umarım cuma akşam üzeri kargoya girmiştir !? evet ise hangi şirket, sabahtan arayayım da dağıtıma çıkmadan ben gidip kargo ofisinden alayım.bekleyemem kurye gelene kadar :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@twist_of_faith

şefim hayırlı olsun.
kullanım aşamasında tıbbi anlamda destek istersen elimden geldiğince hazırım. konuları takip etmekte gecikirsem özel msj la beni uyarabilirsin. :)
saygılar.

valla tığ gibi olcan bu gidişnen..:D

• Beğen

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
sipariş 28/07/2006 17:40
teslimat 29/07/2006 12:05

hızlı ve sorunsuz teslimat için teşekkürler.... ;)
kullanımı hakkında ayrı bir başlık açmak sanırım daha verimli olacaktır :)

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Hayırlı olsun,

Güle güle kullan :)

• Beğen
Tepki
24
hayırlı olsun twist_of_faith... ben de düşük bitçeye uygun ama sorunsuz çalışan bir nabız saati alma planları yapıyorum... ulaş tavsiye ettiğine göre iyi bir saat olsa gerek... seni kobay olarak kullanmaya karar verdim bi sakıncası yoksa... :) her gün takip edicem bakalım sorun çıkaracak mı iyi çalışıyor mu diye... beğenirsem bakarsın saatdaş oluruz... yeni nabız saatin ile ilgili yorumlarını ara sıra yaz foruma eminim ki benim gibi almayı düşünen arkadaşlar olacaktır... güle güle kullan... kazasız belasız kullan... :)

• Beğen
Tepkiler: ulas

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
konuya biraz ekleme yapalim da bilmeyenler de incelesin

http://www.offshop.net/images/products/400/1148.jpg

Ürün Açıklaması
Antrenman sırasında sizi ideal nabız aralığında tutup, kalorinizi sayar ve yaptığınız tur derecelerinin tamamını aklında tutar. Tam bir sporcu dostu!

Size uygun nabız aralığını belirleyerek bu aralığın içerisinde antreman yapmanızı sağlar.

7 ayrı fonksiyona sahip saat menüsü bulunur.

6 ayrı fonksiyonlu nabız ölçme menüsüne sahiptir.

Nabız sınırlarına ulaştığınızda sinyal vererek sizi uyarır.

5 ayrı lisanda çalışabilir.

kolay kullanıma sahip menüler arasında rahat navigasyon yapabilirsiniz.

Yaktığınız kaloriyi hesaplar.

Kronometre vardır.

Tur zamanlarınızı sayabilir. (Lap Timer)

Saat özellikleri vardır.

Nabız ölçme kayışı ve bisiklet gidonuna sabitleme aparatı pakete dahildir.