Nabız bandı elektrotları ıslatma

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Merhaba arkadaşlar. Nabız bandı ile yapılan antremanlarınızda belki denk gelmişsinizdir. Antremanin başlarında nabız değerlerini doğru okumama problemi oluyor bazen. Sebebini araştırırken bantların elektrotlarinin düzgün çalışması için ıslatılmasi gerektiğini öğrenmiştim. Ben bir miktar tükürüğü parmağımla elektrotlara sürerek hallettim problemi. Sizin kendinize ait bir yönteminiz var mıdır? Kimler nasıl kullanıyor merak ediyorum.

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Nabız bantları için jeller satılıyor. Gayet yüksek fiyatlara. Almayın :D

Eczanelerde satılan ultrason jelleri, kocaman şişesini 3-5 liraya alabiliyorsunuz. Yıllarca gidiyor ayrıca.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
30. saniyeden itibaren terlemeye başladığım için hiç öyle bir sıkıntım olmadı :).

Eskiden Polar'ın ürünlerini kullanırken ben de aynı sıkıntıyı yaşıyordum ve dediğiniz gibi yaparak kullanıyordum.
Garmin'de hiç yaşamadım böyle bir sorun.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Sanirim sensör kismi plastik gibi olan modeller pek sorun çikartmiyor fakat soft diye gecen hr bantlarinda oluyor bu problem. Benim eski suuntoda hr bandi böyle epey uzun plastik bir yapiya sahipti. Simdiki hr bandinda ortada kucuk bir aparat ve yanlarda elektrodlar var. Daha konforlu ama antreman baslarinda nabiz degerleri 230-240 gösterince sasirdim tabi basta. Max hr 200 civarları çünkü bende. Eminim ayni problemi yasayan bir çok kişi de vardir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Musluğun altında hafifçe ıslatıp bu şekilde kullanıyorum.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Konuya ilk yorum yazacagini dusundugum 3 kisi hemen geldi :) gokhan toros, edip dincer ve murat b. Üçlüsünü bekliyordum. Murat abi gökhanin yorumunu begenmis ama olsun :)