Nabız Saati Konusunda Yardım

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Değerli arkadaşlar amatör olarak spor yapıyorum:Fırsat buldukça bisiklete biniyorum, olmadı açık havada koşuyorum o da olmadı bantta yürüyorum.

Sorum şu:Bir nabız saati almak istiyorum fakat göğüs bandına falan gerek olmadan direk bilekten ya da en olmadı pazı bandı gibi bir aparat ile nabız ölüçümü yapabilen bir saat istiyorum. Göğüs bandı gibi şeyler prof. arkadaşlar için iyi ama benim için kullanımı meşakkatli.

Bilgisi olan arkadaşlarda yardım rica ediyorum. Bu arda Max bütçem 150 Tl

Bu linktekiler nasıldır bunların da göğüs bandı var mı yoksa direk bilekten ölçüm yapabiliyor mu?

(link)

Scudo

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
Nabiz ölçüm cihazları en az hata ve sporcuyu fiziksel olarak rahatsız etmemek amacıyla büyük çoğunlukla göğüs bandı ile üretiliyor. kol ve bilekten ölçüm hareket kısıtlığı, tam sabitlenemesi ve kan dolaşımını olumsuz etkilemesi nedeni ile pek tercih edilmiyor. benim önerim gögüsten ölçüm yapan bir modeli almanız ve biraz meşakkatli şekilde ama hatasız ve eş zamanlı ölçümlerle antrenmanlarınızı yapmanız olacak.

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
yukarıda yazılmıs olanlara katılıyorum... Bilekten ölcenler daimi sonuc veremiyor... Bazı modellerde de parmagınızı saat üzerindeki bir bölgeye bastırınca anlık nabzı gösteriyor ama yine de bence yanıltıcı sonuclar verebilir. Gögüs bantlı bir model almanızı oneririm. Ben PC-15 kullanıyorum... gayet de memnunum... hatta günlük saat olarak kullanıp kolumdan cıkarmam yani =) gecenlerde saatin kordonu kopmustu ve sigma'ya e-posta ile ulastıgımda bana yeni kordonu ücretsiz yolladılar.. Fiyat/performans acısından tavsiye ederim..

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar cevaplar ve tavsiyeler için teşekkür ederim. Bu benim verdiğim linktekilerin hepsi göğüs bandı ile mi çalışıyor acaba...

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
@GiciK eRay ADALI

merhaba,
göğüs bantı konusunda biraz malumat verebilirmisin? pili değiştirilebiliyor mu? pil haznesine ter kaçma riski var mı?. şu anda kullanmakta olduğum ürün açıkçası bu konuda dertli. pili değişebiliyor ama pil kapağından içeri ter sızıyor.
bugünlerde (link) ürün almayı düşünüyorum bu ter meselesinden bıktığım için. zephyr firmasının ürettiği bu ürün bluetooth vasıtasıyla symbian-windows mobile-Android telefonlarla eşleşerek uygun programla çok detaylı veri alınabiliyor. fiyatı posta masrafı dahil 120 usd. hali hazırda uygun cep telefonu olanlar için iyi gibi. ama sigmanın ebay fiyatıda 50-60 usd arası. eğer kaliteli ölçüm yapıyor ve sızdırma problemide yoksa, düşünülebilir.

• Beğen
Tepkiler: IbrhmAkgl

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar SİGMA ONYX EASY veya SİGMA ONYX FİT modelleri tasarım olarak da çok hoşuma gitti. Fiyat olarak limiti 200 TL ye çıkardım. Bu ürünler göğüs bandı ile mi çalışıyor. Eğer öyle ise arkadaın dediği gibi terleme problem olur mu?

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
şu ana kadar sigma, polar hatta kipa'nın sattığı da olmak üzere bir cok model kullandım. :) Suan polar kullanıyorum. o da dahil olmak üzere gögüs bandına ter kacması gibi bir durum başıma gelmedi. saniyorum ter kaçma biraz talihsiz bir durum. çünkü bu bantlar ter ve sıvı temasında çalışabilmeleri için tasarlanıyorlar.

bu arada bahsedilen sigma modelleri tam olarak bilmesemde gögüs bandıyla gelecektir.

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
ben kipadan aldığım nabız monitörünü kullanıyorum. ilk aldığım ter yüzünden bozuldu. değiştirdiler. gördümki yenisi de içine alıyor sanırım fiyatına göre performansı normal dedim. o sıralar 35 lira ve 25 liraya almıştım. şimdi kullandığım 3. ve içine ter kaçmaması için her pil değişiminden sonra pil kapağını silikonluyorum.

• Beğen
Tepkiler: IbrhmAkgl

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.169
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

@Kadir Eskici'nin fırsat reyonunda paylaştığı ürünlerden nabız bandı ilgimi çekti. Sağolsun bu güzel fırsatlardan bizleri haberdar etti. BLE özelliği olan akıllı saatimde kullanmak üzere nabız bandından almak istiyorum. İki farklı seçenek var. Birincisi armband olarak geçen optik sensöre sahip kola takılan bant. İkincisi ise klasik göğüsten ölçen bant. Göğüsten ölçen bandın fiyatı 270 tl ye gelecek her şey dahil ki bu çok iyi bir fiyat. Koldan ölçen ise biraz daha fazlaya geliyor. Koldan ölçen şarjlı ama kullanım kolaylığı hakkında bazı tereddütlerim oldu. Ayrıca şuanda saatimin dahili optik nabız sensöründen pek memnun olmayınca nabız doğruluğu için aklımda bir soru işareti var. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ben göğüs bandını almak istiyorum ama yine de bir fikir danışayım dedim. Armband göğüs bandına göre daha mı avantajlıdır yoksa göğüs bandını alıp geçeyim mi? Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.673
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

İki farklı seçenek var. Birincisi armband olarak geçen optik sensöre sahip kola takılan bant. İkincisi ise klasik göğüsten ölçen bant. Göğüsten ölçen bandın fiyatı 270 tl ye gelecek her şey dahil ki bu çok iyi bir fiyat. Koldan ölçen ise biraz daha fazlaya geliyor. Koldan ölçen şarjlı ama kullanım kolaylığı hakkında bazı tereddütlerim oldu. Ayrıca şuanda saatimin dahili optik nabız sensöründen pek memnun olmayınca nabız doğruluğu için aklımda bir soru işareti var. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ben göğüs bandını almak istiyorum ama yine de bir fikir danışayım dedim. Armband göğüs bandına göre daha mı avantajlıdır yoksa göğüs bandını alıp geçeyim mi? Teşekkürler.
Göğüse takılanlar daha doğru ölçüm yapıyor. Ayrıca şarz derdi yok. Tek pille 500 saate kadar kullanım ömrü var. Ben göğüse takılan olanı sipariş vereceğim birkaç gün içinde.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.169
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Göğüse takılanlar daha doğru ölçüm yapıyor. Ayrıca şarz derdi yok. Tek pille 500 saate kadar kullanım ömrü var. Ben göğüse takılan olanı sipariş vereceğim birkaç gün içinde.
2032 pil takılıyormuş. Pil bittiğinde tak yenisini devam et. Göğüs bandının fiyatı 195 olarak gözüküyordu ama bir anda 250 oldu tuhaf bir durum.

Amazfit Verge bluetooth özellikli saatimde kullanmak için alıyorum. Biraz bu bilgiye zor erişildiği için belirtmek istiyorum. Bluetooth özellikli saatiniz varsa BLE özelliğine sahip nabız bantlarıyla eşleyebilirsiniz. ANT+ özelliği olmasa da olur.

• Beğen

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ürünün fiyatı çok iyi ihtiyacı olan kaçırmasın. Gerçi yorumlara da bakmak lazım sağlıklı çalışıyor mu? Kasım ayında magene marka göğüs bandına 470 lira vermişim. Şuanda da indirimli fiyatı 490. Pek değişmemiş ama memnunum magene nabız ölçerden.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.673
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Göğüs bandının fiyatı 195 olarak gözüküyordu ama bir anda 250 oldu tuhaf bir durum.
Hocam 63 liralık bir indirim yapıyor aliekspres bir kereye mahsus. Bilgisayarı alınca bana da bu nabız bandını yüksek fiyattan göstermeye başladı. Sıfırdan hesap açıp ürünü almak isteyince 195 olarak gözüküyor hala.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben de @Kadir Eskici ' nin paylaşımı doğrultusunda göğüsten ölçüm yapan modeli aldım. Her şeyi tek tek almak zorunda kaldığım için olası bir gümrük problemine karşın yeni bir hesap açtım. Normalde 15.74 tutacakken 13.59 tuttu. Üstüne de 0.90$ kupon verdi.

• Beğen

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
...olası bir gümrük problemine karşın yeni bir hesap açtım...
Ayda 5 alışveriş sınırı hesap başına değil, TC Kimlik Numarası başına. Hesaplardaki alıcı kimlik numarası farklıysa tamam ama aynıysa işe yaramıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Spartiat evet biliyorum. Evden birinin TC numarası üstünden açtım diğer hesabı, sorun yok. Yine de uyarınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Spartiat